ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.3.2016 otevřeno: 1188 x

Juniorky stahovaly proti favorizovaným Němkám, nakonec prohrály 22:25

České házenkářky do 20 let podlehly v prvním utkání kvalifikace o postup na červencové mistrovství světa v Hodoníně Německu 22:25, po poločase 8:12. V prvním pátečním duelu skupiny, ze které postoupí na šampionát do Ruska jen vítěz, remizovalo Bulharsko s Litvou 27:27. Češky mají i po porážce s favorizovanými Němkami o co hrát, protože jsou momentálně prvními náhradnicemi pro závěrečný turnaj.

Česko – Německo 22:25 (8:12)

Češky vstřelily díky seniorské reprezentantce Markétě Jeřábkové první gól, na který soupeřky dokázaly zareagovat. Na další branky se čekalo až do sedmé minuty. Tak opatrný začátek zápasu to byl, kterému dominovaly obrany. Ten český vstřelila druhá hráčka českého A-týmu Kamila Kordovská. Němky se poprvé ujaly vedení až v osmé minutě a během dvou minut si vytvořily tříbrankový náskok. Ten ještě navýšily, ale Češky se po oddechovém čase vrátily do zápasu, když se přiblížily na dostřel dvou branek. Více však nezvládly a protivnice vedly o poločase o čtyři branky.

 

Foto: Josef Petrica


Své vedení favoritky ve druhém dějství postupně navyšovaly, když se střelecky dařilo především Emily Bölkové. Přestože Češky prohrávaly až o osm branek, během poslední pětiminutovky dotahovaly a snížily až na rozdíl tří gólů. Více jim nedovolila německé brankářka Madita Kohorstová, která byla vyhlášená nejlepší hráčkou svého celku. Na české straně získala toto ocenění Veronika Galušková.

Češky odehrají v sobotu 19. března od 18.00 hodin druhý zápas proti Litvě. Kvalifikaci uzavřou v neděli od 16.00 hodin proti Bulharkám.

 

Sestava a branky Česka: Hillebrandová, Vašulková – Šustková 2, V. Fryčáková, Kovářová 2, Galušková 7, Chlupová, T. Frýčáková, Pešková, Kříčková 3, Franková, Kordovská 3, Jeřábková 4, Kolářová 1, Míšová, Gärtnerová. Trenéři: Hlavatý, Černá.
Nejvíce branek Německa: Bölková 5, Bergerová 4, Grijseelsová, Reimerová, Adamsová, Ingenpassová, Friedbergerová po 3.
Rozhodčí: Metalari, Nikolovski (Makedonie). Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 1:5. Diváci: 600.

Nominace Česka pro kvalifikaci mistrovství světa 2016

(18. až 20. března 2016 v Hodoníně)

Brankářky: Michaela Hillebrandová (Slavia Praha), Jana Vašulková (HC Zlín).
Spojky: Veronika Galušková (Slavia SVŠ Plzeň), Natálie Gärtnerová (HC Zlín), Sára Kovářová, (Sokol Písek), Jana Chlupová, Kamila Kordovská (obě Slavia Praha), Markéta Jeřábková (Baník Most), Michaela Pešková (Slavia Praha), Jana Šustková (Veselí nad Moravou).
Křídla: Anna Franková (HC Rodeta, Německo), Vendula Fryčáková, Tereza Fryčáková (obě Zora Olomouc), Michaela Kolářová (HC Zlín).
Pivotky: Monika Kříčková (HC Zlín), Adriana Míšová (Zora Olomouc).
Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá. 

Rozpis zápasů kvalifikace v Hodoníně

Sobota 19. března – 15.30 hodin: Bulharsko – Německo, 18.00 hodin: Česko – Litva

Neděle 20. března – 13.30 hodin: Německo – Litva, 16.00 hodin: Česko - Bulharsko

Fotogalerie Josefa Petricy z utkání Česko - Německo v Hodoníně