EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.3.2016 otevřeno: 1065 x

Házenkářky trénují v Luhačovicích: Skupina je těžká, o postupu se rozhodne až v červnu, říká trenér Bašný

České házenkářky se v neděli do Luhačovic sjížděly postupně, některé hráčky ještě v sobotu večer dohrávaly zápasy ve svých klubech v zahraničí a do Luhačovic se tak dostaly až po sedmé hodině večer. První trénink tak tým absolvoval v kompletní sestavě až v pondělí ráno, poté se hráčky věnovaly zástupcům českých médií a krátce nato spěchaly na první videoporadu. Celkem mají házenkářky na programu ještě tři tréninky a tři rozbory videa.

 

Veškerá příprava je zcela podřízena dvojzápasu se Srbkami, které jsou v nadcházejících dvou zápasech favoritkami i přes absenci čtyř klíčových opor. „Na rozdíl od nás byly Srbky na všech nedávno minulých šampionátech. Teď jim chybí čtyři hráčky, které stávkovaly na protest proti minulému trenérovi a dosud trvá jejich trest udělený srbským svazem. Když v týmu tyto hráčky byly, byly Srbky na šampionátech druhé, když tam nebyly, desáté. My jsme na těch akcích nebyli vůbec. Takže pořád nejsme rovnocennými týmy. Ale určitě nám to dává větší šance, než kdyby do Zlína přijelo Srbsko v maximální síle,“ vyhlíží ke středečnímu zápasu trenér Jan Bašný, kterého těší i to, že s nástupem nové trenérky se při současné pokračující absenci srbských hvězd asi výrazně nezmění obraz srbské hry: „Máme nastudované akce a zápasy z mistrovství světa, kde tyto hráčky nebyly a proto je pro nás relativně schůdnější se na ně za těchto podmínek připravit. Navíc sraz měly Srbky až v neděli večer bez tréninku a trénovat budou pouze v pondělí, protože v úterý už budou na cestě a pak už je čeká maximálně nějaký trénink ve Zlíně. Za dva tři tréninky moc nových věcí nepřipraví, takže si myslím, že změna na trenérském postu po stránce psychologické ani herní nebude až tak zásadní.“

 

Zároveň však Bašný krotí všeobecné přesvědčení o tom, že skupina, ve které je kromě českého a srbského týmu ještě výběr Ukrajiny a Itálie, jednoduchá. „Skupina je, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nejhůře hratelná. Sice máme posledního z prvního koše, Srbsko, ale s ním o postup nehrajeme. Hrajeme o něj s Ukrajinkami a ty byly nejlepším celkem třetího koše. Z tohoto pohledu je skupina nejhůře hratelná, kdybychom tam měli kohokoliv jiného ze třetího koše, byly by naše šance větší,“ upozorňuje Bašný a dodává: „O postupu se proto bude rozhodovat v létě. Teď ještě nebudeme mít nic jisté!“

 

Vstupenky na utkání jsou stále ještě v přeprodeji. "Vstupenky ještě zbývají, myslím, že lidé nejsou zvyklí kupovat si lístky na ženskou házenou v předprodeji. Věřím ale, že naši fanoušci opět přijdou. Byla by škoda, kdyby nám pak k postupu v celkovém součtu chyběla jedna dvě branky, ke kterým nám mohou diváci pomoct," doufá i v podporu diváku ve Zlíně Bašný.

 

Vstupenky na utkání jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketstream za 99 korun. Děti a mládež do 15 let pořídí vstupenku za 1 korunu. 

Vstupenky můžete nakupovat zde.

 

Česká reprezentace se sešla v neděli 6. března ve Sportovním centru Radostova v Luhačovicích, kde hned absolvovala první trénink. Další čtyři, stejně jako tři porady budou následovat do středečního utkání ve zlínské hale Euronics. Ve čtvrtek a pátek se bude tým nadále připravovat v Luhačovicích. V sobotu ráno vyrazí do Vídně na letiště, odkud poletí do Bělehradu a následně bude pokračovat autobusem do 200 kilometrů vzdáleného Kraljeva. Tam absolvují Češky od 19.00 hodin jediný trénink před nedělním zápasem.

 

 

Nominace české ženské reprezentace pro zápasy kvalifikace ME proti Srbsku

Brankářky: Dominika Müllnerová (Baník Most), Barbora Raníková (Nantes Loire Atlantique, Francie), Lucie Satrapová (Kristianstad, Švédsko).
Pravé spojky: Michaela Hrbková (Frisch Auf Göppingen, Německo), Michaela Janoušková (Bayer 04 Leverkusen, Německo), Helena Ryšánková (Sokol Poruba).
Střední spojky: Kateřina Keclíková (Slavia Praha), Šárka Marčíková (Sokol Poruba), Petra Růčková (Baník Most), Martina Weisenbilderová (Kristianstad, Švédsko), Iveta Luzumová (Thüringer HC).
Levé spojky: Markéta Jeřábková (Baník Most), Kamila Kordovská (Slavia Praha).
Pravá křídla: Lenka Hradilová (Koblenz/Weinbern, Německo), Jana Knedlíková (Audi ETO Györ, Maďarsko). 
Levá křídla: Veronika Malá (Slavia Praha), Kristýna Salčáková (Achenheim Truchtersheim, Francie).
Pivotky: Petra Adámková (Koblenz/Weinbern, Německo), Alena Stellnerová (Slavia Praha).
Trenéři: Jan Bašný a Jan Bělka.

 

Náhradnice: Vendula Fryčáková, Anna Gebre Selassiová, Tereza Kubáčková, Lucie Severová (všechny Zora Olomouc), Petra Kudláčková (Slavia Praha), Iveta Luzumová (Thüringer HC, Německo), Andrea Očadlíková, Lenka Roháčková, Leona Šviráková (všechny Sokol Poruba), Michaela Sobieská (HC Zlín).

Program české ženské reprezentace

Kvalifikace mistrovství Evropy 2016 (Švédsko)
9. března 2016 – 18.00 hodin: Česko – Srbsko (Zlín, hala Euronics, přímý přenos ČT sport)
13. března 2016 – 18.00: Srbsko – Česko (Kraljevo, přímý přenos Sport 1)
1. nebo 2. června 2016: Itálie – Česko (místo a čas oznámí Italové později)
4. června 2016 – 17.30 hodin: Česko – Ukrajina (Most, hala Baníku, přímý přenos ČT sport)

 

Výsledky a zápasy 2. skupiny

Česko – Itálie 33:15

Srbsko – Ukrajina 34:25

Ukrajina – Česko 20:24

Itálie – Srbsko 19:32

 

Tabulka

1. Srbsko    2 2 0 0 66:44 4
2. Česko     2 2 0 0 57:35 4
3. Ukrajina 2 0 0 2 45:58 0
4. Itálie      2 0 0 2 34:65 0
 

Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz