EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.10.2016 otevřeno: 1217 x

Češky zvítězily v prvním přípravném zápase nad Slovinkami o tři branky

České házenkářky mají za sebou první přípravné utkání proti celku Slovinska. Zvítězily v něm rozdílem tří branek 30:27 a od trenéra si vysloužily pochvalu.

Přípravné utkání ve Slovinsku

Česká republika – Slovinsko 30:27 (15:11)

České házenkářky vykročily do zápasu ve Slovinsku dobře, rychle se ujaly vedení 3:0. Potom sice Slovinky vyrovnaly, ještě před přestávkou si ale český tým vzal vedení zpět a na začátku druhé půle držel na své straně devítibrankový náskok 23:14. V závěru tým Slovinska manko mírně zkorigoval, výhru si ale Češky pohlídaly. „Čtyřicet pět minut jsme předváděli naprosto bezchybný výkon. Vedli jsme asi o osm či devět branek. Výborně fungovala obrana i útok, potom nás ale začali přehrávat v naší obraně. Přesto si myslím, že za takový zápas proti Slovinsku v plné sestavě s týmem, který chtěl za každou cenu vyhrát, holky si zaslouží zvlášť za prvních padesát minut absolutorium, podaly výborný výkon. Nic nebylo špatně, všechno fungovalo,“ pochvaloval si Jan Bašný.

S týmem do Slovinska neodcestovaly Stellnerová, Kudláčková a Zachová, zbylá sedmnáctka by se měla na hřišti kompletně předvést hlavně zítra. „Ve čtvrtek v odvetě dostanou příležitost i další hráčky. Podle toho, jak se zápas dnes vyvinul, jsme se rozhodli hrát na výhru a některé hráčky se nezapojily. Ale zítra dostanou šanci všechny,“ dodal Bašný.

Pozitivně hodnotila utkání i brankářka českého týmu Lucie Satrapová: „Dnešní zápas byl ze začátku trochu nervózní, trošku jsme se v prvních minutách hledaly. Pak nám trochu utekl konec zápasu, kdy jsme soupeřky nechaly dohnat naše vedení. Ale jinak si myslím, že to byl dobrý zápas. Holky mi v obraně pomohly, takže se mi chytalo dnes velmi dobře.“

 

Sestava a branky Česka: Satrapová, Müllnerová - Knedlíková 4, Galušková 4, Salčáková 3, Růčková 4, Ryšánková 1, Hrbková 2, Kordovská 1, Luzumová 3, Malá 1, Jeřábková 4, Adámková 3, Marčíková, Weisenbilderová, Konečná, Janoušková.