2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.7.2016 otevřeno: 1963 x

„Nemohu být nespokojený,“ říká po skončené akci kouč dorostenců Pauza.

Trenér Pavel Pauza po akci v Novém Veselí zúžil kádr pro blížící se evropský šampionát a dvě prohry proti Egyptu nehodnotí tragicky. Tréninkové jednotky i samotné zápasy ukázaly podle Pauzy hned několik pozitivních jevů, které doplňuje spokojenost z přístupu v individuální části přípravy na šampionát. Na něj tým odcestuje již za dva týdny.

 

Česká dorostenecká reprezentace včera uzavřela úvodní blok přípravy před šampionátem své věkové kategorie v Chorvatsku, do něhož vstoupí 11. srpna 2016 od 17.30 hod., kdy se v Koprivnici utká se Švédskem. Na závěr přípravného kempu dvakrát marně usilovala o výhru nad Egypťany, přesto trenér Pavel Pauza dvě prohry proti Egyptu nehodnotí tragicky. S celým blokem přípravy, která od středy probíhala v Novém Veselí je spokojený, stejně jako s přístupem hráčů v meziobdobí, kdy měli doporučenu individuální fyzickou přípravu. Společně s asistentem Hladíkem včera rovněž uzavřeli šestnáctičlennou nominaci na mistrovství a přiznává, že rozhodování to nebylo jednoduché. Dojmy z akce shrnuje v následujícím rozhovoru.

 

Pavel Pauza dohlíží na průběh tréninkové jednotky na přípravném kempu v Novém Veselí.

 

Jak jste viděl pětidenní blok přípravy v Novém Veselí?

Celkově jsem s akcí spokojený, a co se týče přípravných zápasů, tak musím vzít v potaz, že hráči měli delší než měsíční zápasovou přestávku, a to se projevilo. I tak nám duely ukázaly, kde nás tlačí bota. Byly zajimavé a poučné. Jistě nás každá porážka mrzí, ale zápasy ukázaly v naší hře taky věci více či méně pozitivní.

 
 

Například?

Směřujeme k určitému hernímu projevu bez značných výkyvů, přestože nám v tomto ohledu nevyšel úvod včerejšího zápasu. Teď musíme ten projev co nejvíc dopilovat. Nejde jen o EURO, je to běh na dlouhou trať, je to práce na další roky. Pro nejbližší akce mě těší, že se kvalitně jeví fyzička hráčů, věnovali jsme se jí při poslední červnové akci a hráči měli i pokyny k individuální přípravě. Bez dobré fyzičky to nejde a nepůjde. Máme na čem stavět, jak ukázali oba druhé poločasy proti Egyptu.

 

Jak tedy zpětně oba duely hodnotíte?

Nemohu být nespokojený. Egypt byl kvalitní sparing partner, důrazný na pozicích spojek, kde nás přehrával, měl tam mnohem větší kvalitu. Nejen díky úderností hráčů, tvrdostí jejich střelby, ale taky tlakem na obranu. Tam máme rezervy. Druhý zápas nám taky ukázal, že pokud nebudeme hrát to, co chceme, po celé utkání, nemůžeme kvalitní týmy porazit.

 

Egypťané zejména v odvetě odskočili na výrazný náskok a zlepšený výkon druhém poločase na obrat nestačil. Převládá spokojenost s druhými poločasy nebo nespokojenost s těmi prvními?

Ano, jsem rád, že jsme se zvedli, ale my nemůže hrát na to, že budeme otáčet zápasy v druhém poločase. Nesmíme si dovolit soupeře pustit do takového náskoku. V úvodní pasáži mi včera chyběla právě nějaká ta naše tvář, hra, kterou se chceme prezentovat. Ne, že by to kluci vypouštěli, ale nebyl to ten projev, který po nich chceme, chyběla dravost. Ale zopakuji, že nemohu být nespokojený. To je, myslím, výstižné.

 CZECH HANDBALL TEAM M18.

 

 

Herní projev bude patrně náplní posledního tréninkového kempu v Hustopečích, že?

