EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.10.2009 otevřeno: 1639 x

Mužskou reprezentaci čekají dva mezinárodní turnaje

Dvě paralelní akce čekají na národní tým mužů v následujícím týdnu. Do Prahy se v neděli večer sjedou dva týmy reprezentantů, které v průběhu týdne čekají dvě mezinárodní akce.

Dvě akce současně si národní tým vyzkoušel již v lednu, kdy absolvoval souběžně turnaj v Paříži a v Čechách. Nyní na hráče a realizační týmy čeká turnaj v Polsku a v Kataru. Oba celky mají sraz v neděli večer v Praze. V pondělí dopoledne je na programu tisková konference a focení hráčů a odpoledne již jeden tým odlétá do Kataru.

 

S tímto výběrem pocestují jako trenéři Jiří Mika a Jan Hegar. U týmu, na který v pondělí odpoledne čeká trénink a odcestuje v úterý ráno do Polska, bude trenér Martin Lipták. „Za oba turnaje jsme rádi, příležitost tak kromě osvědčené sestavy dostanou i další hráči z domácí soutěže. Zápasy pro ně budou znamenat spoustu zkušeností, ze kterých mohou těžit do budoucna. Oba turnaje jsou kvalitně obsazené a mohou prověřit připravenost obou celků,“ řekl nám trenér Martin Lipták.

 

Tým, který odjíždí v úterý ráno do Polska, čeká náročný program. Podle plánu by měl celek každý den v Polsku trénovat. Je pochopitelné, že tréninků, kterých ve společné přípravě moc není, trenéři rádi využijí k dalšímu sehrání družstva. Večer pak házenkáři sehrají vždy jedno utkání a to postupně proti týmům Polska, Ruska a Slovenska. Zajímavostí je to, že každý den se hraje v jiném městě, ale pro hráče samotné to znamená každý den přesun do jiného hotelu. Z Polska se házenkáři vrací bezprostředně po slavnostním ukončení turnaje v pátek 30. října večer.

 

V nominaci na turnaj do Polska ze stálých tváří chybí jen zraněný Pavel Horák, jinak je tým kompletní a po delší době se v něm objevuje také Kamil Piskač, který před sezónou přestoupil do pražské Dukly. V nominaci byl původně i Jan Stehlík z francouzského St.Raphael, ale ten je bohužel momentálně zraněný.

 

Tým, který zamíří do Kataru, čekají v základní skupině dvě utkání proti Portugalsku a klubu US Ivry. Podle toho, jak se ve skupině umístí, zahrají si ještě zápas o umístění s příslušným týmem z druhé skupiny, kterou tvoří domácí Katar, Egypt a Itálie. V nominaci týmu jsou dva legionáři, zkušený brankář Miloš Slabý a dále levoruký Tomáš Řezníček z italského Conversana. Pro ostatní hráče, kteří jsou všichni z domácí ligy, bude turnaj především o sbírání zkušeností, jak již řekl výše trenér Lipták.

 

Z turnajů vám budeme přinášet průběžné informace. Oběma celkům přejeme úspěšnou přípravu.

 

Turnaj Polsko:

Česko, Slovensko, Polsko, Rusko

 

Program :

28. října - Kalisz

18:00 RUS – SVK

20:00 POL – CZE

 

29. října - Bydgoszcz

18:00 RUS – CZE

20:00 POL – SVK

 

30. října - Poznaň

18:00 CZE – SVK

20:00 POL – RUS

 

Nominace týmu na MT Polsko:

Brankáři: Štochl Petr (F.Berlin GER), Galia Martin (Lemgo GER)

Hráči: Nocar Karel (Chambery FRA), Mičkal Pavel (Nordhorn GER), Zdráhala Ondřej (Karviná), Kubeš Daniel (Lemgo GER), Piskač Kamil (Dukla Praha), Jícha Filip (Kiel GER), Filip Jan (K.Schaffhausen SUI), Sobol Jan (Montpellier FRA), Hynek Jiří (Ahlener GER), Říha Tomáš (Zubří), Mráz Alois (Wetzlar GER), Sklenák Tomáš (Eisenach GER), Šulc Ondřej (Karviná), Vraný Václav (Coburg GER), Hrstka Martin (Zubří)

 

Trenér: Martin Lipták

 

Turnaj Katar:

skupina A: Egypt, Itálie, Katar

skupina B: Portugalsko, Česko, US Ivry

 

Program českého celku:

čtvrtek 29. října

17:00 Česko – Portugalsko

 

pátek 30. října

17:00 US Ivry – Česko

 

sobota 31. října

15, 17 nebo 19 hodin – utkání o umístění

 

Nominace týmu na MT v Kataru:

brankáři: Miloš Slabý (K.Schaffhausen SUI), Tomáš Mrkva (Karviná)

hráči: Josef Diviš (Hranice), Radek Horák, Zdeněk Polášek, Martin Lehocký (Dukla Praha), Tomáš Řezníček (Conversano ITA), Vojtěch Petrovský, Roman Požárek (Karviná), Jiří Motl (Lovosice), Marek Třeštík, Ondřej Mika (Zubří), Ladislav Brykner (Jičín), Roman Bečvář, Petr Linhart (Plzeň)

 

Trenéři: Jiří Mika a Jan Hegar