2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.12.2016 otevřeno: 793 x

Po prvním dnu Češky v čele skupiny C! Adámková se tomu včera zatím jen snažila uvěřit

Po pětibrankové výhře nad Maďarskem a následném těsném vítězství Dánska nad Černou Horou jsou Češky v čele skupiny C. Nejlepší česká hráčka úvodního duelu proti Maďarsku, Petra Adámková, po utkání těžko hledala slova pro popsání svých pocitů, ale souhlasně s Janem Bašným tvrdí, že na oslavy je příliš brzo.

První hrací den základních skupin vždy na evropských házenkářských šampionátech rozdá karty pro zbylé dva duely. Důležitý vstup české házenkářky včera zvládly - i navzdory papírovým očekáváním. Ta naopak vyšla v případě druhého střetnutí skupiny C v Malmö, kdy se i mezi novináři očekával extrémně vyrovnaný zápas, v němž by nakonec mohly být šťastnější v tomto městě téměř domácí Dánky. Ty také o své nejtěsnější výhře 22:21 (11:14) v samém závěru skutečně dramatického a vyrovnaného utkání rozhodly. Na počátku poslední minuty Dánky za nerozhodného stavu dohrály do obležení protihráček míč Heindahlové na pivota, která se dokázala prosadit a vybojovat sedmimetrový hod. Ten čtyřicet vteřin před koncem v rozhodující branku přetavila Jorgensenová. Těsný výsledek utkání Černá Hora – Dánsko pak znamená, že Češky po první dni vedou tabulku skupiny C, kde jim společnost dělají tři ze čtyř nejúspěšnějších týmů historie evropských šampionátů. Opticky vypadá situace až „postupově“, kouč Bašný i nejlepší hráčka utkání proti Maďarsku Petra Adámková, ale připomínají, že rozhodnuto nic není, a že toužený postup, musí ještě potvrdit další průběh skupiny. 

 

 

 

EURO 2016 házenkářek - Tabulka Skupiny C
 p. tým z v r p skóre b
1. CZE 1 1 0 0  27:22 2
2. DEN 1 0 0 22:21 2
3. MNE 1 0 0 1 21:22 0
4. HUN 1 0 0 1 22:27 0

 

Trenér Bašný říká, že na oslavy je brzo, že Maďarky zápas, možná i dva vyhrají. Takže vás teď čekají dva dny koncentrace na Černou Horu a slavit se bude potom?

Souhlasím jednoznačně s trenérem. Je to super, že jsme vyhrály. Ale musíme se už hned teď začít soustředit na další zápas. Začít od nuly a skočit na ně tak, jako dnes!

 

Právě dnes fungovala skvěle klubová spolupráce s Míšou Hrbkovou...

Ano, hodně spolu pracujeme právě i v Göppingenu, jsme na sebe zvyklé a rozumíme si. Dnes to bylo to opravdu dobré!

 

Takže byl toto nejpovedenější zápas Petry Adámkové v reprezentaci?


Jak jsem řekla, pocity mám až nepopsatelně skvělé, ale dnes to bylo o týmovém výkonu. Bojovaly jsme od první do poslední sekundy a já si pořád jakoby neuvědomuju, že se to stalo. Je to úžasný pocit a snažím se uvěřit, že jsme porazily tak silného soupeře.

 

 

Černohorkám se Petra Adámková se svými spoluhráčkami postaví ve středu 7. prosince opět od 18.30 hod., pouť základní skupinou EURO 2016 zakončí o dva dny později střetnutím s Dánskem.

 

W EURO 2016 - Program týmu ČR ve skupině

termín utkání výsledek místo
5. prosince 2016, 18.30 hod. Maďarsko - ČR 22:27 (10:13) Malmö (SWE)
7. prosince 2016, 18.30 hod. ČR - Černá Hora   Malmö (SWE)
9. prosince 2016, 20.45 hod. Dánsko - ČR   Malmö (SWE)

 

Foto: A. Vejrostová/ČSH

 

Statistiky k utkáním a tabulky skupin EURO 2016ZDE