EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.8.2017 otevřeno: 491 x

V Gruzii odstartovalo MS dorostenců

Gruzínské Tbilisi hostí od dnešního dne do neděle 20. srpna světový šampionát házenkářů do 19 let. Český celek, stejně jako na všech předchozích šesti světových mistrovství této věkové kategorie nestartuje.

Dnes bylo v gruzínském Tbilisi zahájeno další mládežnické mistrovství světa bez české účasti, konkrétně se o titul světových šampionů utkají dorostenci, tedy házenkáři do 19 let. Kvalifikačním kritériem pro postup na tuto akci bylo z evropského kontinentu umístění do 12. místa na loňském M18 EURO 2016 v Chorvatsku, kde však svěřenci trenéra Pauzy obsadili konečnou 15. příčku (posledním postupujícím do Gruzie se stalo Norsko). Světový triumf budou obhajovat Francouzi. Ti v aktuální generaci dorostenců navíc opanovali i zmíněné loňské mistrovství Evropy.

 

V prvním hracím dni dorosteneckého MS 2017 házenkářů se střetli Chorvaté (v této generaci hráčů loňští vicemistři Evropy) s Portugalci (na M18 EUR0 2016 desátí). Jejich dnešní zápas v Tbilisi skončil remízou 30:30. S oběma týmy se utkali čeští reprezentanti na zmiňovaném evropském šampionátu dorostenců, který v roce 2016 hostilo Chorvatsko. S domácími Chorvaty, pozdějšími finalisty EURO, svěřenci Pavla Pauzy bojovali do posledních minut o bodový zisk (prohra ve skupině nakonec 19:25), s Portuglaci Češi remizovali 27:27

 

Nejúspěšnější zemí dorosteneckých světových šampionátů, která se začala datovat teprve v roce 2005, však není Francie, ale Dánsko, kterého jej ovládlo jako jediná země třikrát. Nejvíce cenných kovů pak získalo Chorvatsko (4). Dánsko s Chorvatskem jsou společně s Argentinou a Tuniskem jedinými státy, které se zúčastnily všech dorosteneckých MS (všech šest předchozích MS a účastní se i toho letošního, sedmého). Zpravodajství, statistiky a výsledkový servis z M19 MS 2017 házenkářů lze sledovat na oficiálním portále IHF (viz odkaz níže). Živě je možné sledovat jednotlivé zápasy na youtubovém kanálu IHF, (dle prvních zkušeností ) jsou pak ve vyšší kvalitě dostupné i na kanálu gruzínské házenkářské federace (viz odkaz níže).

 

Zápasový program a výsledky M19 MS 2017 ZDE


Videa z M19 MS 2017 ZDE