ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.3.2016 otevřeno: 1069 x

Brankářka Raníková: Věřila jsem, že tu sedmičku chytnu

Jeden z nejlepších zápasů posledních let odehrály české házenkářky v srbském Kraljevu, kde domácím favoritkám sebraly bod a výrazně se přiblížily k účasti na prosincovém mistrovství Evropy ve Švédsku. Nabízíme (téměř) necenzurové projevy klíčových hráček českého celku v kraljevské nedělní bitvě.

Barbora Raníková, čeká brankářka, v čase 59:35 chytila sedmimetrový hod Srbek

Já jsem si na tu sedmičku věřila. Věřila jsem si, že to chytnu. Sedmiček šlo tolik. Vždycky jsme věděla, kam to půjde, byla jsem kousek od toho, ale nikdy to nevyšlo. Tu poslední jsem věděla, že chytnu a že se kvalifikujeme na mistrovství.

Musíme to potvrdit s Italkami a Ukrajinou. Nebude na nás tlak, ale věřím, že si to doma užijeme a vyhrajeme i poslední zápas v kvalifikaci proti Ukrajině.

Já mám ráda, když je plná hala, občas na nás místní sice bučeli, ale jinak byla atmosféra dobrá. Doma je nás možná trochu větší tlak, jsme více nervózní. Myslím, že se nám podařilo napravit středeční zápas.

Pan Bašný je psycholog trochu, umí s námi mluvit. Soustředila jsme se na video, dívala jsme se, kam na nás stříleli a pak jsme šla do zápasu s tím, že se nám to povede.

Určitě se cítím líp, když si chytím první dvě střely. Sebevědomí jde na horu a všechno pak jde líp.

S trenérem se známe dobře, on řekl, že to vychytám, tak jsme do toho šla.

 

Michaela Hrbková, opět nejlepší česká střelkyně

Jsem ráda, že jsme s holkami zabojovaly a máme bod. Nenechaly jsme se znervóznit, protože průběh zápasu, zvláště druhá polovina druhého poločasu, byla docela na nervy. Takže jsem ráda, že jsme to dotáhli, že jsme ubránili remízu a že máme jeden bod, který má cenu zlata.

Samozřejmě chceme ve zbývajících dvou kvalifikačních duelech urvat čtyři body, ale kdyby se náhodou něco „stalo“, je potřeba vyhrát povinně minimálně s Itálií. Ale my si neúspěch nepřipouštíme. Půjdeme do těch zápasů jako do každých jiných, chceme vyhrát oba a na konci slavit.

Z naší strany to byla lepší obra, lépe jsme se připravili. Taky to bylo atmosférou, přišlo hodně diváků a my jsme jednoduše byly více v zápase.

 

Kristýna Salčáková, české levé křídlo

Jsem plná dojmů, atmosféra byla jiná než ve Zlíně, hráli jsme více uvolněné, doma jsme měli pocit, že více musíme. Navíc nám lépe vyhovovala tato obrana než ta, kterou jsme hráli ve Zlíně.

Atmosféru jsme vnímali, ale asi to bylo spíš pro nás plus. Jsme moc spokojená.

Doufám, že je to zlatý bod. Při poslední sedmičce, kterou Bára chytala, jsme si říkala, že jestli to má být její poslední zákrok v životě, tak doufám, že to je on a vyšlo to!

Dnes jsme hráli proti všemu a všem.

O to je ten bod cennější. Doufám, že nám bude stačit k postupu na mistrovství Evropy.

Ve druhé půli druhého poločasu jsem byla na lavičce, tam to vnímám víc než nhřišti. Bylo to těžké, Srbky nám odskočily na dvě branky a už jsem si myslela, že nás nepustí k dobu, ale nakonec to vyšlo.

V takových zápasech nevnímáte úvahu. Teď mám tak nalitý adrenalin, že bych odehrála ještě tři zápasy. Říkali jsme si, že na křídle je trochu víc prostoru, trochu to byl záměr hrát na mě a vyšlo to. 

 

Foto: Alex Wipf 3x