EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.3.2016 otevřeno: 943 x

Výhra je o to cennější, že jsme nehráli jen proti Srbkám, říká trenér Bašný

Nehráli jsme jen proti Srbkám na hřišti, říká jasně trenér české házenkářské reprezentace žen Jan Bašný po remízovém duelu v Kraljevu. Právě z jihu balkánské země si jeho svěřenkyně odvezly cenný bod s ohledem na postup na prosincový evropský šampionát ve Švédsku. Dramatickou bitvu řídili jiná Balkánci - sousedé z Bulharska.

 

Pane Bašný, je remíza z Kraljeva zasloužená?

Myslím, že jsme v tomto zápase byli lepší. Hráčky si zasloužily vyhrát, protože podaly naprosto heroický výkon proti všem. Bod bereme, stejně jako bych ho bral před zápasem. Musíme za něj být spokojení. Měli jsem však na to uhrát oba dva.

 

 Trenér Jan Bašný udílí pokyny při oddychovém čase. | Foto: Alex Wipf

 

Jaký byl hlavní rozdíl ve hře vašeho týmu oproti zápasu ve Zlíně?

Větší odhodlanost, vůle po vítězství. Hráčky si i více věřily, že ten zápas vyhrají. Odehráli jsme to utkání lépe v obraně.

 

Jakou cenu bude mít bod ze Srbska?

Zlatou. Doufám, že zlatou. Teď ale ještě neúčtujme. Až později. Ale myslím, že tento bod by nás mohl dostat bez jakéhokoliv dalšího výsledku na mistrovství. 

 

Jak vám bylo v 19. minutě, když váš tým vedl o čtyři góly, a naopak v 56., když o dva prohrával?

V 19. minutě to bylo ještě brzy s ohledem na konečný výsledek. Když to bylo o čtyři, tak tam byli jiní, kteří to vyrovnali. Ne Srbky na hřišti. Když jsme byli o dva góly mínus, jsem stále věřil, že to můžeme uhrát, protože jsme celý zápas byli lepší. Přece nebylo možné, abychom si to neuhráli. V Srbsku se běžně nevyhrává a remíza tady je vlastně výhra o pět o šest gólů.

 

Bylo i na vás vidět, že vás zápas stál hodně sil

Ano, stál mě hodně sil. Dávám to však najevo jen někdy. A nebo jen někdy je to vidět. Navíc nehráli jsme jen proti Srbkám, ale proti více lidem. A to že zde holky dokázaly uhrát remízu, je nevídané.

 

Mají ti „soupeři“ mužská jména?

Ano, samozřejmě (Zápas řídili bulharští rozhodčí Dojčinova a Gorecov – pozn.)

 

Rozhodne se postupujících týmech z této skupiny rozhodne v posledním zápase mezi Českem a Ukrajinou v Mostu?

Je tam ještě jedna varianta. Na šampionát do Švédska postoupí ještě nejlepší tým z třetích míst. A to se počítá z výsledků proti prvním dvěma celkům ve skupině. A pochybuji, že některý třetí uhraje proti prvním dvěma tři body, které my už máme. Ano, o druhé místo se bude hrát s Ukrajinkami. O postup se možná již hrálo dnes.

 

Vyplnila se vaše předpověď, že brankářka Barbora Raníková nemívá dva slabší zápasy za sebou…

Vidíte, že ji znám. Říkal jsem to. A za to jsem rád.