2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.2.2017 otevřeno: 1431 x

Ondřej Zdráhala má přetrhané vazy v lokti a čeká ho operace

Český reprezentant Ondřej Zdráhala, hráč švýcarského St. Gallenu, utrpěl o víkendovém utkání evropského poháru zranění lokte hodové ruky a již dnes se ve Švýcarsku podrobí operaci. Mimo hru bude přibližně dva měsíce.

Spojka české reprezentace Ondřej Zdráhala si na čas musí odpočinout od házené. Jeden z tahounů národního týmu, který za vítězným Petrem Štochlem jen těsně skončil druhý v anketě o nejlepšího českého házenkáře roku 2016, utrpěl zranění lokte v zápase se Šalou v rámci Challenge Cupu. Ten švýcarský St. Gallen na Slovensku prohrál o tři branky (27:30). „Po jedné střele s kontaktem jsem cítil velkou bolest v předloktí. Ale zápas jsem dohrál. Ráno jsem měl na lokti a předloktí velkou modřinu a cítil jsem, že tam není něco v pořádku,“ přibližuje Zdráhala, který v zápase vsítil 8 branek a byl tak jeho nejlepším střelcem.

 

 

 

Včera se Zdráhala v St. Gallenu podrobil vyšetření na magnetické rezonanci, které prokázalo zranění vazů a hned dnes jej ve Švýcarsku čeká operační zákrok. „Podle lékařů je zraněné místo velice dobře prokrvené a tím pádem se to bude dobře hojit. Za dva měsíce prý můžu hrát zase házenou,“ konstatuje třiatřicetiletá spojka, která dodává: „Každé zranění má svůj význam. Vždy jde o to vrátit se silnější.“

 


Zdravotní stav Zdráhaly budou bedlivě sledovat také trenéři české reprezentace Daniel Kubeš a Jan Filip. „Uvidíme, jak bude probíhat rekonvalescence, času do kvalifikačních zápasů je relativně dost. Je to zranění ruky, takže pro tak zkušeného hráče to, věřím, nebude komplikace v oblasti fyzické připravenosti, je ale jasné, že herní praxe bude chybět. Ondra je pro nás důležitý hráč, proto bychom byli rádi, aby se dal do pořádku. Je to komplikace, ale to k házené patří. Času je ještě relativně dost a z našeho reprezentačního pohledu je lépe, že k podobnému zranění nedošlo o měsíc či dva později,“ komentuje Zdráhalovy zdravotní peripetie kouč české reprezentace Jan Filip. Českou reprezentaci čeká v jarní části sezóny vyvrcholení bojů o EURO 2018 v Chorvatsku. V květnu sehraje dva zápasy s Ukrajinou, v červnu pak na domácí půdě hostí Island a ve Skopje bude čelit Makedoncům. 

 

 

Více o termínech zápasů a místech jejich konání ZDE 

 

Foto: A. Wipf / CHF