EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.3.2017 otevřeno: 2268 x

"Testujeme širší nominaci pro srpnové EURO. A podpořit juniorky v Hodoníně? To je povinnost!" říká před srazem dorostenek trenér Červenka

V úterý se v Hustopečích setkají dorostenecké reprezentantky, které využijí reprezentační pauzu k intenzivní přípravě i dvojímu měření s týmem Slovenska. Koho trenér Michal Červenka nominoval a na co se tým v přípravě zaměří? DOPLNĚNY TERMÍNY PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ.

Jaká se do Hustopečí sjede sestava? Trápí vás nějaké omluvenky, ať už školní nebo zdravotní?
V nominaci se objevují znovu úplně nová jména - Vítová či Grabcová, dále přijedou hráčky, která s námi doposud absolvovaly pouze tréninkové části našich srazů - tedy Rožková a Novichikina. Šíře našeho kádru nám dává možnost kompletně obměnit nominaci levých křídel. Po lehčích zraněních dostávají znovu příležitost Šípová a Vařechová. Chybět budou Ševčíková a Konáriková, které se dostaly do nominace juniorek na kvalifikaci v Hodoníně. Vynucenými absencemi pak zůstávají dlouhodobě zraněné Hynková a Novotná. Obě jsou ve stavu rekonvalescence a jejich cestu na hřiště sledujeme. Na druhou stranu se v nominaci objevují jména hráček, které již mají odehranou slušnou porci mezistátních zápasů - hlavně Vavroušková, Hubová, Mikulášková a Franková. Na ně budeme spoléhat, že budou těm méně zkušeným oporou a budou připraveny jim pomoci i radou.

Jaký máte v naplánovaný program a na co se v přípravě zaměříte?
V úterý a ve středu nás čekají tři tréninky. Na nich se zaměříme na zopakování útočných i obranných prvků naší hry, o které se chceme opírat. Jako vždycky přidáme i nějakou novinku. Všechno doprovodíme videorozbory našeho počínání v lednových utkání proti Slovinsku. Pak odjíždíme na dvojici přípravných utkání do Bratislavy a sraz dokončíme dvojicí sobotních tréninků.

Dva přípravné zápasy se Slovenskem. Jak je uchopíte?
Prakticky je to pro nás poslední možnost vyzkoušet hráčky v mezistátních utkáních před uzavřením širší nominace na srpnové EURO. Proto si klademe stále podobný úkol - vidět hráčky v zápasech, sledovat jak se vyrovnávají s tlakem a tempem, které po nich mezinárodní házená požaduje.

Nechystáte se podpořit juniorky v Hodoníně?
Chystáme. V plánu je společný výjezd na páteční utkání proti Švédsku. Nejméně ze dvou důvodů. Nemůžeme tam chybět, vždyť hraje reprezentace Česka (byť juniorská) o postup na ME! A to je přece záležitost nás všech. V druhé řadě bude pro nás zajímavé sledovat v praxi výběr Švédska, protože jejich mladší kolegyně budou našimi prvními soupeřkami na Slovensku.  

 

Program přípravných zápasů: 

16.3. 2017 v 16.00, ŠH Dom športu, Junácka 6, Bratislava

17.3. 2017 v 10,00, ŠH Mladosť, Trnavská cesta 35

 

Nominace pro přípravu dorosteneckého výběru 14. - 18. března 2017, Hustopeče

VAŘECHOVÁ Andrea (HC Zlín), REZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), VAVROUŠKOVÁ Barbora (HK Ivančice), VÍTOVÁ Barbora (TJ Sokol Kobylisy II.), HERBOČKOVÁ Natálie (HC Zlín), STŘÍŠKOVÁ Adéla (DHK Baník Most), ŠMRHOVÁ Anna (DHC Plzeň), GRABCOVÁ Barbora (SHK Veselí nad Moravou), FRANKOVÁ Julie (DHC Plzeň), HUBOVÁ Vendula (HC Zlín), MIKULÁŠKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), NOVICHIKHINA Varvara (DHC Slavia Praha), ORAVCOVÁ Věra (DHC Plzeň), ROŽKOVÁ Julie (DHK Zora Olomouc), ŠÍPOVÁ Veronika (DHK Baník Most), SVOBODOVÁ Natálie (Tatran Bohunice), SMETKOVÁ Valerie (HK Hodonín), MAHĎÁKOVÁ Natálie (HC Zlín).

NÁHRADNICE: PROTIVÁNKOVÁ Adéla (DHK Zora Olomouc), POLÁŠKOVÁ Markéta (HC Zlín), POLÁŠKOVÁ Michaela (Lesana Zubří), ZICHOVÁ Barbora (HK Hodonín), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), ISSOVÁ Josefína (DHC Slavia Praha), PAVLIŠČÁKOVÁ Sára (HK Spartak Ústí nad Labem), KEPKOVÁ Pavlína (DHC Plzeň), OLŠOVÁ Barbora (HK Ivančice), KREJČÍKOVÁ Bára (HK Ivančice), PLACHÁ Renata (HC Zlín), RYTÍŘOVÁ Aneta (Házená Jindřichův Hradec).