2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.10.2009 otevřeno: 1617 x

Startují také dorostenci, čeká je soustředění v Hustopečích

Premiérový sraz čeká po juniorském výběru také na reprezentační družstvo dorostenců. Hráče, které čekají první zkušenosti v národním celku, přivítají trenéři a realizační tým ve středu v Hustopečích.

Hustopeče se trenérům Pavlu Fařárovi a Jaroslavu Hudečkovi osvědčily již v průběhu závěrečné přípravy týmu juniorů před mistrovstvím světa juniorů 2009 v Egyptě. „Máme zde perfektní zázemí a ideální podmínky pro tréninky i další aktivity,“ pochvaloval si trenér Pavel Farář. Ten bude v následujících dvou letech hlavním trenérem této kategorie. Jeho asistentem bude zkušený trenér Jaroslav Hudeček. Tito dva trenéři vedli v minulém reprezentačním období juniorský výběr a v posledním roce zároveň společně pracovali u týmu dorostenců.

Dorostenecký výběr má sraz ve středu kolem poledne a ve stejný den již na hráče čekají dva tréninky. Celkem bude tréninků devět a v programu je i první přípravné střetnutí tohoto výběru, jak potvrdil Farář: „součástí programu je i přátelské utkání proti domácím Hustopečím. Tréninky budou zaměřené na obrannou činnost a spolupráci hráčů v útoku. Zároveň chceme seznámit hráče s koncepcí, kterou chceme v dorostenecké kategorii praktikovat. Ale především se budeme v průběhu prvního soustředění mezi sebou poznávat.“

Ve výběru, který se ve středu sejde v Hustopečích, má největší zastoupení Karviná. Nejlepší tým MČR 2009 v kategorii mladšího dorostu „dodal“ do výběru pět hráčů, pět hráčů je ze „stříbrného“ Jičína. „Pro hráče je to první účast v národním týmu a základ týmu tvoří hráči, kteří se nám líbili na mistrovství ČR dorostenců a dalších hráčů z dorosteneckých soutěží. Už teď mohu říci, že na dalším soustředění určitě v týmu dojde ke změnám,“ řekl trenér dorostenců.

Stejně jako juniorskému výběru, i dorostencům sobotní los na Kypru určil soupeře pro kvalifikační skupinu v boji o ME 2010 v Černé Hoře týmy Dánska, Rakouska a Rumunska. Na ME pak postupují první dva týmy. Kvalifikaci by mohlo hostit Dánsko, které je pro trenéra Pavla Faráře jasným favoritem skupiny: „Dánsko je bezpochyby největším aspirantem na postup. Mají výbornou práci s mládeží. Ani s Rakouskem to nebude jednoduché, i oni s mládeží začali pracovat a jejich výkony se také lepší. S Rumunskem zatím nemáme žádné zkušenosti. Samozřejmě uděláme maximum proto, abychom ze skupiny, která je hratelná, postoupili na šapmionát.“

Děkujeme trenérovi Pavlu Farářovi za informace a přejeme úspěšnou přípravu.

 

Program VT dorostenců Hustopeče:

 

28.října

sraz týmu

TJ 15:00 – 16:30

TJ 19:30 – 21:00

 

29. října

TJ 10:00 – 11:30

TJ 15:00 – 16:30

TJ 19:30 – 21:00


30.října

TJ 10:00 – 11:30

18:30 PU CZE – Hustopeče


31.října

TJ 10:00 – 11:30

TJ 15:30 – 17:00

 

1.listopadu

TJ 9:30 – 11:00

ukončení akce

 

Nominace týmu:

brankáři: Krupa Daniel (Zubří), Machalický David (Jičín)

hráči: Vengřín Jiří, Mlotek Slavomír, Kanaloš Lukáš, Krahulec David, Užek Jan (Karviná), Volf Martin (Strakonice), Vocásek Jan, Babák Tomáš, Drbohlav Jiří, Zeman Tomáš  (Jičín), Strýc Adam (Loko Plzeň), Škvařil Milan (Loko Plzeň), Sýkora Miloslav (Dukla Praha), Farkaš Pavel (Zubří)

Trenéři: Pavel Farář, Jaroslav Hudeček