EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.5.2017 otevřeno: 325 x

Jurka, Stehlík a Štochl jdou do souboje o Pohár EHF

Zítra startuje v Göppingenu Liqui Moly Final4 Poháru EHF, na kterém budou mít česká házená zástupce v podobě brankáře berlínských Lišek Petra Štochla, dua ze SRVHB Jurka - Stehlík. Program finálových soubojů bude přenášet kanály Sport1 a Sport2. Na facebookovém profilu ČESKÁ HÁZENÁ / CZECH HANDBALL můžete do neděle soutěžit o dresy českého reprezentačního tria.

Do své závěrečné fáze se dostává Pohár EHF, který v posledních sezónách přešel k divácky atraktivnímu vyvrcholení na turnaji Final4. Ten hostí nejúspěšnější klub skupinové fáze poháru, Frisch Auf Göppingen, který k triumfu ve stejné pohárové soutěži dovedl v roce 2012 střelec Pavel Horák, a v jehož ženském výběru vládne bundesligovým statistikám opora české reprezentace Michaela Hrbková. V Poháru EHF letos startovali dva čeští kluboví zástupci, kteří v těchto dnech svádí vzájemný souboj o vládce Extraligy. Talent Plzeň narazil už ve 2. kole prolínací fáze na dánský Kolding, kterému podlehl v obou zápasech s celkovým 43:69. Ve stejné fázi vypadla i Dukla Praha, která díky horšímu skóre nestačila na chorvatský RK Nexe Našice (postup do 2. kola si český vicemistr musel vybojovat proti kosovskému KH BESA Famiglia). Kolding postoupil následně do skupinové fáze, kde ale se 3 body zůstal daleko za postupem do play-off, Našice na postup do skupinové fáze nedosáhly, když jim los přisoudil za soupeře ve 3. kole Magdeburg. Ten Chorvaty vyřadil a je jedním z trojice německých klubů na Final 4 – vedle něj a pořádajícího Göppingenu jde o Füchse Berlin, s českým brankářem a nejlepším tuzemským házenkářem roku 2016, Petrem Štochlem.

 

 

 

Česká házená na Final4 evropských pohárů 2016/17 (semifinále)
tým hráč pohár termín soupeř místo
SRVHB (FRA) Miroslav Jurka Pohár EHF 20. 5. 2017, 17.45 hod. Füchse Berlín (GER) Göppingen (GER)
SRVHB (FRA) Jan Stehlík Pohár EHF 20. 5. 2017, 17.45 hod. Füchse Berlín (GER) Göppingen (GER)
Füchse Berlín (GER) Petr Štochl Pohár EHF 20. 5. 2017, 17.45 hod. SRVHB (FRA) Göppingen (GER)
FC Barcelona Lassa (ESP) Filip Jícha Liga mistrů 3. 6. 2017, 18.00 hod. Vardar Skopje (MKD) Kolín n./ Rýnem (GER)


  

 

Německou hegemonii narušuje pouze francouzský St. Raphael (SRVHB). V jeho dresech pak o historický úspěch budou bojovat čeští reprezentanti Miroslav Jurka a Jan Stehlík. V semifinále změří síly v sobotu 20. května od 17.45 hod. právě s berlínskými Liškami. Na průběh „českého“ semifinále Poháru EHF bude navíc dohlížet delegát Jiří Konečný. Oba týmy se střetly již ve skupinové fázi, kde si počínaly ve vzájemných zápasech úspěšně před vlastními diváky - nejprve si Füchse připsalo výhru 33:31, SRVHB odpověděl v posledním zápase skupiny výhrou 27:21, kterou stvrdil svůj postup do čtvrtfinále Poháru EHF. Semifinálový duel bude v přímém přenosu vysílat v českém prostředí kanál Sport1. Druhé semifinále mezi Göppingenem a Magdeburgem odvisílá rovněž živě kanál Sport2. Finálový program odvisílá opět Sport2 - od 14.00 hod. to bude utkání o třetí příčku, od 17.00 hod. odstartuje na stejné stanici přímý přenos finále Poháru EHF. Jisté je, že v němž bude  alespoň jeden z českých hráčů bojovat o evropskou trofej. Vítězem ženského Poháru EHF se stal ruský ambiciózní klub z Rostov na Donu. Šest jeho házenkářek přitom zamíří v červnu na exhibic v rámci projektu Hvězdy pro legendy.

 

 

Na oficiálním facebookovém profilu ČESKÁ HÁZENÁ / CZECH HANDBALL můžete do nedělního večera soutěžit o reprezentační dresy
Miroslava Jurky, Petra Štochla a Jana Stehlíka.