EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.10.2009 otevřeno: 860 x

Juniorky změří síly s Rumunskem

Krátké soustředění mají před sebou české juniorské reprezentanky. Ty v průběhu jejich soustředění prověří ve dvou mezistátních utkáních celek Rumunska.

Krátkou přípravu začnou české juniorky ve čtvrtek v poledne, kdy se společně sejdou v Olomouci. V průběhu tří dnů na ně čeká pět tréninků a dvě přátelská utkání s týmem Rumunska. „Obsahem tréninků bude hlavně práce na ofenzivním obranném systému, který bychom chtěli v letošní sezóně preferovat. Vedou nás k tomu především výškové parametry našeho družstva, které nepatří ve své kategorii k největším. Rádi bychom, aby právě změna systému přinesla do naší hry i větší využití rychlého útoku, především jeho první vlny,“ řekl nám k soustředění týmu trenér celku Michal Červenka.

Kromě nácviku útočných kombinací bude cílem týmu také zapracování nových hráček do koncepce celku. „Stále se pohybujeme ve fázi hledání, protože některé hráčky daly v letošní sezóně přednost studiu (Gebre-Selessie) a jiné jsou mimo ze zdravotních důvodů (Borovská),“ řekl Červenka a k absencím v týmu dodal: „neúčast některých hráček před nás postavila nelehkou úlohu najít alternativy na posty střední a levé spojky. Proto se v nominaci znovu objevuje na postu střední spojky Cedidlová ze Zlína a spojky Kratochvílová z Veselí nad Moravou a zlínská Nudni. Poprvé s námi bude i talentovaná dorostenka Kubáčková (Olomouc).“
 
Pro všechny házenkářky vyvrcholí krátká příprava dvěma přátelskými zápasy s Rumunskem, která bude určitě zajímavým zpestřením a měřením sil pro oba týmy. Rumunsko se na rozdíl od českého celku představilo i na juniorském ME, kde ale náš soupeř obsadil až 14.příčku. „Rumunky nedopadly na šampionátu podle jejich představ, takže i ony se budou zřejmě nacházet ve fázi hledání. Možná si pak v zápasech s námi budou chtít ověřit své pravé schopnosti před nadcházející sezónou,“ myslí si trenér juniorek.
 
Soustředění bude zakončeno v neděli v poledne a celý tým se pak přesune do Zubří, kde bude přihlížet kvalifikačnímu střetnutí našich žen proti Švédsku.

Program týmu
 
čtvrtek 15. října
15:00 – 16:30 TJ
19:30 – 21:30 TJ
 
pátek 16. října
9:30 – 11:30 TJ
15:00 – 17:00 TJ
 
sobota 17. října
10:00 – 11:00 TJ
18:00 PU CZE – ROU
 
neděle 18. října
11:00 PU CZE – ROU
 
Nominace týmu
 
 

Příjmení
Jméno
Mateřský oddíl
Post
ADÁMKOVÁ
Petra
Sokol Poruba
Pi
BURDOVÁ
Karolína
J.Havl. Brod
LS
CEDIDLOVÁ
Zuzana
HC Zlín
SS
DEDERLOVÁ
Michaela
HC Zlín
BR
FICOVÁ
Michaela
Sokol Poruba
LK, PK, Pi
JANDÁSKOVÁ
Klára
Veselí nad Moravou
LK
JEDLIČKOVÁ
Monika
DHC Slavia
LK
KRATOCHVÍLOVÁ
Kamila
Veselí nad Moravou
LS
KUBÁČKOVÁ
Tereza
DHK Olomouc
PS
MELICHOVÁ
Klára
DHK Olomouc
BR
MÝLKOVÁ
Barbora
Sokol Poruba
SS
NUDNI
Darina
HC Zlín
LS
RAKOVÁ
Adéla
DHC Slavia
PK
RICHVALSKÁ
Karolína
Sokol Poruba
LS
ROMANCZINOVÁ
Agáta
DHC Slavia
PS
ŠVIRÁKOVÁ
Leona
HC Zlín
PS, PK, SS
TALAŠOVÁ
Klára
HC Zlín
PK

 
Realizační tým
 

ČERVENKA
Michal
trenér
NOVOTNÝ
Jiří
asistent trenéra
NEDOMLELOVÁ
Kateřina
fyzioterapeut
ADÁMEK
Libor
technický vedoucí