2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.4.2017 otevřeno: 962 x

Bečváře čeká házenkářský svátek, REWE Final Four německého poháru

O víkendu vyvrcholí v Hamburku DHB Pokal, který je přes svůj národní charakter jednou z nejprestižnějších pohárových trofejí Evropy. O vítězství v něm může snít stále Lipsko, kde působí český reprezentant Roman Bečvář.

Německý pohár (DHB Pokal) je jednou z nejprestižnější a nejsledovanějších evropských pohárových soutěží a má pravidelně vyvrcholení v závěrečném Final4. O vítězství v letošním ročníku DHB Pokalu budou o blížícím se víkendu v Hamburku usilovat tři letošní němečtí zástupci v Lize mistrů - THW Kiel, SG Flensburg-Handewitt a Rhein-Neckar Löwen. Vedle nich pak také šestý celek aktuálního bundesligového pořadí, SC DHfK Leipzig (Lipsko), ve kterém působí český reprezentant Roman Bečvář. V loňské nováčkovské sezóně obsadilo v domácí ligové soutěži Lipsko konečnou 11. příčku, v té letošní je na tom ještě lépe. Za sebou má v Bundeslize skvělé období, když od 19. února více než měsíc neprohrálo a až v sobotu 1. dubna jejich bodové sérii udělal přítrž úřadující mistr Rhein-Neckar Löwen. V SAP aréně ale před více než 10 000 diváky sahal Bečvářův celek také alespoň po bodu, byť se Roman brankově neprosadil. O nejtěsnější výhře favorizovaných Lvů v poměru 24:23 rozhodl až deset vteřin před koncem domácí Andy Schmid. „Jestli jsme zatím se sezónou spokojení? Postavení v tabulce a účast v semifinále poháru mluví asi za vše. Jsme podle mě dobře poskládaný tým, cítíme se dobře fyzicky a trenér je skutečně precizní v taktické přípravě. Důležité je, že každý přímo od trenéra ví, jaká je jeho role v týmu, proč si ho do kádru vybral. Všichni pracujeme na společném cíli a víme, že jsme pro tým důležití,“ pochvaluje si Roman Bečvář atmosféru v celku, který vede ještě ne ani čtyřicátník Christian Prokop.

 

Roman Bečvář střílí jednu ze svých branek do makedonské sítě v podzimním kvalifikačním utkání v Plzni. Foto: ČSH / H. Sladký
 

Lipsko, v němž působí ještě z interligového prostředí českým fanouškům dobře známý slovenský brankář Miloš Putera (např. Trnava či Karviná), v pohárovém semifinále narazí na THW Kiel, se kterým v aktuální sezóně sehrálo jedno utkání (26. listopadu 2016, 13. kolo, Kiel – Lipsko 29:25). Bečvář se v tomto zápase prosadil jednou, celkově nastřílel v letošním ročníku Bundesligy 19 branek a přidal 12 asistencí, v pohárové soutěži vsítil 2 góly.

 

Spojka české reprezentace absolvovala s národním týmem jak nedávný přípravný kemp v Plzni, tak oba zápasy úvodu kvalifikace o EURO 2018, a rovněž i oba mezinárodní turnaje na přelomu roku. V kvalifikaci se Bečvář prosadil jednou na Islandu, doma nasázel Makedoncům 5 branek, na turnajích v Maďarsku a Rakousku si ve 4 utkáních na své konto připsal 17 zásahů. „Je to trošku až jako sen. Jsem tu první sezónu a už jdeme na pohárové Final4, což je jedna z vůbec nejprestižnějších akcí. Osobně se moc těším, Kiel za soupeře, hvězdami nabité celky v druhém semifinále, více než 15 000 diváků. To je něco neskutečného. Logicky už člověk o sobotě přemýšlí, moc se těší i pociťuje nervozitu,“ říká Roman Bečvář. Kompletní zápasový program REWE Final Four německého poháru házenkářů můžete v českém prostředí sledovat v přímých přenosech na televizních obrazovkách. Semifinále nabídne kanál Nova Sport 2, finále pak Nova Sport 1.

 

 

DHB Pokal 2017 - REWE Final Four 2017 – Program (Barclaycard Arena, Hamburk)
datum čas fáze utkání TV přenos v ČR
sobota 8. dubna 2017 14.30 hod. semifinále SC DHfK Leipzig – THW Kiel Nova Sport 2, 14.25 hod.
sobota 8. dubna 2017 17.30 hod. semifinále Rhein-Neckar Löwen – SG Flensburg-Handewitt Nova Sport 2, 17.25 hod.
neděle, 9. dubna 2017 14.30 hod. finále ??? - ??? Nova Sport 1, 14.25 hod.