Jistě, na jeho úvod nás navíc čeká další herní prověrka. Nebudeme tedy v příliš odlišné pozici než proti Egyptu, ale zápasy se Slováky nám mohou ukázat, jak jsme se v porovnání s celkem podobné úrovně posunuli. I když Slováci mají jeden obrovský bonus v podobě čtyřtýdenní společné přípravy.

 

Tým už bude akci absolvovat v šestnáctičlenné sestavě, která vyrazí na mistrovství...

Museli jsme po akci nahlásit sestavy na EHF a bylo to těžké rozhodování. Avizovali jsme, že sami chceme hráčům sdělit rozhodnutí ohledně nominace co nejdříve. Už  jako hráč jsem nepovažoval za efektivní nechávat někoho v nejistotě. O vyřazení Daniela Křístka rozhodlo obnovené zranění stehenního svalu. Ale u pravých křídel bylo zúžení těžké.

 

Co rozhodlo ve prospěch dvojice Harabiš - Hozman?

Oba kluci i Michal Vaněk, kterého jsme nakonec přesunuli mezi náhradníky, jsou nesmírně vyrovnaní. Rozhodovalo hodně to, jak se hráči jevili přímo během kempu a v zápasech s Egyptem. Je to vždy těžké rozhodnutí, snažit se s někým rok pracovat a muset mu říci, že se do sestavy pro vrcholnou akci neprobojoval. Na setkání s týmem jsme oznámili, že Michal bude připravený, kdyby u některého z křídel nastal zdravotní problém nebo pokles formy. Ta trojice je skutečně hodně vyrovnaná.

 

A jak hodnotíte tréninkovou fázi kempu?

Myslím, že to bylo velice kvalitní soustředění, a že jsme zase udělali kus práce. Taky díky přístupu kluků jsme se mohli soustředit na podstatné věci. A jde i o jejich přístup k individuální přípravě. Máme před sebou ještě týden společné intenzivní práce v Hustopečích a pak přijde šampionát, který nám ukáže jestli jsme se někam posunuli. Je to sice pro náš tým první vrcholná akce, ale na druhou stranu jsme si hned v počátcích spolupráce vyzkoušeli, jaké je to hrát proti Francii. Takže poznatky a vzpomínky máme my trenéři i samotní hráči.

 

Momentka z jedné z rozcviček během kempu v Novém Veselí, která dokládá nasazení českých dorostenců v přípravě.

 

Maximální přístup hráčů se u reprezentace očekáván i širokou veřejností...

 

To je pravda. Ale akutální dorostenecký výběr není zdaleka první reprezentační celek, který na různých úrovních vedu, a tady z toho týmu cítím velice zdravou atmosféru, chuť uspět. Zvolili jsme model, kdy jsme klukům utvořili podmínky, aby jejich individuální příprava probíhala kvalitně, a nám se teď potvrdilo, že kluci k tomu přistoupili zodpovědně. A to je pro mě dobrá zpráva.

 

Díky za rozhovor.

 

 

Další blok přípravy zahájí svěřenci Pavla Pauzy dvojicí přípravných zápasů v Bratislavě. Se Slováky se potkali v podzimní části loňské sezóny, jednou podlehli o branku, v odvetě zvítězili poměrem 27:21 (13:10). Jedno přesvědčivé vítězství a jeden vyrovnaný duel s nimi zaznamenali i v jarní části sezóny. Po zápasech v Bratislavě následuje příprava v Hustopečích. Do dějiště M18 EURO 2016 zamíří nejmladší CZECH HANDBALL TEAM z Hustopečí 9. srpna. Duely základní skupiny sehraje v Koprivnici, kde se postupně utká se Švédskem, domácím Chorvatskem a Islandem.

 

 

termín akce místo
20. - 25. července 2016 kemp Nové Veselí, 2 utkání proti Egyptu Nové Veselí
28. - 29. července 2016 2 utkání proti Slovensku  Bratislava (SVK)
30. července - 3. sprna 2016 kemp Hustopeče Hustopeče
9. srpna 2016 (sraz 8. srpna) odjezd na EURO 2016 do Chorvatska Hustopeče
Příprava českých dorostenců před EURO 2016

 

Nominace českého týmu na M18 EURO 2016 ZDE