2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.3.2017 otevřeno: 2471 x

Juniorky čeká vrchol jara: Kvalifikační turnaj v Hodoníně

Juniorské házenkářky se sjedou o víkendu do Hodonína k závěrečnému bloku intenzivní přípravy na jeden z milníků letošní sezóny - kvalifikační turnaj o postup na ME 2017. Ten české reprezentantky odehrají v domácím prostředí v Hodoníně, v hale, kterou si nedávno obehrály i při přípravném dvojzápase se Slovinkami. Jak vypadá sestava pro kvalifikační turnaj, jakým směrem se bude ubírat závěrečná příprava a jaké jsou kvality soupeřů? DOPLNĚNÁ NOMINACE!

Juniorky se sejdou v Hodoníně v neděli v podvečer a následující týden stráví intenzivní přípravou na trojici kvalifikačních zápas, které odehrají v termínu od 17. do 19. března 2017. Trenér Ondřej Václavek dlouhodobě zkoušel v nominaci reprezentačního kádru různé varianty sestav nominovaných hráček. Tým se totiž potýkal s řadou z ranění, z těch nejcitelnějších jmenujme například zranění Jany Šustkové, určitou dobu týmu chyběla i kanonýrka Sára Kovářová. Obě však nakonec na sraz přijedou. Ve středu večer doplnil trenér Václavek nominaci o Šustkovou, Eksteinovou, Poláškovou a Kalinovou. „Některé hráčky měly zdravotní problémy během předchozí akce a chceme si být jistí, že jsou v pořádku. Chceme mít jistotu, že se nestane, aby se během přípravy na kvalifikaci zranily nebo si zranění obnovily. Absence odpovídají tomu, co nás potkávalo během celé přípravy,“ připomněl starší zranění trenér reprezentace Ondřej Václavek a k připravenosti kádru dodal: „Všechny hráčky jsou takticky připraveny přibližně stejně, protože jsme na posledních akcích zařadili do přípravy větší množství hráček než obvykle.“

 

Juniorky po dvojzápase se Slovinskem v Hodoníně na začátku tohoto kalendářního roku.

 

Tým čeká před ostrým startem kvalifikace pátečním soubojem se Švédkami devět tréninků, intenzivní regenerace v lázních v Hodoníně i teambuildingové aktivity pro posílení psychiky mladého kádru před vypjatým turnajem. „Opravdu hodně jsme v předchozí přípravě střídali hráčky, teď budeme mít čtyři dny na to, abychom se sehráli jak v obraně, tak útoku. Čekají nás tři utkaní za dva a půl dne, to je samo o sobě dost velké zatížení, proto musíme připravit všech šestnáct hráček na to, aby byly schopné kdykoli naskočit,“ zdůraznil Václavek s tím, že velkou pozornost bude realizační tým klást i na adekvátní regeneraci při náročném programu: „Město Hodonín nám zajistilo program v místních lázních. Věřím, že hráčkám pomůže si dostatečně odpočinout a připravit se na tréninky a kvalifikační utkání. Nutností jsou aktivity na rozvoj a podporu komunikace a také psycho hygienu.“

Tým se poměří se třemi soupeři. V úvodním pátečním souboji se Češky poměří s týmem Švédska, v sobotu se Srbkami a v neděli s týmem Rakouska. Na mistrovství Evropy ve Slovinsku postoupí z české skupiny dva nejlepší týmy. „Informace o soupeřích máme v rámci možnosti aktuální, Švédky jsme viděli během Open turnaje v Göteborgu a během utkání EHF Cupu, Rakušanky s námi hrály přátelská utkání loni na začátku roku. Srbky jsou pro nás trochu neznámou, i když jsme jejich utkání viděli. Pomůže nám ale, že jejich hru uvidíme v pátek a budeme moci upravit naši přípravu na toto utkání,“ komentoval přípravu na soupeře český trenér. Ten zná samozřejmě i silné stránky českých protivníků. „Švédky jsou velmi dobře silově připravené, cesta povede přes dobrou spolupráci všech hráček na hřišti i střídačce. Rakušanky jsou v podobné situaci jako my s počtem těžkých mezinárodních utkání, výhodu máme my, naše hráčky hrají naši nejvyšší soutěž, která je výrazně kvalitnější než ta dorostenecká. Srbky budeme chtít dostat pod tlak, aby se projevila jejich jižanská nátura, to nám věřím trochu usnadní situaci,“ vyjmenoval Václavek.

Český tým mohou fanoušci podpořit přímo v Hodoníně. Češky nastoupí ke svým zápasům v pátek a v sobotu v 18 hodin a v neděli ve 13.15. Vstupné na dvojzápas je 70 Kč, na zápas českého týmu 50 Kč.

 

Nominace pro přípravné soustředění 12. – 16. března (Hodonín) a kvalifikační turnaj o postup na ME házenkářek do 19 let ve Slovinsku (Hodonín 17. – 19. března 2017):

Brankářky: Lucie Preslová (Sokol Písek), Jarmila Sedláková (HC Zlín), Jana Vašulková (SHK Veselí n. M.)
Levá křídla: Eva Svobodová (Slavia Praha), Soldánová Nikol ( SHK Veselí n. M.)

Střední spojky: Adéla Baumbachová (HC Zlín), Jitka Brožová (Jiskra Havlíčkův Brod)

Levé spojky: Karolína Ševčíková (HC Zlín), Jana Šustková (SHK Veselí n. M.), Nikola Kalinová (HK Hodonín)

Pivoti: Linda Jungová (Baník Most), Michaela Konečná (Sokol Poruba)

Pravá křídla: Adéla Novotná (Slavia Praha), Tereza Eksteinová (Baník Most)

Pravé spojky: Sára Kovářová (Baník Most), Veronika Galušková (Slavia Praha), Silvie Polášková (Sokol Poruba)

Náhradnice: Rybníčková Barbora (HC Zlín), Vilímová Anna (Sokol Kobylisy II), Buchnerová Barbora (DHK Baník Most), Šindelářová Dominika (DHC Slavia Praha), Večeřová Barbora (DHC Slavia Praha), Krlišová Natálie (HC Plzeň), Parthová Veronika (HSV Marienberg 1956), Smetková Valerie (HK Hodonín), Konáriková Eliška (HK Spartak Ústí n. Labem), Popelková Marie (HC Zlín), Lapčíková Tereza (HC Zlín).

 

Kvalifikační skupiny:

Skupina 1: Maďarsko, Makedonie, Faerské ostrovy, Moldávie
Skupina 2: Rumunsko, Španělsko, Litva, Island
Skupina 3: Francie, Slovensko, Černá Hora, Belgie
Skupina 4: Chorvatsko, Nizozemsko, Finsko, Ukrajina
Skupina 5: Švédsko, Česká republika, Rakousko, Srbsko
Skupina 6: Portugalsko, Bělorusko, Švýcarsko, Gruzie
Skupina 7: Norsko, Řecko, Turecko
Skupina 8: Německo, Polsko, Lotyšsko