EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.1.2017 otevřeno: 1550 x

Luzumová s Knedlíkovou září v Lize mistryň

Thuringer HC, aktuálně druhý tým první německé bundesligy, má za sebou úvodní utkání hlavního kola Ligy mistryň. Opora českého reprezentačního výběru Iveta Luzumová se v zápase s ruskou Astrachaní blýskla devíti góly. Pořádně vidět byla při spanilé jízdě proti Krimu Mercator i česká křídelnice Jana Knedlíková hájící barvy maďarského Györu.

Devět branek nasypala v úvodním utkání hlavní fáze Ligy mistryň do sítě ruské Astrakhanochky Iveta Luzumová. Thüringer HC zvítězil nad ruským celkem vysoko 34:22 a v týmu panuje spokojenost. V aktuální tabulce hlavní fáze má německý tým na kontě čtyři body. „První dva body do tabulky jsme si přinesli už ze základní skupiny, která se hrála na podzim. Nedělní úvodní zápas hlavní fáze dopadl nad naše očekávání. Naším prvním cílem bylo Astrachaň porazit, a to se nám povedlo. Takže v klubu jsou všichni spokojení,“ říká po zápase vesele sympatická česká kanonýrka, která se v zápase trefila devětkrát, šestkrát byla přesná při exekuci sedmimetrových hodů.

 

Foto: Thüringer HC

 

Sama přitom utkání málem kvůli zranění nedohrála. „Vstřelila jsem hned úvodní branku utkání, ale při dopadu jsem si přilehla koleno a musela jsem střídat. Po několika minutách jsem ale mohla opět naskočit, pomoci týmu a zápas dohrát,“ uklidnila fanoušky Luzumová a pochvaluje si: „Celkové jsme odehrály pěkné utkání s výbornou obranou a brankářkami a hlavně jsme plnily pokyny, které jsme si dali před zápasem.“

 

Foto: Thüringer HC

 

Tým Ivety Luzumové zatím drží s jedenácti výhrami z dvanácti odehraných bundesligových zápasů druhou příčku tabulky první německé bundesligy, těsně šlapou na paty zatím stoprocentnímu SG BBM Bietigheim. I tady má tým ty nejvyšší ambice a vítězná šňůra nasvědčuje tomu, že oprávněné. „V klubové soutěži jsme od Vánoc zatím všechny zápasy vyhráli a jsme v tabulce druhé za Bietigheimem. S těmi nás čeká velmi důležitý zapas příští středu a tam se rozhodne, jakým směrem se bude bundesliga dal vyvíjet,“ vyhlíží šlágr soutěže Luzumová a dodává: „Samozřejmě chceme všechny zápasy vyhrát, ale tento rok je liga hodně vyrovnaná a zaváhat může každý.

 

Jana Knedlíková se v sobotním zápase zapsala také do tabulky střelkyň na přední příčky, když se pod vysokou výhru Györi Audi ETÖ KC zapsala čtyřmi brankami, nejlepší střelkyní zápasu byla Anita Görbicz. Györ na podzim v Lize mistryň zaváhal jen jedinkrát na půdě dánského FC Midtjylland, v sobotu Krim Mercator rozstřílely Knedlíková a spol. vysoko 39:22.

Při sobotním utkání navíc tým vyzval fanoušky, aby podpořili akci "Medvídek do každé sanitky". Fanouškovská sbírka byla podle ohlasů z Maďarska velmi úspěšná.

 

Tabulky Ligy mistryň najdete zde

 

 

 

Foto: Györi Audi ETÖ KC