EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.5.2017 otevřeno: 2944 x

Dorostenci dvakrát přehráli Ukrajince, 11 brankami k tomu přispěl i hráč MT Melsungen, Tomáš Piroch

V uplynulém týdnu probíhal v Novém Veselí přípravný kemp dorostenecké reprezentace, která se radovala z dvou výher nad stejně starými Ukrajinci. Sezónu zakončí svěřenci Pavla Pauzy v polovině příštího měsíce v Kopřivnici.

Týdenní přípravný kemp má za sebou česká dorostenecká reprezentace, která je bohužel v této sezóně bez letního turnajového vrcholu. Sraz v Novém Veselí zakončila dvojící přátelských duelů se stejně starými Ukrajinci a oba z nich dovedla k vítězství. Ve čtvrtek zvítězili čeští házenkáři přesvědčině 33:25 (16:13), v pátek pak těsně 31:30 (16:16), i když výhru opět kontrolovali. „Jsem pochopitelně spokojený, každá výhra je důležitá. Pro nás bylo hlavní, že nás díky svému stylu hry a fyzickým parametrům Ukrajinci prověřili přesně v těch činnostech, které jsme pilovali tady, nebo se na ně zaměřovali v sezóně při specializovaných kempech,“ hodnotí akci trenér Pauza.

 

 Týmová fotografie po druhém vítězství nad Ukrajinci. Obě utkání hostila novoveselská ZDT Aréna. 


Ukrajinci na loňském M18 EURO 2016 nestartovali a při novém systému mládežnických šampionátů hráli jednu ze skupin M18 European Championship (vítězové těchto skupin zajistili pro svou zemi účastnické místo na M18 EURO 2018, poslední tři týmy z M18 EURO 2016, tedy včetně týmu ČR, který skončil v Chrovatsku patnáctý, pak minimálně pro ročník 2018 „A“ skupinu ME dorostenců opustily). Svojí sílu ale ukázali, byť účast na ME skupiny „A“ pro další generaci ukrajinských dorostenců těsně nevybojovali. Ve skupině remízovali s Maďary, o branku podlehli Makedoncům, celkem ve skupině M18 European Championship hrané v Bulharsku obsadili 6. místo (postup si zajistili zmínění Maďaři). „Byl to kvalitní soupeř a tady můžeme poovnávat i s účastnickými týmy na loňském mistrovství Evropy. Mají hodně urostlý tým, dobrou hru přes pivota a právě bránění tohoto postu jsme se v přípravě dost věnovali. Těším mě, jakým způsobem jsme zvládli první duel, i že jsme k vítězství dovedli druhý zápas. Ozkoušeli jsme tu i některé nové tváře, s přístupem v tréninku mohu být v případě všech kluků jen spokojen,“ říká kouč Pauza.

 

ČR U19 – Ukrajina U19 33:25 (16:13)
čtvrtek 11. května 2017, 17.00 hod., Nové Veselí
Sestava a branky ČR – Štefanič, Mizera, Drápela – Dokoupil 2, Skalický 9, Polášek 2, Janíček 2, Režnický 5, Harabiš 2, Nantl 3, Hozman, Křístek, Svoboda, Patzel 1, Klíma, Piroch 7

 

ČR U19 – Ukrajina U19 31:30 (16:16)
pátek 12. května 2017, 11.00 hod., Nové Veselí
Sestava a branky ČR – Štefanič, Mizera, Drápela – Dokoupil 1, Skalický 3, Polášek 6, Janíček 1, Režnický 1, Harabiš 3, Nantl 3, Hozman 3, Křístek 2, Svoboda, Patzel 4, Klíma, Piroch 4

 

 

Střelecky se dařilo proti Ukrajincům právě jednomu z nováčků, Jiřímu Poláškovi ze Zubří, který se prosadil v obou utkáních, v tom druhém byl dokonce nejlepším českým střelcem. Celkově Polášek ve dvojutkání nastřílel 8 branek, nejlepšími českými střelci byli s 12 zásahy pardubický odchovanec a nyní už extraligový střelec Nového Veselí Ondřej Skalický a plzeňský odchovanec Tomáš Piroch, který zaznamenal branek 11. Právě Tomáš Piroch zažil během této sezóny důležitý posun v kariéře, když v zimní pauze přestoupil do německého Melsungenu. „Měl jsem radost, že se nám podařilo, zvlášť v prvním zápase, Ukrajince rozstřílet, protože každá výhra je pro nás důležitá. Na kempy se vždy moc těším, i teď, když už na ně dojíždím z Německa. Vracím se do Melsungenu hned v neděli, čeká nás další pokračování boje o bundesligu, který máme dobře rozehraný,“ říká Tomáš Piroch, který před odjezdem do Německa ještě se zájmem sledoval v rodné Plzni úvodní duel finále mužské Extraligy.

 

 

Ondřej Skalický (vlevo) a Tomáš Piroch, dva nejlepší střelci české dorostenecké reprezentace v mezistátních přátelských zápsech proti Ukrajině. 

 

Piroch (roč. nar. 2000) je s ohledem na svůj věk jediným českým účastníkem loňského dorosteneckého ME, který ještě letos může zamířit do Švédska na European Open, kde bude českou házenou reprezentovat výběr kadetů pod vedením Aleše Kořínka a Petra Babáka. Dorostenecká reprezentace trenérů Pauzy a Hladíka se naposledy ve svém dvouletém cyklu sejde v polovině června a to v Kopřivnici, kde sehraje přípravné duely s Poláky. „Byly tam ještě nějaké nabídky být sparing-partnery v pozdějších termínech pro celky, které zamíří na mistrovství světa, ale časový odestup od konce sezóny v klubech byl značný a spíše by hrozilo nějaké zranění. Sezónu a tedy i dvouletý cyklus zakončíme v Kopřivnici," uzavírá Pavel Pauza.