EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.12.2016 otevřeno: 720 x

„Síla našeho týmu není v jednotlivcích, ale v tom, co dokáže společně,“ říká před odjezdem na EURO trenér Jan Bašný

České házenkářky v pátek dopoledne absolvovaly v Luhačovicích předposlední trénink, ten poslední je čeká v sobotu ráno, než se vydají na cestu do Prahy, odkud v neděli dopoledne odletí do Kodaně. Veškerá koncentrace týmu je už namířena směrem k šampionátu. Jak vidí šance českého týmu pár hodin před odjezdem trenér Jan Bašný a jak vidí české soupeřky?

 

O skupině C, ve které nastupuje český tým, se mluví jako o té nejtěžší. Souhlasíte?
Říká se, že je to nejtěžší skupina, ale nechci, aby to znělo jako výmluva. Vedlejší skupina je skoro stejně těžká a pro nás by byla každá skupina těžká. Máme ale tři cíle. Mým vlastním cílem je dostat se do prvního vylosovaného koše do kvalifikace o play-off MS, to znamená skončit nejhůře třináctí. Je totiž pak rozdíl hrát proti někomu, kdo se kvalifikoval z první fáze, nebo hrát s medailistou z mistrovství Evropy. Dalším týmovým cílem je vyhrát alespoň jeden zápas ve skupině. Jedna výhra by mohla, ale také nemusí stačit k postupu ze skupiny. A třetí cíl si interně stanovily hráčky samy a to je, vydržet na šampionátu co nejdéle.

 

Přes koho tedy ze základní skupiny dál?
Papírově to vypadá, že bychom mohli projít přes Černou Horu, ale já tomu příliš nevěřím. Takový tým, jako je Černá Hora, který získal X medailí za posledních pět šest let, ten se dvakrát nemine.

Máte nějaké zprávy o tom, co vás ve Švédsku čeká?
Halu, ve které budeme hrát, jsem ještě osobně neviděl. Naší skupině se říká „dánská“. Je to blízko k Dánsku a ještě hrajeme proti dánskému týmu. Doufám, že tam budou dánští fanoušci, aby se hala trochu zaplnila. Jedeme tam až v neděli, ale myslím, že to stačí. Náš mladý tým by tam asi byl pod zbytečným tlakem. Není to daleko, asi hodina a půl letu a dvacet minut autobusem, takže nevadí, že tam jedeme až den předem.

Hned v pondělí vás čeká tým Maďarska.
Maďarky jsou těžký soupeř. Má velké ambice. Možná ne ještě na tomto šampionátu, ale do budoucna určitě. Do házené i tohoto týmu Maďaři hodně investují. Je to pro ně kolektivní sport číslo jedna. A investují i do ženské házené. Je to vidět i na realizačním týmu, který pro družstvo zajistili. Přípravné zápasy všechny vyhrály a relativně velmi suverénně. Výborná obrana, kvalitní brankářka. Velice těžký soupeř.

Co Dánsko a Černá Hora?
Dánsko je pro nás špatný soupeř v tom, že se nám proti němu ještě nikdy nepodařilo zahrát dobrý zápas. Je to strašně rychlý tým. Jejich hra je hrozně rychlá a to nám moc nevyhovuje, podobně jako hra Nizozemek. Černohorky - to je pro nás trochu neznámá. Obměnili hráčky, zůstal stejný trenér, takže hra by mohla zůstat podobná, ale s jinými hráčkami. Bohužel se nám ještě nepodařilo sehnat zápas tohoto týmu v novém složení. To uvidíme až na šampionátu.

Tým se od poslední vrcholné akce obměnil, omladil. Je možné srovnávat tým z posledního EURA a dnešní družstvo?
Ne, každé to družstvo je úplně jiné. Každá hráčka je nahraditelná. I když jsem si dřív myslel, že není, tak se vždycky ukázalo, že nahradit nakonec jdou. Jinak to ani nejde. Ať už to byla Petra Vítková nebo další hráčky, které hrály na šampionátu třeba deset let zpět. Tak to bude i letos třeba po odchodu Báry Raníkové. Ve srovnání s předchozím šampionátem zůstalo sedm hráček, tým prošel generační obměnou. Myslím, že není potřeba na hráčky vyvíjet tak veliký tlak. Už to, že jsme se na šampionát probojovali, je úspěch tohoto týmu a také to, jak jsme se na EURO dostali: Prošli jsme suverénně kvalifikační skupinou.

Může na náš mladý tým dolehnout tíha takové velké akce?
Může to na holky dolehnout, samozřejmě, ale myslím, že síla toho týmu je ne v jednotlivcích, ale v tom, že je tento tým schopen společně něco dokázat. Předpokládám, že se hráčky navzájem podrží, že se vždycky najde skupinka, která bude schopná to zvednout. Tak to bylo i dřív a věřím, že na to holky navážou.

Koho vidíte jako favorita šampionátu?
Tipoval bych stejné týmy, které mají medaili z letošní olympiády. Rusko, Norsko… Možná někdo z naší skupiny, tipl bych to na Maďarky.
 

W EURO 2016 - Program týmu ČR ve skupině

termín utkání místo
5. prosince 2016, 18.30 hod. Maďarsko - ČR Malmö (SWE)
7. prosince 2016, 18.30 hod. ČR - Černá Hora Malmö (SWE)
9. prosince 2016, 20.45 hod. Dánsko - ČR Malmö (SWE)

 

EURO 2016, SWE, 4. - 18. prosince 2016 - Nominace ČR

Brankářky: SATRAPOVÁ Lucie (Kristiandstad, Švédsko), MÜLLNEROVÁ Dominika (DHK Baník Most), KUDLÁČKOVÁ Petra (DHC Slavia Praha).

Křídla: SALČÁKOVÁ Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, Francie), KNEDLÍKOVÁ Jana (Gyori Audi ETO KC, Maďarsko), MALÁ Veronika (VFL Oldenburg, Německo).

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (TPSG FA Göppingen, Německo), STELLNEROVÁ (ŠETELÍKOVÁ) Alena (DHC Slavia Praha).

Spojky: LUZUMOVÁ Iveta (Thüringer HC, Německo), CRHOVÁ Martina (Kristiandstad, Švédsko), MARČÍKOVÁ Šárka (TJ Sokol Poruba), KORDOVSKÁ Kamila (DHC Slavia Praha), JEŘÁBKOVÁ Markéta (DHK Baník Most), RYŠÁNKOVÁ Helena (Stella Saint-Maur Handball, Francie), HRBKOVÁ Michaela (TPSG FA Göppingen, Německo), WEISENBILDEROVÁ Martina (Kristiandstad, Švédsko), RŮČKOVÁ Petra (DHK Baník Most)

 

 

 

Program reprezentačního týmu České republiky pro sezónu 2016/2017

29. 11. – 4. 12. 2016 závěrečná příprava před ME v Luhačovicích
4. – 18. 12. 2016 ME Švédsko
12. – 19. 3. 2017 kemp Jindřichův Hradec + 2MU (16. 3. v Rakousku), 18. 3. s Rakouskem v Jindřichově Hradci
31. 5. – 3. 6. 2017 kemp před play – off, místo bude upřesněno
5. – 15. 6. 2017 play-off o postup na MS 2017 v Německu, domácí zápas v Mostě, místo kempu před zápasem v zahraničí bude upřesněno podle losu