EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.12.2016 otevřeno: 664 x

"Před spaním si znovu prožiju každý zápas," říká Markéta Jeřábková

Házenkářky mají za sebou zápasy základní skupiny. Po šesti dnech v Malmö teď v sobotu dopoledne balí tašky. Ale ne na cestu domů, jak se jim před odjezdem předpovídalo, ale do Helsinborgu, kde je čekají další měření s týmy evropské extratřídy. Jak se na další fázi turnaje těší Markéta Jeřábková.

Tak už vás čeká přejezd do Helsinborgu. Stihly jste si užít Malmö?
Užít je asi silné slovo. Jsme tady kvůli házené. Byly jsme na procházce, prohlédly jsme si tady nejbližší okolí hotelu. Nic speciálního jsme neviděly. Nejspeciálnější byl snad ten most, přes který jsme jely do Malmö. Ale jinak nic, z čeho bychom měly být paf, tu nebylo.

Přemýšlíš po odehraných zápasech, jaké byly? Co se nepovedlo a co naopak ano?
Já jsem takový typ, že po zápase si celou hru přemítám a říkám si, co bylo v kterých okamžicích dobré, co špatné, co bych měla změnit. Tohle se mi honí hlavou skoro každý večer před tím, než usnu. Ale pak druhý den už na to člověk musí zapomenout a soustředit se na to, co bude dál.

Máš něco, jak se s tímto předspánkovým bojem poprat?
Ne, že bych nespala, to já zase problémy se spánkem nemám. Spíš si to přemítám proto, abych se posouvala dopředu a vzala si z toho to dobré.

Rusko, Norsko, Rumunsko… Čekají vás top týmy. Mohla být Dánsko jakási příprava?
Myslím si, že určitě. Zápas byl skvělý, byl to soupeř z předních příček Evropy. Takže to příprava mohla být, ale tady na Evropě je, nakonec asi úplně jedno, jakého máme soupeře. Všichni soupeři jsou kvalitní. Ať Rusky, které vyhrály Olympiádu, nebo Norky, které jsou mistryně světa. Pro nás jsou to jen zkušenost do dalších let. Na ty zápasy se hrozně těším.

Je po takových výkonech v základní skupině „respekt“ k soupeřům takového kalibru trošku menší?
Člověk má už trochu herní sebevědomí po takové skupině, když jsme si ukázaly, že můžeme hrát i se soupeřem, jako je Dánsko. Nějaké sebevědomí tedy máme, ale nesmíme to přehnat a na zápasy se soustředit tak, jako do teď.

Ve druhé půli zápasu proti Dánsku se české střelkyně hůř prosazovaly na dánskou obranu, ty jsi našla recept. Čím to?
Myslím si, že ve druhém poločase rozhodla obrana. Dostávaly jsme laciné góly, zůstala otevřená vrata a Dánky jsou natolik zkušený tým, že to správné rozhodnutí dokážou v danou chvíli udělat a příležitost využít. V obraně k nám přistupovaly hned, když jsme dostaly míč, v tom to pak bylo náročnější.

Proti Dánkám jste vydržely bojovat pětačtyřicet minut. Co udělat proto, aby to vydrželo celých šedesát minut a dopadlo to vítězně? Hraje v tom roli psychika nebo zkušenost?
To je těžká otázka. Prostě jsou na tom v Evropě asi jinak. Jaké má náš tým odehrané zápasy, jaké ony… Hráčky z Dánska hrají i dvakrát za týden takové zápasy, jako my v interlize snad jen proti Michalovcům a Slavii. Takže si myslím, že v tomto směru je to velký rozdíl.

Tvoje výkony si tady na EURU říkají o zahraniční angažmá. Měla bys o takovou zkušenost zájem?
Zájem bych určitě měla, ale teď nechci o ničem dopředu mluvit a něco uspěchávat. O zahraniční angažmá ale zájem mám.

 


 

 

 

 

 

EURO 2016 - Další zápasový program české reprezentace
termín utkání místo TV přenos
neděle 11. prosince 2016, 16.15 hod. CZE - RUS Helsingborg (SWE) Sport2
úterý 13. prosince 2016, 16.15 hod. CZE - ROU Helsingborg (SWE) Sport2
středa 14. prosince 2016, 20.45 hod. CZE - NOR Helsingborg (SWE) Sport1

 

Pro kompletní rozpis a výsledkový i statistický přehled Main Round Group II v Helsingborgu klikněte níže na banner šampionátu.