2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.11.2016 otevřeno: 1934 x

Junioři odstartují přípravu na lednovou kvalifikaci o MS 2017

Juniorský výběr se sejde už ve středu v Břvích, kde nastartuje intenzivní přípravu na kvalifikaci o postup na juniorské MS 2017, která čeká tým už krátce po Novém roce. V jaké sestavě se tým sejde a jaký je program úvodního přípravného bloku?


„Původně jsme plánovali dva přátelské zápasy s Itálií, bohužel z toho sešlo pro nezájem soupeře. Nakonec jsme tedy donominovali k sedmnáctce hráčů další tři a dva zápasy nahradíme dvěma zápasy proti sobě samým. Pro mě to bude alespoň dobrá příležitost pro to, abychom získali lepší představu o širším kádru hráčů, kteří si na podzim řekli o nominaci do reprezentace. Máme tam i tři nová jména, která ještě nemají za juniory nic odehráno. Chceme si vyzkoušet, jak zapadnou do stávajícího kádru,“ říká před začátkem přípravy trenér Michal Tonar.

Toho mrzí, že se opět bude muset obejít bez klíčového hráče juniorského výběru Stanislava Kašpárka: „V neděli se omluvil. To je citelná ztráta, chyběl nám i v dubnové kvalifikaci. Ale má zranění svalového rázu, dostal naordinovány asi tři týdny klidu, ale předběžně jsme domluveni na tom, že se zúčastní přípravy na konci listopadu, která je v týdnu a neměla by zasáhnout do herního plánu maďarského klubu. Věřím, že trenéři budou vstřícní a domluvíme se na jeho účasti. Musí se zapracovat do týmu, jeho pauza byla delší a patří k základním pilířům sestavy.“

Tým naváže na rozdělanou práci. „Pracovali jsme na obraně 0:6 a 1:5, musíme v tom pokračovat, abychom to zafixovali. Na srazu budou noví hráči, které do systému musíme zapracovat a to platí i o útočných kombinacích. Máme připravený koncept, se kterým jsme pracovali i před dubnovou kvalifikací. Teď se musíme připravit lépe, abychom tentokrát uspěli,“ dodal Tonar.

Jeho tým už v lednu čeká kvalifikační turnaj o postup na MS 2017, poměří se s Maďary, Černohorci a Rakušany. „Kvalifikace se blíží rychle, hraje se už v lednu, takže času mnoho nezbývá. Máme ještě jednu akci koncem listopadu a pak turnaj čtyř zemí v Praze na samém konci roku. Připravujeme širší kádr a pak mezi těmito dvaceti, dvaadvaceti hráčů snad najdeme nejsilnějších osmnáctku, která se pak o kvalifikaci popere,“ řekl kouč.

Tým si v nabitém programu přípravy najde ale i čas na to, aby na dálku podpořil seniorský výběr na jeho cestě na EURO 2018. „Určitě budeme sledovat v televizi kvalifikační zápas s Makedonií, na to jsme si v programu vyhradili prostor. Jinak náplň soustředění bude vyloženě taktického rázu. Obstarali jsme si záznamy soupeřů z kvalifikace Rakouska a Maďarska, bohužel o Černé Hoře máme informací minimum. Ale už teď budeme pracovat s videorozbory, kluci dostanou i konkrétní úkoly, abychom se na kvalifikaci dobře a svědomitě připravili,“ uzavřel Tonar.

 

Nominace:

HERAJT Filip (SSK Talent 90 Plzeň), PŠENICA Bohumil (HC Zubří), HRDLIČKA Jan (HK Lovosice), MUBENZEM Dieudonné (Dukla Praha), ŠAFRÁNEK Ondřej (SSK Talent 90 Plzeň), RAJNOHA Lukáš (SKP Frýdek-Místek), CHMELÍK Jan (Dukla Praha), DĚDEČEK František (TJ Jablonec n. N.), FRANC Václav (HK Lovosice), ZOUREK Daniel (Sokol N. Veselí), BŘEZINA Filip (Dukla Praha), BIČIŠTĚ David (HK Lovosice), TONAR Jakub (Talent Plzeň), DOLEJŠÍ Jiří (Sokol N. Veselí), ZEMAN Štěpán (HC Zubří), KÝVALA Daniel (Dukla Praha), ZAVÁZAL Ondřej (Dukla Praha), NEJDL Tomáš (HBC Strakonice), DOŘIČÁK Filip (HC Zubří), KOPÁČ Filip (Dukla Praha), KUČERA Vít (SSKP Handball Brno), STEIN Adam (SSKP Handball Brno), ŠTOHANZL Miroslav (Sokol N. Veselí)