EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.5.2017 otevřeno: 468 x

Iveta Luzumová zůstane v příští sezóně v Thüringeru

Původně ohlášený přestup Ivety Luzumové do Neckarsulm Sport-Union se neuskuteční. Osmadvacetiletá kapitánka českého výběru zůstane v další sezóně v Thüringeru. Důvody vysvětlila sama hráčka.

V březnu oznámila Iveta Luzumová, kanonýrka české reprezentace, svůj přestup z mistrovského Thüringer HC, kde působí od roku 2013 a patří k nejlepším střelkyním družstva, do týmu pohybujícího se na opačném konci bundesligové tabulky Neckarsulm Sport-Union. Z přestupu však sešlo. Proč?

"Je to ještě dost čerstvé a emoce pracují na obou stranách, ale zůstávám v THC. Od té doby, co jsem se rozhodla jít do Neckarsulmu, se hodně změnilo. Bohužel, družstvu, kam jsem měla jít, se v jarní části vůbec nedařilo a v podstatě ještě dnes není jasné, jestli v první lize zůstanou. Poslední měsíc a půl jsem byla v permanentním stresu, že nevím, co bude příští rok. Vše bylo nejisté a začala jsem mít, bohužel, pochybnosti i já. Každým týdnem jsem byla víc a víc nervózní, až byla situace neúnosná. Cítila jsem, že bych chtěla zůstat v současném klubu. S tím pocitem jsem dlouho bojovala, protože jsem myslela, že není žádné východisko. Navíc jsem dlouhodobě zraněná, takže jsem měla hodně času nad tím vším přemýšlet," komentovala celou situaci Iveta Luzumová a dovysvětlila: "Neckarsulm byl až do minulého týdne na sestupových příčkách a já si uvědomila - i po tom,co jsem viděla finále ligy mistrů s Janou Knedlíkovou -, že bych ještě chtěla hrát evropské poháry a prát se v německé lize o ty nejvyšší příčky. Dala jsem tedy svou smlouvu prostudovat právníkovi, který mě upozornil, že smlouva není platná, protože Neckarsulm porušil dva paragrafy. Toho jsem se rozhodla využít a řídila jsem se svými pocity."