2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.3.2016 otevřeno: 958 x

Těší mě, jak se děvčata chtějí zlepšovat, raduje se trenér Tomáš Hlavatý

Trenér Tomáš Hlavatý provedl svůj juniorský tým do 20 let druhým kvalifikačním cyklem. V hodonínské skupině o postup na červencové mistrovství světa v Rusku skončil jeho tým druhý za favorizovaným Německem, se kterým na úvod prohrál pouze třígólovým rozdílem. Ve zbývajících dvou duelem své soupeřky z Litvy a Bulharska deklasoval. O čem mluvil kouč Hlavatý po skončení hodonínské kvalifikace?

Kvalifikace jako celek

š tým se ve všech směrech posunul dopředu. To je prostě pozitivní. Je skvělé být součástí takového týmu, podařilo se nám vytvořit dobrou partu, která šlapala a odmakala. Favoritem skupiny byly Němky a to se potvrdilo. Zápas, který jsme s nimi v pátek odehrály měl obrovskou kvalitu a rozhodly malinké detaily, které byly ve prospěch Německa. Je vidět, že jejich hráčky působí v bundeslize a jsou prostě kvalitní. Možná, kdyby se sešlo víc věc dohromady, tak bychom ten zápas urvali na naši stranu.

Litvě

To byla odplata za loňskou kvalifikaci u nich, kdy nám remíza vzala možnost startu na mistrovství Evropy. Potěšilo nás, že jsme je porazili o to tolik gólů.

K Bulharsku

Věděli jsme, že se nesmíme přizpůsobit hře soupeřek, ale musíme diktovat tempo hry. To jsme zvládli. Takový výsledek je pro nás zadostiučinění celé hodonínské kvalifikace. Věděli jsme, že Bulharsko je outsider skupiny. Proto jsme si dali cíl vstřelit 40 gólů a ten jsme splnili.

cílům

Dávali jsme si je ke každému zápasu. Proti Německu udělat vše proto, aby ten výsledek byl dobrý. To jsme udělali a prohráli jsme jen o tři góly.

O potěšení

To mi způsobila sama děvčata. Za ty dva kvalifikační cykly jsem viděl, jak se chtějí posouvat dopředu, jak se chtějí učit nové věci, zajímají se o detaily, o házenou, o které chtějí hodně vědět. Obdivoval jsem jejich maximální soustředění při poradách, při trénincích, při sledování videí.