2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.11.2009 otevřeno: 3852 x

Utkání výběru světa a Chorvatska odloženo!

Na začátku prosince tohoto roku si Chorvatská házenkářská federace připomíná šedesát let od svého založení a při této příležitosti se v Záhřebu chystala velká sláva. Zastoupení na ní má mít i Česká republika, když na ni byli pozváni i dva čeští házenkářští reprezentanti. Nakonec ale musela být akce odložena.

Stejně jako český Galavečer, tak i tato významná akce, které se mají zúčastnit největší házenkářské osobnosti světa a zástupci světových federací, musí být z objektivních příčin odložena. Problémem je samozřejmě napjatý termínový kalendář těch nejlepších světových klubů, ve kterých nominovaní hráči hrají. Sdružení těchto klubů se rozhodlo, že v daný termín 2.prosince své hráče na akci neuvolní a chorvatská federace tak nebude moci tuto akci pořádat. Byly navrženy dva náhradní termíny: 12.-18. dubna 2010 nebo 2.-5.června 2010. A ani tato data nebudou postrádat slavnostní nádech, protože na jaře příštího roku slaví Chorvatská házenkářská federace 80 let od prvního házenkářského zápasu sehraného na půdě Chorvatska, konkrétně ve Varaždinu 29. května 1930.

Původní text:

Oslavy 60ti let Hrvatskeho rukometniho savezu proběhou 1.-2. prosince a jejich součástí bude kromě přijetí u starosty Záhřebu a velkého koncertu na náměstí Bana Jelačića i exhibiční utkání výběru světa a reprezentace Chorvatska.

Utkání se uskuteční ve sportovní aréně Arena Zagreb, která hostila mistrovství světa házenkářků v lednu tohoto roku. Mezi nominovanými házenkáři se neztratili ani čeští hráči a pozvánku dostali také Filip Jícha, spojka německého THW Kiel, a Jan Filip, křídlo švýcarského Kadetten Schaffhausen. To je pro naše hráče i celou českou házenou zcela jistě výborná vizitka a hlavně velká pocta.

Jejich "kolegy" ve výběru světa budou samé ikony současné světové házené jako brankáři Omeyer, Hvidt, hráči Narcisse, Karabatic, Kraus, Gille, Stefansson, Lijewski, Ahlm, Knudsen, Guigou, Sigurdsson nebo Kavtičnik. A kdyby se náhodou některý z nich zranil, jsou připraveni velice zdatní náhradníci jako brankář Bitter, hráči Hmam, Lazarov, Jurecki, Christiansen nebo Lindberg. A trenérem nemůže být nikdo jiný než trenér olympijských vítězů z Pekingu a mistrů světa právě z Chorvatska Claude Onesta.

Kromě těch nejlepších světových házenkářů jsou do Záhřebu pozváni samozřejmě také představitelé EHF a IHF a řada zástupců národních federací. Celá oslava tohoto sportu má zároveň v Chorvatsku připomenout, jak velkých úspěchů házená v této zemi dosáhla a má být zároveň další motivací pro děti a mládež.

 

   

Jan Filip a Filip Jícha byli trenérem Onestem nominováni do výběru světa