2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.4.2016 otevřeno: 1226 x

Dorostence čeká nabitý týden, v přípravě odehrají čtyři mezinárodní zápasy v pěti dnech

Házenkáři do 18 let se sešli v pondělí v poledne ve sportovním areálu v Břvích. V rámci týdenní přípravy odehrají čeští dorostenci čtyři mezinárodní zápasy – dvakrát se poměří se Slovenskem, o víkendu zabojují proti Rakušanům a Ukrajincům.

 

Pod vedením trenérské dvojice Pavel Pauza a Pavel Hladík sešli v pondělí v Břvích u Prahy mladí čeští reprezentanti do 18 let k další přípravě směřované k vrcholu sezóny – srpnovému mistrovství Evropy házenkářů do 18 let v Chorvatsku. „Tentokrát nás čeká vyloženě herní týden. Už ve středu a ve čtvrtek se utkáme se Slovenskem, v pátek nás hned čeká Ukrajina a v neděli Rakousko. Je to model trošku podobný základním skupinám na mistrovství Evropy, takhle na šampionátu také následuje jeden zápas za druhým a pro nás je toto jedna z cest, jak se na takovou zátěž můžeme připravit. Hráči se musí naučit koncentrovat na takové zápasy v rychlém sledu,“ uvedl náročný týdenní program českých dorosteneckých reprezentantů trenér Pavel Pauza.

Další program soustředění je tak podřízen kompletně čtyřem přípravným zápasům. „Tréninky, které tady absolvujeme, budou spíše taktického rázu. Budeme zkoušet věci, které jsme ještě netrénovali, zkoušet věci pro oslabení, opakovat systémy obrany. Zkrátka věci, ke kterým se na krátkých srazech tolik nedostaneme. Chceme najít prostor i pro rozbor videa, protože se Slováky a Rakušany jsme už hráli, připomeneme si, co v těch zápasech bylo dobré, co špatné a adekvátně tomu se na zápas musíme připravit,“ komentoval další program soustředění Pauza.

Všichni pozvaní hráči na soustředění dorazili, trenéři tak mohou pracovat s kompletní nominovanou sestavou. „Máme tady sedmnáct hráčů a během čtyř zápasů tento týden dostanou všichni poměrně velký prostor se ukázat. Docela se na to i těšíme. Nikdo z pozvaných hráčů se neomluvil,“ potěšil se zkušený trenér.

Ve středu večer a ve čtvrtek dopoledne se český výběr poměří v přátelském dvojutkání s reprezentačním týmem Slovenska. Ve čtvrtek pak dorazí do středních Čech házenkáři z Ukrajiny a v pátek tým Rakouska. „Se Slováky jsme v listopadu hráli dvojzápas v Novém Veselí, není to pro nás tedy už úplně neznámý soupeř. Budeme se snažit odrazit se od toho, co jsme proti nim hráli, ukážeme si situace, které jsme řešili v prvních zápasech špatně a pokusíme se je řešit lépe. Je to soupeř, se kterým umíme uhrát vyrovnané utkání a dokonce jsme jej i porazili (výsledky 27:21 a 26:27). Budou tam ale samozřejmě i nějaké taktické úkoly, není možné tvrdit, že budeme hrát za každou cenu na vítězství, jsou věci, které si prostě musíme vyzkoušet,“ dodal Pauza.

 

Program přípravy házenkářů do 18 let

Středa 6. dubna 2016 v 18.00     Česká republika – Slovensko
Čtvrtek 7. dubna 2016 v 11.00    Česká republika – Slovensko
Pátek 8. dubna 2016 v 16.00      Česká republika – Ukrajina
Sobota 9. dubna 2016 ve 12.00  Rakousko – Ukrajina
Neděle 10. dubna 2016 v 10.30  Česká republika - Rakousko

Všechna utkání budou sehrána ve sportovním areálu v Břvích.


Nominace:

Brankáři: ŠTEFANIČ Marek (Dukla Praha), STUDENÝ Michal (TJ Sokol Nové Veselí).

Pivoti: REŽNICKÝ Daniel (Dukla Praha), KRČÁL Vojtěch (Sokol Nové Veselí), PORÁČ Ondřej (HK Lovosice). 

Střední spojky: JANÍČEK Martin (HC Zubří), PATZEL Vojtěch (Dukla Praha), ŠMÍD Jiří (SSK Talent 90 Plzeň).

Pravá spojka: HRADECKÝ Jan (Dukla Praha).

Levé spojky: PŘIBYL Martin (Sokol Nové Veselí), VALOUŠEK Matouš (Sokol Nové Veselí), KŘÍSTEK Daniel (TJ Sokol Ostrava).

Pravá křídla: PIROCH Tomáš (SSK Talent 90 Plzeň), VANĚK Michal (HCB Karviná), HARABIŠ Denis (SKH Polanka).

Levá křídla: SKALICKÝ Ondřej (Sokol Nové Veselí), ZELENKA Jakub (Dukla Praha).