EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.3.2017 otevřeno: 1369 x

"Skupina je hratelná a v týmu je super parta," říká juniorská reprezentantka Polášková

V létě učinila velký skok ve své slibně se rozbíhající kariéře. Devatenáctiletá pravá spojka Silvie Polášková totiž přestoupila do ambiciózního týmu DHC Sokol Poruba, kde kromě interligových zápasů okusila i atmosféru utkání v evropských pohárech. „Ráda bych zkušenosti nyní zúročila i v kvalifikaci o postup na ME juniorek,“ říká Polášková.


Jak vidíte ambice českého týmu a jak velkou radost jste měla z pozvánky?
Na reprezentační sraz se těším hodně moc, protože to je pro mě obrovská pocta i splnění velkého snu. Minulou kvalifikaci jsem byla zraněná, takže mám i proto zvýšenou motivaci si nyní zahrát. Naše šance vidím vcelku dobře, a to hlavně proto, že hrajeme v domácím prostředí. Když do hry dáme srdíčko, tak to určitě půjde.

Co říkáte skupině?
Já si doopravdy myslím, že je hratelná, i když samozřejmě každý zápas bude hodně těžký. Ale na Rakušanky máme, se Švédkami a Srbkami to bude asi vyrovnanější, ale máme velmi dobrý tým, tak věřím, že to zvládneme.

Bude těžké se přeorientovat na juniorskou házenou?
V tom bych problém neviděla, protože osobně si celou letošní sezonu v dresu Poruby užívám. Prakticky všechny věci a zápasy jsou pro mě nové. A to nemyslím jen interligové, ale taky v Challenge Cupu. Velkým zážitkem pro mě rozhodně byl i finálový turnaj Českého poháru, který jsme vyhrály. Budu ráda, když nové zkušenosti zúročím i v dresu reprezentace. Náš cíl je jasný: postoupit na ME!

Kde vidíte největší přednosti českého týmu?
Máme sice hodně zraněných hráček, ale přesto si myslím, že tým má velkou kvalitu a v mezinárodní konkurenci obstojí. Dobrou zprávou je, že po zranění kotníku už začala trénovat Jana Šustková. V týmu je super parta a všechny se na sraz i celou kvalifikaci těšíme. Právě takový ten týmový duch nám podle mého názoru může hodně pomoci. 

 

Český tým mohou fanoušci podpořit přímo v Hodoníně. Češky nastoupí ke svým zápasům v pátek a v sobotu v 18 hodin a v neděli ve 13.15. Vstupné na dvojzápas je 70 Kč, na zápas českého týmu 50 Kč (viz plakát níže).

 

Nominace pro přípravné soustředění 12. – 16. března (Hodonín) a kvalifikační turnaj o postup na ME házenkářek do 19 let ve Slovinsku (Hodonín 17. – 19. března 2017):

Brankářky: Lucie Preslová (Sokol Písek), Jarmila Sedláková (HC Zlín), Jana Vašulková (SHK Veselí n. M.)
Levá křídla: Eva Svobodová (Slavia Praha), Soldánová Nikol ( SHK Veselí n. M.)

Střední spojky: Adéla Baumbachová (HC Zlín), Jitka Brožová (Jiskra Havlíčkův Brod)

Levé spojky: Karolína Ševčíková (HC Zlín), Jana Šustková (SHK Veselí n. M.), Nikola Kalinová (HK Hodonín)

Pivoti: Linda Jungová (Baník Most), Michaela Konečná (Sokol Poruba)

Pravá křídla: Adéla Novotná (Slavia Praha), Tereza Eksteinová (Baník Most)

Pravé spojky: Sára Kovářová (Baník Most), Veronika Galušková (Slavia Praha), Silvie Polášková (Sokol Poruba)

Náhradnice: Rybníčková Barbora (HC Zlín), Vilímová Anna (Sokol Kobylisy II), Buchnerová Barbora (DHK Baník Most), Šindelářová Dominika (DHC Slavia Praha), Večeřová Barbora (DHC Slavia Praha), Krlišová Natálie (HC Plzeň), Parthová Veronika (HSV Marienberg 1956), Smetková Valerie (HK Hodonín), Konáriková Eliška (HK Spartak Ústí n. Labem), Popelková Marie (HC Zlín), Lapčíková Tereza (HC Zlín).