EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.12.2016 otevřeno: 597 x

"Ukázaly jsme Evropě, že s námi musí počítat," věří brankářka Satrapová.

Češky si na turnaji vydobyly dobré jméno a respekt. "Až Norky s Rumunkami uvidí náš výsledek, pochopí, že se na nás musí dobře připravit," říká po zápase s Ruskem brankářka Satrapová. Olympijské vítězky z Ria si na českém výběru málem vylámaly zuby a lví podíl na tom měla právě česká brankářka, nejlepší hráčka utkání.

 

„Myslím, že nám tentokrát chybělo štěstí. Možná také zkušenosti - přece jen hráčky z „Myslím, že nám tentokrát chybělo štěstí. Možná také zkušenosti - přece jen hráčky z Ruska hrají těžké zápasy v lize, Lize mistryň. To asi rozhodlo. My máme mladý mančaft, hodně lidí jsme vyměnili,“ hledala příčiny porážky brankářka Lucie Satrapová.

Na straně českého týmu ale našla i pozitiva: „Myslím, že i dnes jsme se předvedly kolektivním výkonem, ukázaly jsme velkou týmovost a odhodlání, které nás zdobí zatím po celou dobu šampionátu.“

 

 

Právě Satrapová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou utkání, držela český tým i skvělým výkonem v brance. „Jsem ráda, že jsem mohla holkám pomáhat, škoda že jsem toho nechytla ještě víc,“ povzdechla si brankářka. Působila vyhecovaně. „Věděla jsem, že druhé poločasy nám na začátku utíkají, tak jsem se soustředila na to, že mi holky moc nepomůžou, vysvětlila.

Těší ji, jaké výsledky její tým na šampionátu předvádí a že Češky nepotvrdily papírové předpoklady: „Jsem šťastná, že jsme mohly ukázat Evropě, že s námi musejí počítat a že tu nejsme do počtu.“

Češky čekají na šampionátu ještě minimálně dva náročné zápasy. V úterý proti Rumunsku a ve středu proti Norsku. „Rumunsko a Norsko budou stejně kvalitní. Rumunky byly na mistrovství světa třetí, medailistky. O Norkách ani nemusíme mluvit. Jen teď, když se kouknou na výsledek, tak si řeknou, že se na nás budou muset připravit,“ věří v respekt soupeřů po dobrých výkonech českého týmu Satrapová.