EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.3.2016 otevřeno: 1209 x

Trenér juniorek Hlavatý zúžil kádr pro kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2016

Čtrnáct hráček do pole a dvě brankářky vybral trenér Tomáš Hlavatý pro víkendovou kvalifikaci házenkářek do 20 let, která v pátek 18. března startuje v Hodoníně. Na červencové mistrovství světa do Ruska postoupí pouze vítěz skupiny. Češky hned v prvním duelu narazí v pátek od 18.00 hodin na největší favoritky Němky. V sobotu se utkají s Litvou a v neděli s Bulharkami.

 

Hlavatý měl od pondělí na závěrečném soustředění v hodonínské hale TeZa k dispozici osmnáct hráček. Po dnešním posledním tréninku musel kádr zúžit na požadovaných šestnáct jmen. Po poradě s asistentkou a bývalou špičkovou gólmankou Lenkou Černou se rozhodli třídenní kvalifikaci absolvovat pouze s dvojicí brankářek.

 

S Lenkou jsme se dohodli, že při domácí kvalifikaci dáme prostor více hráčkám v poli. I když by se to mohlo zdát jako risk. Věříme, že se žádné ze dvou brankářek nic nestane a využijeme více hráček do pole, vysvětluje Hlavatý. Vyřazená třetí gólmanka Karolína Smolová, stejně jako Magdaléna Svobodová, která měla celý týden problém s palcem na odhodové ruce, však s družstvem zůstanou.

 

Češky čeká klíčová bitva hned první hrací den. V pátek od d 18.00 hodin nastoupí proti Němkám. Všichni jsme si vědomi síly soupeřek, ale náš tým tvrdě pracoval pro úspěch a hodina čistého času rozhodne o tom, jestli jsme pracovali dobře,říká Hlavatý a burcuje: „Jsme pozitivně naladění, nemáme velká očekávání, ale za to máme odhodlání a chtíč. Někdy se stává, že David porazí Goliáše.“

Konečná nominace Česka pro kvalifikaci mistrovství světa 2016

(18. až 20. března 2016 v Hodoníně)

Brankářky: Michaela Hillebrandová (Slavia Praha), Jana Vašulková (HC Zlín).

Spojky: Veronika Galušková (Slavia SVŠ Plzeň), Natálie Gärtnerová (HC Zlín), Sára Kovářová, (Sokol Písek), Jana Chlupová, Kamila Kordovská (obě Slavia Praha), Markéta Jeřábková (Baník Most), Michaela Pešková (Slavia Praha), Jana Šustková (Veselí nad Moravou).

Křídla: Anna Franková (HC Rodeta, Německo), Vendula Fryčáková, Tereza Fryčáková (obě Zora Olomouc), Michaela Kolářová (HC Zlín). 

Pivotky: Monika Kříčková (HC Zlín), Adriana Míšová (Zora Olomouc).

Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá. Vedoucí týmu: Richard Toman. Lékař: Jan Štefan. Fyzioterapeut: Jiří Dejl.

Rozpis zápasů kvalifikace MS v Hodoníně

Pátek 18. března – 15.30 hodin: Litva – Bulharsko, 18.00 hodin: Česko – Německo

Sobota 19. března – 15.30 hodin: Bulharsko – Německo, 18.00 hodin: Česko – Litva

Neděle 20. března – 13.30 hodin: Německo – Litva, 16.00 hodin: Česko - Bulharsko