EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.3.2016 otevřeno: 1285 x

Luzumová před zápasem proti Srbsku: Doma už jsme potrápily silnější týmy, můžeme vyhrát

České házenkářky věří, že před domácím publikem ve Zlíně uhrají dobrý výsledek a do odvety v Srbsku si ponesou dva body. Co řekly na úvod soustředění v Luhačovicích české legionářky Iveta Luzumová a Michaela Hrbková? FOTOGALERIE Z TRÉNINKU.

 

Český tým už je v Luhačovicích kompletní a s maximálním nasazením se připravuje na středeční zápas proti Srbsku. Jeho význam si uvědomuje celý tým. Srbsko je favoritem skupiny, Česky ale věří, že na domácím hřišti dokážou balkánský celek potrápit. „Srbky asi jsou mírným favoritem, ale myslím, že v domácím prostředí jsme dokázaly potrápit i silnější celky. Proto věřím, že když nám to ve středu sedne, dokážeme je porazit. Byla by škoda, kdybychom nepostoupily. Uděláme všechno proto, abychom ve středu dva body získaly. Nebudeme si nic nalhávat, v Srbsku to bude těžké,“ komentuje šance českého výběru Iveta Luzumová.

 

Souhlasí s ní i Michaela Hrbková: „Nebude to nic lehkého. Srbky jsou favoritky. Myslím si ale, že nemusíme hrát pod tlakem. My ´můžeme´, zatímco ony ´musí´. A my samozřejmě chceme vyhrát! Určitě to bude bojovný a dramatický zápas a my budeme bojovat. Když doma vyhrajeme, dva body nám určitě ulehčí cestu za naším velkým snem a tím je šampionát ve Švédsku.“

 

Srbky do zápasu proti Česku nastoupí bez potrestaných hráček Dragany Cvijićové, Sanji Damnjanovićové, Andrei Lekićové a Katariny Tomaševićové, které bojkotovaly spolupráci s bývalým trenérem Sašou Boškovićem. Srbský svaz je potrestal reprezentační stopkou a jejich trest ještě nevypršel. „V tomto složení už hrají Srbky docela dlouho, odehrály na mistrovství spoustu těžkých zápasů. Myslím tedy, že jsou sehrané. Možná by jim návrat těchto hráček dokonce naboural aktuální koncept, kdy hrají více kolektivně,“ říká Luzumová, která se tak shoduje s názorem českého trenéra Jana Bašného.

 

Češky odehrají doma první ze dvou zápasů proti Srbsku, k odvetě odjedou v pátek do srbského Kraljeva. „Nevím, jestli je výhoda začínat doma. Když vyhrajeme, pojedeme do Srbska s lepší náladou a povzbuzené, když prohrajeme, není nic ztracené, ale každopádně bude záležet na výsledku,“ zamýšlí se Hrabková, kterou těší, že těžké utkání odehraje „doma“: „Jsem z Moravy, je proto pro mě určitě lepší, že hrajeme ve Zlíně. Více kamarádů a známých přijede fandit. Na druhou stranu je možná pro celý tým jedno, kde zrovna hrajeme. Třeba v Mostě máme vždycky výbornou diváckou kulisu, takže i tam moc těšíme.“

 

Maximální nasazení a bojovnost. To si chtějí přinést do středečního souboje české hráčky. „Nemůžeme se spoléhat na to, že uhrajeme něco v červnu. To už se nám vymstilo jednou s Polkami. Myslely jsme si, že to doma bude v pohodě, a pak jsme prohrály, takže si myslím, že právě tento zápas může být rozhodující,“ burcuje před středečním duelem Luzumová.

 

Vstupenky na utkání jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketstream za 99 korun. Děti a mládež do 15 let pořídí vstupenku za 1 korunu. 

Vstupenky můžete nakupovat zde

 

Foto: Alžběta Vejrostova/chf.cz