EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.6.2017 otevřeno: 910 x

Dorostenky absolvovaly soustředění v Rožnově

Dorostenecké házenkářky se sešly ještě před prázdninami k další přípravě. Tentokrát míč držely v rukou o poznání méně než na běžných soustředěních. Sbíraly síly na náročné léto. V polovině srpna odjíždí na ME do Michalovců.

„Vzhledem k náplni minulé akce v Luhačovicích, kde jsme hodně trénovali, lze rožnovskou akci označit spíše za teambuldingovou. Samozřejmě s prvky rekondice - běháním, posilováním a zdravotními cvičeními především. Umožnili jsme nejen sobě, ale hlavně hráčkám poznat sama sebe v jiných než házenkářských situacích. Tak si zaběhaly při hvězdicovém běhu s luštěním více či méně zákeřných otázek, navštívily lanové centrum a další atrakce, zvládly i pentatlon,“ popisoval náplň soustředění v Rožnově pod Radhoštěm trenér výběru dorostenek Michal Červenka.

Teď jeho svěřenkyně čeká domácí samostatná práce. „Protože potřebujeme, aby hráčky byly kondičně připraveny hned na naší první přípravné akci, rozdali jsme jim plány kondiční přípravy. Jsou připraveny jako obvykle ve dvou rovinách. V té první je smyslem rozvoj silových a rychlostních schopností. V té druhé nezapomínáme ani na zdraví hráček. Najdou tam tedy i sestavy protahovacích a kompenzačních cvičení,“ vysvětlil kouč družstva.

Ani tentokrát neměl ale realizační tým výběr kompletní. „Z méně vážných zdravotních důvodů se omluvila Stříšková, zdravotně v pořádku nebyla ani Zichová. Z osobních důvodů nemohly dorazit Herbočková a Svobodová. Vážněji vypadají problémy Mikuláškové. Její naskočení do závěrečné přípravy je vážně ohroženo. Vyloučeno je pak v případě Mahďákové,“ vyjmenoval absence i s ohledem na blížící se šampionát v Michalovcích Červenka.

Tým dorostenek se zúčastní Mistrovství Evropy házenkářek do 17 let, které se uskuteční v termínu od 10. do 20. srpna v Michalovcích na Slovensku. V základní skupině se družstvo utká s týmy Francie, Švédska a Rumunska.