EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

22. 05. 2019 17:00 hod. ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.3.2016 otevřeno: 531 x

Kouč Bašný: Sice jsme prohráli doma, ale můžeme vyhrát venku

Bez emocí a v klidu rozebíral trenér Jan Bašný s hráčkami středeční domácí porážku 25:30 ve Zlíně v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2016 do Švédska. O tři dny později už v srbském Kraljevu, kde jeho tým nastoupí v neděli 13. března v 18.00 hodin ke čtvrtému zápasu druhé kvalifikační skupiny, burcoval, že je možné v hale Ribnica vyhrát.

 

Pane Bašný, po porážce od Srbek ve Zlíně jste huboval a nebo spíš burcoval?

Zápasu ve Zlíně chyběla kromě technických věcí také jiskra. Něco, čím by se ty Srbky daly přehrát. Proto jsme se ve čtvrtek a v pátek zaměřili na to, aby hráčky byly co nejčerstvější. A pak také na taktické věci v obraně. Do toho nám vypadla Martina Weisenbilderová, která je zraněná. Takže obranu musíme poskládat a tedy i připravit jinak. 

 

Podařilo se vám onu jiskru zažehnout?

Uvidíme v neděli, zda se nám to podařilo. V sobotu jsme při tréninku nejpve museli překovat únavu z cesty. Ale jinak pozápasová debata ve Zlíně byla plodná. Vysvětlili jsme si, jaké chyby nemůžeme dělat. Snažili jsme se hráčky přesvědčit, že jsme sice prohráli doma, ale můžeme vyhrát venku. Zápas ve Zlíně byl vyrovnaný, bylo to o několika chybách či nedotažených akcích v obraně a útoku. A výsledek mohl být jiný.

 

Po prvním duelu jste říkal, že brankářka Barbora Raníková nemívá dva slabší zápasy za sebou. 

Pokud to tak je, tak v neděli bude chytat dobře. A s tím počítám.  Zápas ve Zlíně nám nevyšel jako celku v obraně. Nebylo to o brankářkách. Na něco jsme se připravili, ale nefungovalo to. zkusili jsme hrát druhou variantu. Ale ani to nám nepomohlo. Naše brankářky měly šest zásahů, srbské osm, tedy rozdíl nebyl tak velký. Ale je pravda, že abychom vyhráli utkání proti tak kvalitnímu soupeři, potřebujeme mít úspěšnost brankářek mnohem vyšší.

 

Najdete nějakou překvapivou variantu, vytáhnete tzv. eso z rukávu?

Nemáme esa v rukávech. Pokud myslíte další hráčky. Vyměnili jsme dvě hráčky. Do Srbska s námi nejely zraněné Weisenbilderová a také Lenka Hradilová. Místo nich tu jsou brankářka Dominika Müllnerová a Michaela Janoušková. Zkusíme hrát trochu jinak, jinak jsme zorganizovali obranu. Změníme rychlý útok. A věříme, že to bude na soupeřky platit a bude fungovat.