EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.5.2017 otevřeno: 932 x

Zranění opor komplikuje nominaci žen pro dvojzápas s Tureckem

České házenkářky čeká po dohrání domácích soutěží ještě náročný reprezentační program. Poslední květnový den se sejdou v Jizerských horách, od 5. června pak budou finišovat přípravu na Turkyně v Mostě. Trenér Jan Bašný nominoval prozatím pro červnové srazy šestnáctku hráček, zbylé čtyři doplní dle aktuálního zdravotního stavu opor Ivety Luzumové a Kamily Kordovské.

Český reprezentační výběr má před sebou dvojutkání play-off kvalifikace o postup na MS proti Turecku a předtím, než se na palubovce v Mostě soupeřkám postaví, absolvuje tradiční intenzivní přípravu. A to nejen fyzickou, ale i mentální a samozřejmě taktickou. Už 31. května se hráčky sejdou na chatě v Jizerských horách, kde pro ně trenéři připravili sportovní program. „První akce, která proběhne v Jizerských horách, bude mít fyzicky rekondiční charakter. Plán akce už máme detailně připravený,“ komentoval nejbližší plány týmu trenér Jan Bašný. Tým stráví společně na horách tři dny, po krátké pauze se pak 5. června sejde znovu v Mostě. „Tam budeme pokračovat v přípravě na Turecko. Připravovat jsme se začali už v březnu při kempu na jihu Čech a dvojzápase s Rakouskem. Teď budeme mít ještě týden na přípravu na první zápas s Turkyněmi a pak čtyři dny na přípravu na odvetu, kterou odehrajeme v Turecku,“ připomněl zápasový program Bašný. Zápas Česko – Turecko je v Mostě naplánován na 10. června, odveta se odehraje 15. června v Turecku.

Jak je u českého reprezentačního týmu už osvědčenou praxí, realizační tým se zaměří i na mentální přípravu hráček pro vypjaté dvojutkání. „Jako prakticky přede všemi důležitými akcemi s námi bude několik dní spolupracovat Michal Šafář a připraví hráčky mentálně na tento důležitý zápas, pracoval s nimi již před loňským mistrovstvím a důležitými kvalifikačními zápasy,“ dodal český kouč.

Bašný prozatím neuzavřel nominaci na závěrečnou reprezentační akci sezóny, otazníky visí nad účastí dvou českých opor. „Protože momentálně nehrají Iveta Luzumová a Kamila Kordovská a to jsou hráčky velice úzkého základního kádru, čítá nominace zatím jen šestnáct hráček. Další čtyři do dvacítky doplním podle toho, jestli Luzumová a Kordovská budou moci akci absolvovat a v jakém rozsahu," vysvětlil velký počet náhradnic trenér Bašný.

 

Zdravotní problémy komplikují Kamile Kordovské závěr sezóny.| Foto: Alžběta Vejrostová

 

Právě mezi náhradnicemi figuruje i jméno další dlouholeté opory českého týmu Hany Kutlvašrové. „Hana se vrací po dvou a půl letech do nominace. Hraje už celou sezónu na Slavii a hraje dobře, dohodli jsme se s ní, že se snad bude moci uvolnit alespoň do určité míry od svých dvojčátek. S tím, jak je nejistý start Kamily Kordovské, je Hanka Kutlvašrová schopná v defenzivní fázi naší hry zastat její práci, a proto je v aktuální nominaci,“ vysvětlil český trenér a dodal: „Pokud zraněné holky nebudou moci jet, pozvu na sraz Kovářovou nebo Andrýskovou, podle toho, která bude moci přijet. Je to otevřené a záleží na tom, v jakém rozsahu budou schopné absolvovat dvojzápas Luzumová a Kordovská.“

Prostor sbírat reprezentační zkušenosti tak pravděpodobně dostanou i mladé talentované hráčky. „Jako každý kemp dám příležitost i mladým hráčkám, věkem juniorkám. Zatím je v základní nominaci Konečná, stoprocentně bude ještě jedna mladá hráčka donominovaná, protože kromě přípravy na Turecko myslíme i na budoucnost a příští reprezentační sezónu,“ uzavřel Bašný.

 

Předběžná nominace českého týmu pro akce od 31. května 2017 do 16. června 2017

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstadt, SWE).
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Konečná Michaela (DHC Sokol Poruba), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha).
Pravé spojky: Crhová Martina (HK Kristianstadt, SWE), Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Ryšánková Helena (Stella Saint-Maur Handball, FRA).
Levé spojky: Jeřábková Markéta (DHK Baník Most), Hana Kutlvašrová (DHC Slavia Praha). 
Střední spojky: Marčíková Šárka (DHC Sokol Poruba), Růčková Petra (DHK Baník Most).
Pravé křídlo: Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO KC, HUN).
Levá křídla: Malá Veronika (VFL Oldenburg, GER), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, FRA).

Náhradnice: Andrýsková Veronika (HC Zlín), Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc), Fryčáková Vendula (DHK Zora Olomouc), Galušková Veronika (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (TSV Bayer 04 Leverkusen, GER), Kolářová Michaela (HC Zlín), Kordovská Kamila (Slavia Praha), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Luzumová Iveta (Thüriger HC, GER), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.), Vašulková Jana (SHK Veselí n. M.), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstadt, SWE), Zachová Dominika (DHK Baník Most).

 

Program českého týmu:

31. května – 3. června 2017 Rekondiční kemp Rejdice, Jizerské hory
5. – 15. června 2017 Reprezentační kemp Most
10. června 2017 v 18.30 Česká republika – Turecko, zápas play-off kvalifikace o postup na MS 2017, Most
15. června 2017 v 19.00 Turecko – Česká republika, zápas play-off kvalifikace o postup na MS 2017, Ankara