EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.10.2016 otevřeno: 989 x

Junioři se o MS 2017 utkají s Maďarskem, Černou Horou a Rakouskem

Na světový šampionát v Alžířsku povede pro svěřence Michala Tonara cesta pouze z první příčky na lednovém kvalifikačním turnaji, v němž tentokrát nebudou mít výhodu domácího prostředí. Favority budou podle Tonara budou jednoznačně Maďaři.


Dnešní odpolední los ve Vídni rozhodl o složení kvalifikačních skupin pro juniorské MS házenkářů, které hostí v příštím roce Alžírsko. Český tým byl nasazen do druhého výkonnostního koše a los mu za soupeře určil týmy Maďarska (1. koš), Rakouska (3. koš) a Černé Hory (4. koš). Na šampionát postoupí jen vítězové kvalifikačních skupin. Ty budou turnajovým způsobem sehrány v lednu příštího roku a CZECH HANDBALL TEAM M21 v něm na rozdíl od kvalifikace na letošní evropský šampionát nebude mít výhodu domácího prostředí. 
 

Výsledek dnešního losu skupin evropské fáze kvalifikace na MS juniorů 2017 


Michal Tonar, trenér české reprezentace juniorů: „Je to pro nás hozená rukavice, nebudeme považováni za adepty na postup. S ohledem na upravený systém kvalifikace, kdy postupuje ze skupiny jediný celek, bychom byli v pozici outsidera v každé ze skupin. Z této perspektivy hodnotím los jako dobrý, byli tam horší soupeři. Černá Hora je pro mě sice tým s otazníky, ale Rakušany známe velice dobře a máme jim co vracet. Maďaři jsou jednoznačně favority skupiny. Jsem rád, že řada kluků letos dostává více šancí v lize. Teď dokonce i v evropských pohárech. Každá minuta kvalitní konfrontace v mužské kategorii je jen plus pro celý náš tým. “ 

 

Juniorská reprezentace při dubnové kvalifikaci o M20 EURO 2016 v Radotíně. O postup na vrcholný turnaj připravila svěřence Michala Tonara výrazná prohra s Rakouskem.