2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.12.2016 otevřeno: 678 x

„Doufám, že předvedeme výkon, za který se nebudeme stydět,“ přeje si gólmanka Satrapová

Brankářka Lucie Satrapová míří při absenci Barbory Raníkové (nyní už Šachové) na evropský šampionát do Švédska v odlišné pozici než na EURO 2012 nebo MS o rok později. Vrcholný turnaj navíc proběhne v její druhé domovině.

Na pátečním brífinku s novináři v Luhačovicích působila sebevědomě a ochotně přibližovala zanícení Švédů pro házenou. Brankářka Kristianstadu a české reprezentace Lucie Satrapová míří už na svou třetí vrcholnou akci, poprvé však nebude krýt záda jasné jedničce Raníkové a možná tak dostane více prostoru mezi třemi tyčemi. S jakými cíli Češky do Malmö cestují a jak proběhla její aklimatizace Satrapové na severu Evropy?

 


Otázky novinářů se hodně točily ohledně nástupnictví po Barboře Raníkové, které jsi v reprezentačním dresu pravidelně kryla záda. Jaké to je cestovat na vrcholný turnaj v jiné roli?

Je to výzva, ta pozice je skutečně jiná, než když tu Bára byla. Ale vždy jsem se snažila si od ní něco přebrat, něčemu se naučit. Snad jsme toho z Domčou Müllnerovou za ty sezóny pochytily dost a na turnaji to zúročíme.

 


Celkově se český tým v poslední době hodně proměnil, ale v tomto ohledu nebude ve skupině C osamocen. Obdobný proces je patrný i u Černohorek. Povede cesta ze skupiny přes ně?

Nabízí se to, protože přišla řada mladých holek, na druhou stranu jsou to hráčky, které pravidelně nastupují v Lize mistryň, tam z našeho kádru máme jen Janu Knedlíkovou a Ivetu Luzumovou. Navíc mají stejného trenéra a pár zvučných jmen jim v sestavě taky zůstalo. Ale ano, myslím si, že by to mohl být ten soupeř, přes kterého bychom si mohli splnit sen a postoupit.

 

Cílem šampionátu je tedy navázat na čtyři roky starý postup ze základní skupiny?

Bylo by to krásné. Předně však chceme předvádět výkony, za které se nebudeme stydět. A pokud to bodově nebo postupově zúročíme, budeme o to spokojenější. Cestujeme na EURO v pozici týmu ze čtvrtého koše, rády bychom s tím něco udělaly, překvapily a Evropu přesvědčily, že patříme výš.

 

Nemrzí, že české zápasy proběhnou v Malmö a ne v Kristianstadu?

To ano, bylo by to pro nás všechny tři hráčky z Kristianstadu o to hezčí, ale i tak to bude určitě skvělý zážitek. Švédsko tímto turnajem bude žít, lidé tam mají házenou opravdu rádi. U nás ve městě visí plakáty a billboardy zvoucí na EURO celý rok. A do Malmö je to jen hodinka jízdy.

 

Jak vůbec proběhla aklimatizace na severu?

Hra je rychlejší, holky tu jsou opravdu rychlé, navíc mají jinačí mentalitu, nezabalí to, když se prohrává o pět ani deset branek. Stále makají a jezdí jak motorové myši. Důležité pro mě je, že mi trenér věří a dává hodně prostoru, za což mu jsem vděčná.

 

 

A civilní život? Nelimituje jazyk?

Z počátku tam určitá jazyková bariéra byla. Ale Švédsko je teď můj druhý domov, beru lekce švédštiny, takže lépe rozumím. Martiny mi pochopitelně taky hodně pomáhají, hlavně Martina Crhová, ta mi nejen trpělivě překládala, vysvětlovala, ale vůbec nám cestu v klubu prošlapala. Vedení klubu vidělo, že je pracovitá, maká sama na sobě, pak tady dostala šanci Martina Weisenbilderová a letos na jaře jsem přibyla já. Holky jsou mi logicky oporou.

 

Takový turnaj může znamenat i posun na klubové úrovni...

Může a nemusí. Je to šance pro nás pro všechny, i mladé hráčky. Předně chceme uspět jako tým.

 

W EURO 2016 - Program týmu ČR ve skupině

termín utkání místo
5. prosince 2016, 18.30 hod. Maďarsko - ČR Malmö (SWE)
7. prosince 2016, 18.30 hod. ČR - Černá Hora Malmö (SWE)
9. prosince 2016, 20.45 hod. Dánsko - ČR Malmö (SWE)

 

EURO 2016, SWE, 4. - 18. prosince 2016 - Nominace ČR

Brankářky: SATRAPOVÁ Lucie (Kristianstad, Švédsko), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha).

Křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, Francie), KNEDLÍKOVÁ Jana (Gyori Audi ETO KC, Maďarsko), MALÁ Veronika (VFL Oldenburg, Německo).

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (TPSG FA Göppingen, Německo), STELLNEROVÁ (ŠETELÍKOVÁ) Alena (DHC Slavia Praha).

Spojky: LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, Německo), CRHOVÁ Martina (Kristianstad, Švédsko), MARČÍKOVÁ Šárka (TJ Sokol Poruba), KORDOVSKÁ Kamila (DHC Slavia Praha), JEŘÁBKOVÁ Markéta (DHK Baník Most), RYŠÁNKOVÁ Helena (Stella Saint-Maur Handball, Francie), HRBKOVÁ Michaela (TPSG FA Göppingen, Německo), WEISENBILDEROVÁ Martina (Kristianstad, Švédsko), RŮČKOVÁ Petra (DHK Baník Most)