EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.10.2016 otevřeno: 1181 x

České juniorky porazily slovenský výběr v přípravě o dvě branky

České reprezentantky se v sobotu odpoledne utkaly s týmem Slovenska v přípravném mezistátním zápase v Otrokovicích. Ve vyrovnaném utkání vybojovaly Češky dvoubrankovou výhru.


Česká republika - Slovensko 27:25 (14:11)

Dnešní utkání bylo pro český tým prozatím jednou z mála možností, jak se potkat se soupeřem z Evropy. I přes početnou marodku podal tým velmi slušný výkon. V úvodu utkání se dlouho obě družstva nemohla brankově prosadit, proto v 10. minutě svítil na časomíře stav 1:2. "Nám se podařilo dříve zpřesnit střelbu a drželi jsme vedení až do poločasového výsledku 14:11. I když jsme udělali sérii čtyř technických chyb za sebou, podařilo se nám udržet kvalitní obranu během celého poločasu. Díky tomu jsme obdrželi jen jedenáct branek i zásluhou zákroků Vašulkové," popisoval první poločas trenér českého výběru Ondřej Václavek.

I druhý poločas začal velmi vyrovnaným výkonem obou celků, mírné vedení si ale držel domácí tým. "Zlom nastal přibližně v polovině poločasu, když jsme se začali bát hrát naši hru a soupeř nás několikrát ztrestal rychlým útok. Naštěstí některý z nich zlikvidovala nejdřív Mučková, poté Sedláková. Slovenky se dotáhly na jednu branku a bylo zaděláno na vypjatý závěr. Důležité bylo, že se nám podařilo i nadále dobře bránit a měli jsme tak možnost dalších postupných útoků. Nakonec jsme pár vteřin před závěrečnou siréno vstřelili brankovou pojistku," dodal ke druhé půli Václavek.

Ten také doufá, že podobných konfrontací odehraje jeho tým co nejvíce. "Podobných utkání bychom potřebovali hrát daleko více, abychom se dostali například do koncovek utkání náročných na psychiku a abychom se naučili, jak takové stavy řešit. Velmi dobře nám po celé utkání fungovala obrana, i když jsme v ní udělali spoustu individuálních chyb. Pokud jsme v útoku dodrželi taktické pokyny, jasně jsme Slovenky přehrávali, k naší smůle takových útoku bylo méně, než by bylo vhodné. Vzhledem k nemocnosti jsme odehráli velmi slušný zápas," uzavřel Václavek.

Možnost souboje mezi českým a slovenským týmem si pochvalov i kouč slovenského výběru Jan Baňadík. "Pro nás to byla výborná konfrontace. Začínáme další cyklus přípravy na kvalifikaci na ME ve Slovinsku, po týdenní přípravě nám tedy přišlo velmi vhod si vyzkoušet připravené ve hře a navíc v mezistátním střetnutí. Po této stránce jsem tedy spokojený. Měli jsme na srazu pět nových hráček, takže jsme se dnes snažili dát prostor i jim, i tady jsme tedy spokojení, protože vidíme, že máme další adeptky na reprezentační dres. Celý průběh zápasu byl vyrovnaný, o konečném výsledku rozhodly maličkosti, ale myslím, že ani pro jeden tým nebyl výsledek prioritní. Pro nás je to posun vpřed a těšíme se na další spolupráci," řekl Beňadík.

 

Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz