EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.12.2016 otevřeno: 752 x

Kordovská v Malmö: Dánky jsem viděla vždycky jen v televizi. Teď tady na ně koukám s otevřenou pusou!

České házenkářky jsou v pořádku v Malmö. Mají za sebou už i úvodní trénink v hale Isstadion na samém západě Švédska a teď už se plně koncentrují na pondělní utkání s Maďarskem. Jak prožívala první den na EURU nejmladší členka českého kádru Kamila Kordovská? Podívejte se i na fotogalerii z prvního tréninku.

Házenkářky ze soboty na neděli přenocovaly na pražském letišti v hotelu Holiday Inn, odkud se kolem jedenácté hodiny dopoledne vypravily k odletu do Kodaně. Po přistání v dánské metropoli je čekala jen krátká asi dvacetiminutová cesta autobusem přes slavný Ostersundský most do hotelu ve švédském Malmö. Po druhé hodině odpoledne už hráčky i realizační tým čekal rychlý oběd a pak už přípravy na podvečerní trénink. „Cesta proběhla v pořádku. Byla rychlá a pohodlná. Jsme rád, že se holky mohly ráno prospat a let do Kodaně byl v příznivý čas. Všichni se cítí dobře,“ okomentoval bleskový přesun českého týmu manažer reprezentací Karel Nocar.

Kamila Kordovská, benjamínek české reprezentace, oslavila v neděli 4. prosince své devatenácté narozeniny. Slavilo se ale už v sobotu, právě kvůli cestování. Kamča se se spoluhráčkami rozdělila o narozeninový dort a teď už myslí jenom na zápas s Maďarkami.

Jaké to je slavit narozeniny s házenkářskou “rodinou“ den před startem šampionátu?
Super! Včera jsme měly společný dort a myslím, že jsme si to užily. Holky mi popřály, bylo to moc milé. Červenala jsem se, ale i to bylo nakonec příjemné. Dortík jsme si daly, myslím, všechny. Každá určitě jíme jinak, snažíme se udržovat formu i správným stravováním, ale narozeninovému dortu jsme neodolaly. A dárky? Některé jsem už dostala předem, jiné mě budou čekat třeba až pod stromečkem.

 

 

Nováček na seniorském EURU, první velká akce. Sešlo se těch velkých dojmů najednou hodně, že?
Za seniorskou kategorii je to takováto velká akce poprvé. Jak se cítím? Teď jak se tady dívám na Dánky a běhá tady Kristiansen a Hansen… Koukám na to s otevřenou pusou! Doteď jsem je vídala jen v televizi, je to neuvěřitelné vidět je takhle. Je to skvělá šance!

Zítra odstartujete boje základní skupiny, možné vůbec nejtěžší na letošním EURU.
Tady na Evropě jsou skupiny těžké všechny, takže si nebylo z čeho vybírat, ale každý zápas začíná za stavu 0:0. Šance určitě máme. Také jsme se připravovali a nepřijely jsme sem odehrát jen tři zápasy. Chceme odehrát kvalitní utkání a porvat se o postup. Máme skvělá křídla, naše gólmanky mají také fazónu, a když se k tomu přidá kolektivní výkon nás spojek s pivoty, bude fungovat obrana, tak by neměl být problém předvést dobrý výkon.

V Malmö jste byli raz dva, únava po cestě vás tedy netrápí?
Cesta byla bez problémů, letěli jsme jen chvíli do Kodaně, pak jen přes most. Máme pěkný hotel, jen oběd se nám trochu opozdil a nebylo tolik jídla, tak jsme si z toho trochu utahovaly, ale zítra už pro nás budou mít stoprocentně zařízené. A hala je moc pěkná. Je tu trošku chladno, přece jenom je to hala hokejová, ale je pěkná.

A co předturnajové ambice?
Přála bych si vítězství alespoň v jednom utkání, které by nás posunulo do další fáze turnaje.
 

W EURO 2016 - Program týmu ČR ve skupině
termín utkání místo
5. prosince 2016, 18.30 hod. Maďarsko - ČR Malmö (SWE)
7. prosince 2016, 18.30 hod. ČR - Černá Hora Malmö (SWE)
9. prosince 2016, 20.45 hod. Dánsko - ČR Malmö (SWE)

 

 

 

EURO 2016, SWE, 4. - 18. prosince 2016 - Nominace ČR

Brankářky: SATRAPOVÁ Lucie (Kristianstad, Švédsko), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha).

Křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, Francie), KNEDLÍKOVÁ Jana (Gyori Audi ETO KC, Maďarsko), MALÁ Veronika (VFL Oldenburg, Německo).

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (TPSG FA Göppingen, Německo), STELLNEROVÁ (ŠETELÍKOVÁ) Alena (DHC Slavia Praha).

Spojky: LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, Německo), CRHOVÁ Martina (Kristianstad, Švédsko), MARČÍKOVÁ Šárka (TJ Sokol Poruba), KORDOVSKÁ Kamila (DHC Slavia Praha), JEŘÁBKOVÁ Markéta (DHK Baník Most), RYŠÁNKOVÁ Helena (Stella Saint-Maur Handball, Francie), HRBKOVÁ Michaela (TPSG FA Göppingen, Německo), WEISENBILDEROVÁ Martina (Kristianstad, Švédsko), RŮČKOVÁ Petra (DHK Baník Most).

 

Trénink českého týmu v Malmö, 4. prosince 2016

Foto: A. Vejrostová/chf.cz