EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.3.2017 otevřeno: 1408 x

"Reprezentace je únik z klubového stereotypu a impuls, který mě posouvá v kariéře," říká Marčíková

Jedinou hráčkou klubu Sokol Poruba v nominaci pro dva přátelské duely s Rakouskem (16. 3. a 18.3.), je už brzy pětadvacetiletá spojka Šárka Marčíková. Účastnice prosincového EURA už patří v reprezentačním kádru k těm zkušenějším a jak říká, těší se na každé setkání se spoluhráčkami.

 

Šárka Marčíková má skutečně nabitý program s vlastním klubem Sokolem Poruba. Minulý týden odehráli utkání Challenge cupu v Polsku, ve středu předehrávali svůj zápas 21. kola WHIL proti Trenčínu a v sobotu je čeká odveta evropského poháru proti Polkám. Pak už vyrazí reprezentační spojka do Jindřichova Hradce, kde se má hlásit v neděli večer.

Účastnice posledního ME přiznala, že si všechny srazy vždy užívá. „Já se moc do Jindřichova Hradce těším, protože to beru vždycky jako velkou změnu a únik z klubového stereotypu. Užívám si každý trénink, protože právě na srazu máte možnost trénovat s těmi nejlepšími českými hráčkami. I tohle mě v kariéře posunuje dále,“ řekla Marčíková. „S Rakušankami hrajeme každý rok na turnaji v Chebu, takže se známe a zhruba víme, co od nich můžeme čekat. Je to soupeř, kterého bychom měly porazit. Výkonnostně nám je blízký.“

Je přesvědčená, že týmu přípravné zápasy pomohou. „Vše se směřuje k červnovému dvojutkání s Tureckem. Za sebe věřím, že dostanu šanci a trenéry přesvědčím, že to týmu patřím,“ zakončila Marčíková.

 

Informace o nadcházejícím srazu reprezentace žen a nominaci pro tuto akci najdete zde