EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.12.2016 otevřeno: 660 x

Silné stránky maďarských soupeřek podle Jany Knedlíkové a trenéra Bašného? Agresivní obrana a schopnost improvizovat

I přes Maďarky může vést cesta ze základní skupiny. Ve Švédsku uvítali novináře v tiskovém centru pomrkáváním, že český tým má velkou šanci: maďarský výběr prý trápí četná zranění. Podle trenéra Bašného jsou to ale jenom papírové poznámky, které nemusí nic znamenat. Český tým se snažil na ambiciózního soupeře připravit, důležité slovo měla hráčka maďarského Györi Audi ETO KC Jana Knedlíková. Dnes večer se ukáže. Jaká jsou očekávání?

Tým Maďarska, který od léta vede populární dánský kouč Kim Rasmussen, se netají velkými, klidně medailovými ambicemi (profil týmu čtěte zde). To potvrzuje i trenér Jan Bašný, který přiznává, že pro český tým je to nevypočitatelný soupeř, který má skutečně vysokou kvalitu. „Na maďarský tým se nám připravovalo opravdu těžce. Mají nového trenéra a sním i veliké ambice. Pod novým koučem ještě Maďarky neprohrály ani jeden zápas! Mají tak veliké cíle nejen na šampionátu, ale i do budoucna,“ upozornil Bašný na koncepční přístup k rozvoji házené v Maďarsku a dodal, že takticky je pro nás tento soupeř také komplikovaně čitelný: „Připravuje se na ně těžko i proto, že jejich družstvo hraje dobře i improvizační hru. Tým má základní schémata v útočných kombinacích, ale v improvizaci jsou možná vůbec nejlepší na světě. Mají také kvalitní obranu, také snad trochu atypickou a velmi agresivní.“

Tyto kvality maďarského týmu potvrdila i Jana Knedlíková, která zná maďarské soupeřky snad vůbec nejlíp. Vždyť sama hájí v klubovém dresu barvy maďarského Györu. Hned tři její spoluhráčky z maďarského klubu dnes nastoupí proti české reprezentantce k úvodnímu zápasu na EURU – Görbiczová, Kissová a Bódiová (celou sestavu maďarského týmu najdete zde). „Určitě musíme vyjít z tvrdé obrany a znepříjemnit jim tlak v útoku, v tom jsou Maďarky silné,“ říká Knedlíková a připomíná silnou stránku českého výběru: „Hlavně musíme bojovat jako tým, pomáhat jedna druhé, držet spolu. Zkusíme zlepšit obranu oproti minulým zápasům a to bude klíč!“

 

Jana Knedlíková oslavuje se spoluhráčkami z Györu vítězství v maďarském poháru. Na fotografii klečí Jana druhá zleva, vedle ní se třináctkou jedna z klíčových hráček Maďarska Anita Görbiczová. | Foto: www.gyorietokc.hu

 

Avizované absence v maďarské nominaci v očích házenkářské veřejnosti zpochybňují sílu českého soupeře, trenér Bašný je ale přesvědčen o opaku: „Že chybí Maďarkám pět, šest hráček? Hlášená zranění připomínaná v některých médiích na jejich straně nejsou tak zásadní. Také bych mohl avizovat jako zraněné hráčky, které přestaly třeba v létě hrát. Takže nějak výrazně jejich tým určitě oslabený není. Myslím si, že jejich kádr kvalitních hráček je tak široký…“

Zbraní českého týmu jsou podle Bašného ale právě znalosti Jany Knedlíkové. „Janiny poznatky ohledně jednotlivých hráček jsme už využili skutečně hodně! Velmi nám pomáhala při přípravě na tento zápas: Upřesnila nám, jak vypadají některé konkrétní individuální činnosti jednotlivých hráček, jak reagují v konkrétních situacích. Její zkušenosti jsme se snažili maximálně vytěžit,“ říká Bašný.

Český tým odcestoval do Maďarska se sedmnácti hráčkami, do dnešního utkání nenastoupí jedna ze tří českých brankářek Dominika Müllnerová.

Utkání Česká republika - Maďarsko začíná v Malmö dnes 5. prosince 2016 v 18.30 hodin. Živě ho můžete sledovat na stanici Sport 1 s českým komentářem přímo z Malmö nebo na oficiální TV portálu EHF zde.

 

W EURO 2016 - Program týmu ČR ve skupině

termín utkání místo
5. prosince 2016, 18.30 hod. Maďarsko - ČR Malmö (SWE)
7. prosince 2016, 18.30 hod. ČR - Černá Hora Malmö (SWE)
9. prosince 2016, 20.45 hod. Dánsko - ČR Malmö (SWE)

 

EURO 2016, SWE, 4. - 18. prosince 2016 - Nominace ČR

Brankářky: SATRAPOVÁ Lucie (Kristianstad, Švédsko), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha).

Křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, Francie), KNEDLÍKOVÁ Jana (Gyori Audi ETO KC, Maďarsko), MALÁ Veronika (VFL Oldenburg, Německo).

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (TPSG FA Göppingen, Německo), STELLNEROVÁ (ŠETELÍKOVÁ) Alena (DHC Slavia Praha).

Spojky: LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, Německo), CRHOVÁ Martina (Kristianstad, Švédsko), MARČÍKOVÁ Šárka (TJ Sokol Poruba), KORDOVSKÁ Kamila (DHC Slavia Praha), JEŘÁBKOVÁ Markéta (DHK Baník Most), RYŠÁNKOVÁ Helena (Stella Saint-Maur Handball, Francie), HRBKOVÁ Michaela (TPSG FA Göppingen, Německo), WEISENBILDEROVÁ Martina (Kristianstad, Švédsko), RŮČKOVÁ Petra (DHK Baník Most)