EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.3.2017 otevřeno: 1675 x

Dorostenky se dvakrát poměřily se Slovenskem, domů vezou jednu výhru

Přípravné dvojutkání proti Slovensku skončilo pomyslnou remízou. Každý tým si připsal jedno vítězství. Doplnili jsme hodnocení trenéra Michala Červenky, který po posledních měřeních říká: "Šíře kádru je velkým příslibem do budoucna!"


Čtvrtek 16. března: Slovensko - Česko 28:26 (14:13)

Michal Červenka, trenér českého týmu: "V prvním zápase jsme selhali v obraně. Bylo pro nás téměř nepřekonatelnou překážkou ubránit dravé Slovenky, které chodily na naše brankoviště, jak chtěly. O to je cennější, že jsme se do zápasu dokázali vrátit, dokonce jsme dvacet minut druhého poločasu vedli. Bohužel jen o gól, neměli jsme ani šanci se dostat do výraznějšího vedení. Určitě se na výsledku podepsala naše špatná obrana. Dostali jsme hodně gólů, byli jsme i často vyloučení a dvě oslabení dokonce přišla v posledních pěti minutách. Rozhodující gól jsme pak dostali v poslední půl minutě ze sedmičky."

Sestava a branky České republiky: Řezáčová, Vařechová - Vítová 1, Herbočková 2, Stříšková 2, Šmrhová, Grabcová 4, Šípová 3, Oravcová, Mahďáková 2, Novichikina, Rožková, Mikulášková, Franková 4(2), Hubová 3(2), Smetková 4, Svobodová 1
Vyloučení: 3:7. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/4

 

Pátek 17. března: Slovensko - Česko 21:28 (9:12)

Michal Červenka, trenér českého týmu: "Šli jsme štěstí trochu víc naproti, zvolili jsme agresivnější obranný systém 1:2:3. Poučeni z prvního zápasu jsme více z osobních soubojů vyhrávali. Tím jsme se dostali do vedení, a to i přesto, že naše hra dopředu byla prošpikovaná spoustou technických chyb a neproměněných šancí. Dovedli jsme zápas do příjemného konce, v zápase jsme vedli dokonce o sedm branek. Je dobře, že jsme v obou zápasech mohli prostřídat prakticky všechny hráčky a neprojevilo se to nijak výrazně na hře, je to určitě příslib do budoucna. V poločase jsme vedli o tři a pak jsme náskok navyšovali."

Sestava a branky České republiky: Řezáčová, Vařechová - Vítová 1, Herbočková 1, Stříšková 4, Grabcová 3, Šípová, Oravcová 3, Mahďáková 4(1), Rožková 3, Mikulášková 1, Franková, Hubová 3(1), Smetková 2, Svobodová 3
Vyloučení: 1:1. Sedmimetrové hody: 6/4 - 5/2.

 

Dorostenky čeká v létě čeká dorostenecké mistrovství EVropy na Slovensku. "Momentálně máme dva cíle – prvním je EURO, kde chceme dokázat to, co se nepovedlo naposledy klukům, tedy udržet se v té lepší skupině, byť naše situace není růžová. Tím druhým je vytvoření dostatečně širokého kádru, aby se s ním dalo pracovat v dalších letech. Na naše akce jsme tak povolali asi třicet hráček, abychom jim dali šanci, vyzkoušeli je, abychom předali do vyšší kategorie co nejširší nominaci talentovaných a připravených hráček," dodal český kouč.

 

Nominace pro přípravu dorosteneckého výběru 14. - 18. března 2017, Hustopeče

VAŘECHOVÁ Andrea (HC Zlín), REZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), VAVROUŠKOVÁ Barbora (HK Ivančice), VÍTOVÁ Barbora (TJ Sokol Kobylisy II.), HERBOČKOVÁ Natálie (HC Zlín), STŘÍŠKOVÁ Adéla (DHK Baník Most), ŠMRHOVÁ Anna (DHC Plzeň), GRABCOVÁ Barbora (SHK Veselí nad Moravou), FRANKOVÁ Julie (DHC Plzeň), HUBOVÁ Vendula (HC Zlín), MIKULÁŠKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), NOVICHIKHINA Varvara (DHC Slavia Praha), ORAVCOVÁ Věra (DHC Plzeň), ROŽKOVÁ Julie (DHK Zora Olomouc), ŠÍPOVÁ Veronika (DHK Baník Most), SVOBODOVÁ Natálie (Tatran Bohunice), SMETKOVÁ Valerie (HK Hodonín), MAHĎÁKOVÁ Natálie (HC Zlín).

NÁHRADNICE: PROTIVÁNKOVÁ Adéla (DHK Zora Olomouc), POLÁŠKOVÁ Markéta (HC Zlín), POLÁŠKOVÁ Michaela (Lesana Zubří), ZICHOVÁ Barbora (HK Hodonín), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), ISSOVÁ Josefína (DHC Slavia Praha), PAVLIŠČÁKOVÁ Sára (HK Spartak Ústí nad Labem), KEPKOVÁ Pavlína (DHC Plzeň), OLŠOVÁ Barbora (HK Ivančice), KREJČÍKOVÁ Bára (HK Ivančice), PLACHÁ Renata (HC Zlín), RYTÍŘOVÁ Aneta (Házená Jindřichův Hradec)