EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.10.2016 otevřeno: 3755 x

Nominace pro úvod mužské kvalifikace o EURO 2018

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš nominovali osmnáctku hráčů pro zápasy na Islandu a proti Makedonii. Po dlouhé době nechybí střelecké duo Jícha – Horák. Z domácí nejvyšší soutěže je v nominaci kvinteto házenkářů, dalších třináct je pak mezi náhradníky.


Na počátku listopadu odstartuje boj českých házenkářů o účast na evropském šampionátu, který v lednu 2018 hostí Chorvatsko. Mezi nominovanými po dlouhé době nechybí dvojice Pavel Horák – Filip Jícha, naopak pouze mezi náhradníky je Petr Štochl. Branku tak bude hájit dvojice karvinských odchovanců Mrkva – Galia. Mezi osmnáctkou hráčů je pět zástupců české nejvyšší soutěže. Lovosický Jan Landa a zuberský Tomáš Říha, kteří už v minulé sezóně společně plnili defenzivní úlohy v národním týmu, a také pivoti Petr Šlachta (Zubří) a Jan Užek (Karviná). Na levém křídle se po boku prešovského Jakuba Hrstky objeví Milan Kotrč z Dukly Praha. Mezi náhradníky je dalších třináct házenkářů z Extraligy a také dvojice mladých spojek Kašpárek – Kasal působící v zahraničí. „Jsme rádi, že budeme mít k dispozici hráče, kteří nám při některých posledních akcích pro zdravotní problémy chyběli. Role Filipa Jíchy i Pavla Horáka bude možná trošku odlišná než v minulosti, ale jejich házenkářská kvalita i zkušenosti budou pro tým jistě přínosem,“ přibližuje Jan Filip.

 

Od zápasu s Běloruskem v rámci MS 2015 v Kataru odehrál Pavel Horák v reprezentačním dresu pouze dva kvalifikační zápasy proti Švýcarsku.
Foto: A. Vejrostová, ČSH

 

Výběr trenérů Filipa a Kubeše se sejde v Praze 30. října. Do kvalifikačních bojů vstoupí CZECH HANDBALL TEAM na Islandu ve středu 2. listopadu v 19.30 hod. místního času, tedy 20.30 hod. CET. První domácí duel proti Makedonii sehraje v sobotu 5. listopadu v Plzni od 14.25 hod. V přímém přenosu jej bude vysílat kanál ČT Sport. Vstupenky na utkání proti tradičnímu rivalovi z posledních sezón jsou k dispozici od konce měsíce září skrze portál Ticketstream.

Více informací k ceně a prodeji vstupenek ZDE

 

CZECH HANDBALL TEAM – nominace pro úvodní duely kvalifikace o EURO 2018

Brankáři: Galia Martin (Górnik Zabrze, POL), Mrkva Tomáš (HBW Balingen – Weilstentten, GER)
Spojky: Babák Tomáš (Bergisher HC, GER), Bečvář Roman (SC DHfK Leipzig, GER), Horák Pavel (HC Erlangen, GER), Jícha Filip (FC Barcelona, ESP), Landa Jan (HK Lovosice), Linhart Petr (Fenix Toulouse, FRA), Stehlík Jan (St. Raphaël VAR HB, FRA), Zdráhala Ondřej (ASV Hamm – Westfalen, GER)
Křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Kotrč Milan (HC Dukla Praha), Jurka Miroslav (St. Raphaël VAR HB, FRA), Sobol Jan (Azoty Pulawy, POL)
Pivoti: Užek Jan (HCB Karviná), Petrovský Leoš (Azoty Pulawy, POL), Šlachta Petr (HC Zubří), Říha Tomáš (HC Zubří)

Náhradníci: Adamík Artur (HK Lovosice), Petržala Tomáš (HC Dukla Praha), Štochl Petr (Füchse Berlin, GER), Hanisch Libor (HCB Karviná), Jeníček Štěpán (HC Dukla Praha), Kasal Michal (BM Granollers, ESP), Kašpárek Stanislav (Balatonfuredi KSE, HUN), Kývala Daniel (HC Dukla Praha), Motl Jiří (HK Lovosice), Mubenzem Dieudonné (HC Dukla Praha),Poloz David (SSK Talent 90 Plzeň), Sviták Jakub (HC Dukla Praha), Tonar Jakub (SSK Talent 90 Plzeň), Tonar Michal (SSK Talent 90 Plzeň), Vinkelhöfer Petr (SSK Talent 90 Plzeň), Zeman Štěpán (HC Zubří), Kastner Jakub (Dukla Praha).

 

 

Program reprezentace 30. října – 5. listopadu 2016


neděle 30. října - úterý 1. listopadu 2016 (Praha): tréninky, porady, PR aktivity
úterý 1. listopadu 2016: 18.05 hod. odlet na Island (přes Kodaň)
středa 2. listopadu 2016: 20.30 hod. (CET), utkání ISL vs. CZE
čtvrtek 3. října 2016: trénink na Islandu a přesun zpět do ČR (přílet do Prahy 21.25 hod., následně přejezd do Plzně)
pátek 4. listopadu 2016 (Plzeň): tréninky, porady 
sobota 5. listopadu 2016: 14.25 hod. utkání CZE vs. MKD