2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.8.2017 otevřeno: 1755 x

Dorostenky v přípravě dvakrát podlehly Rakušankám

Dvě přípravná utkání odehrály v Jindřichově Hradci české reprezentantky do sedmnácti let. V závěrečné přípravě před startem dorosteneckého šampionátu v Michalovcích dvakrát prohrály s Rakušankami, jejich výkony jsou ale i tak před EUREM podle trenéra Červenky příslibem.

 

„Jako noc a den se lišily dva zápasy, které jsme odehrály v jindřichohradecké hale se stejným soupeřem a velmi podobným výsledkem,“ začal své hodnocení závěrečné přípravy trenér Michal Červenka. České házenkářky odehrály v sobotu a v neděli v Jindřichově Hradci po jednom zápase s výběrem Rakouska. „V prvním nás soupeř dostal na lopatky záhy - nedařilo se nám ani v útoku, ani v obraně, a tak jsme brzy začali výsledkově ztrácet. Největší rozdíl byl desetigólový. Naše vzepětí podpořené změnou obranného systému a několika rychlými útoky přerušila přestávka. Celý druhý poločas si soupeř udržoval poločasový náskok, v posledních minutách jej dokázal ještě navýšit. Nepodařilo se nám odhodlání ze šatny a rozcvičky přenést na hřiště. Pro náš výkon těžko hledat měřítka, nedařilo se celému týmu, chybělo nasazení a emoce. A pokud jsme se začali přibližovat, ukázala se naše další slabina - neproměnili jsme vyloženou šanci,“ popisoval první nevydařené utkání trenér Červenka.

 

 

Svůj tým se tak snažil maximálně připravit ne odvetu, která měla tým před šampionátem psychicky podpořit. „Nepodařený zápas jsme rozebrali a dali si před nedělní odvetou tři dílčí úkoly. Po utkání konstatuji, že dva ze tří jsme splnili. Ač jsme téměř po celý jeho průběh prohrávali, nechyběla našemu výkonu chuť, bojovnost a nasazení. Zkrátka jsme jej emočně zvládli i za pomoci neúnavných fanoušků určitě lépe. I přes velký počet obdržených branek jsme zaznamenali posun v obranné činnosti. Vyhrávali jsme osobní souboje a soupeř měl cestu přes naší postavenou obranu daleko těžší než v prvním zápase. Co se nezměnilo, byl počet jednoduchých technických chyb. Ten nás v konečném důsledku stál lepší výsledek. Soupeř je nemilosrdně trestal z rychlých útoků. První série přišla za stavu 6.6, soupeř odskočil na 6:12 než se nám podařilo dokončit útočnou akci a dopravit míč do branky. Po poločase jsme právě díky obranným zákrokům a útočné spolupráci s pivotem rychle vyrovnali na 19:19. Bohužel šanci jít do vedení jsme si nechali vzít právě jednou z našich zkažených přihrávek. Vyrovnávali jsme ještě na 22:22, pak soupeř začal znovu trestat naše útočné chyby a pomalu, ale jistě odskakovat až na konečný rozdíl,“ přiblížil český kouč druhý ze soubojů.

I tak ale není s výkony svých svěřenek nespokojen a v následujících dnech tým odcestuje do Michalovců v pozitivní náladě. „Oba zápasy byly zakončením naší společné přípravy na EURO na Slovensku. V Jindřichově Hradci absolvovaly hráčky sedm náročných tréninkových jednotek. Jako odreagování od házené a těžkého tréninku hráčky navštívily místní aquapark a v pátek měly možnost vyfotit se v místním muzeu fotografie ve středověkých kostýmech. Hlavní náplní však jednoznačně byla házená a blížící se šampionát. V jeho prvním utkání se střetneme se Švédskem, a tak jsme pracovali i na rozborech hry tohoto soupeře. Hráčky odjíždějí ze srazu velmi unavené, ale kromě několika drobných svalových šrámů zdravé. Možná se únava projevila v sobotním nepovedeném zápase, ale stejně náročné pro ně budou i následující dny na EURU. Proto je dobře, že přes noc dokázaly na špatné zapomenout a předvést výkon, který je příslibem,“ uzavřel hodnocení Michal Červenka.

 

Česko – Rakousko 27:36 (11:17)

Sestava a branky: Vařechová, Novotná, Řezáčová - Smetková 4, Vítová, Franková 4, Oravcová 2, Šmrhová 2, Vavroušková 4, Hubová 2, Stříšková 1, Grabcová 5, Issová 1, Protivánková, Olšová 1, Hynková 1, Ševčíková, Rožková, Novičichina
Sedmimetrové hody: 5/4 - 1/1, vyloučení: 1:3.

 

Česko – Rakousko 29:34 (15:19)

Sestava a branky: Vařechová, Novotná, Řezáčová - Smetková 7, Vítová, Franková 3, Oravcová, Šmrhová 2, Vavroušková 7, Hubová, Stříšková 4, Grabcová 4, Issová, Protivánková 1, Olšová 1, Hynková, Ševčíková, Rožková, Novičichina.
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/1, vyloučení: 5:5.
 

Nominace pro přípravný kemp v Jindřichově Hradci 2. - 6. srpna 2017

NOVOTNÁ Sabrina (DHK Baník Most), ŘEZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), VAŘECHOVÁ Andrea (HC Zlín), ISSOVÁ Josefína (DHC Slavia Praha), STŘÍŠKOVÁ Adéla (DHK Baník Most), GRABCOVÁ Barbora (SHK Veselí nad Moravou), ŠMRHOVÁ Anna (DHC Plzeň), PROTIVÁNKOVÁ Adéla (DHK Zora Olomouc), VAVROUŠKOVÁ Barbora (HK Ivančice), VÍTOVÁ Barbora (Sokol Kobylisy), HYNKOVÁ Alžběta (Sokol Vršovice), HUBOVÁ Vendula (HC Zlín), FRANKOVÁ Julie (DHC Plzeň), ORACOVÁ Věra (DHC Plzeň), ŠÍPOVÁ Veronika (DHK Baník Most), SMETKOVÁ Valerie (HK Hodonín), OLŠOVÁ Barbora (HK Ivančice), ŠEVČÍKOVÁ Karolína (HC Zlín), NOVICHIKINA Varvara (DHC Slavia Praha).

 

Základní skupiny EHF W17 EURO 2017 10. - 20. srpna Michalovce:

Skupina A: Rusko, Nizozemsko, Německo, Rakousko

Skupina B: Dánsko, Maďarsko, Chorvatsko, Černá Hora

Skupina C: Francie, Švédsko, Rumunsko, Česká republika

Skupina D: Norsko, Španělsko, Srbsko, Slovensko

 

Program českého týmu v základní skupině:

10. srpna 15.30 hod. Švédsko - Česko

11. srpna 13.30 hod. Česko - Francie

12. srpna - volno

13. srpna 15.30 hod. Rumunsko - Česko

14. sprna - volno

15. a 16. srpna se utkají ve zbývajících dvou duelech první a druhý tým skupin (A+B, C+D) - Main round - a střetí a čtvrtý tým skupin (A+B, C+D) - intermediate round

18. srpna - semifinále a zápasy o 13. - 16. a 9. - 12. místo

19. sprna - zápasy o umístění na 9. - 16. místě

20. sprna - zápasy o umístění na 1. - 8. místě

 

 

Foto: Pavel Vavroušek