EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.2.2016 otevřeno: 1262 x

Trenér Jan Bašný nominoval šestnáct házenkářek pro kvalifikační duely se Srbskem

Trenér české házenkářské reprezentace Jan Bašný nominoval šestnáct hráček pro dvojutkání se Srbskem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2016 do Švédska. První zápas se hraje ve středu 9. března 2016 od 18.00 hodin ve Zlíně, následující utkání čtvrtého kola 2. skupiny kvalifikace je na programu o čtyři dny později v neděli 13. března v srbském Kraljevu.

 

Mezi nominovanými šestnácti házenkářkami není kapitánka Iveta Luzumová z německého Thüringeru HC, protože minulý týden podstoupila v Erfurtu operaci štítné žlázy. „Teoretická možnost, že bych se stačila vrátit pro kvalifikaci se Srbskem pořád ještě je, ale bude záležet na mém zdravotním stavu,“ vzkázala z domácího léčení Luzumová. „Přejeme Ivetě co nejrychlejší uzdravení a věříme, že už bude nadále bez komplikací. Nyní nám nezbývá než čekat. Trenéři jsou s Ivetou v kontaktu a sledují pooperační vývoj,“ vysvětlil manažer reprezentací Karel Nocar. 

 

Bašný vyjmenoval také dvanáct náhradnic, z nichž tři vybere a pozve na soustředění, které se bude konat od 6. března v Luhačovicích.

 

Češky vedou po dvou kolech společně se Srbkami 2. skupinu kvalifikace, když porazily doma Itálii a vyhrály na Ukrajině. Z každé ze sedmi čtyřčlenných skupin postoupí na šampionát první dva celky a nejlepší třetí. Ve skupinách se hraje systémem každý s každým doma-venku. Kvalifikace skončí pro tým Jana Bašného 4. června 2016 v Mostu.

 

Mistrovství Evropy se koná od 4. do 18. prosince 2016 ve švédských městech Göteborg, Helsingborg, Kristianstad, Malmö, Stockholm.

Nominace české ženské reprezentace pro zápasy kvalifikace ME proti Srbsku

Brankářky: Dominika Müllnerová (Baník Most), Barbora Raníková (Nantes Loire Atlantique, Francie), Lucie Satrapová (Thüringer HC, Německo).

Pravé spojky: Michaela Hrbková (Siófok KC, Maďarsko), Helena Ryšánková (Sokol Poruba).

Střední spojky: Kateřina Keclíková (Slavia Praha), Petra Růčková (Baník Most), Martina Weisenbilderová (Kristianstad, Švédsko).

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Baník Most), Kamila Kordovská (Slavia Praha).

Pravá křídla: Lenka Hradilová (Koblenz/Weinbern, Německo), Jana Knedlíková (Audi ETO Györ, Maďarsko). 

Levá křídla: Veronika Malá (Slavia Praha), Kristýna Salčáková (Achenheim Truchtersheim, Francie).

Pivotky: Petra Adámková (Koblenz/Weinbern, Německo), Alena Stellnerová (Slavia Praha).

Trenéři: Jan Bašný a Jan Bělka.

 

Náhradnice: Vendula Fryčáková, Anna Gebre Selassiová, Tereza Kubáčková, Lucie Severová (všechny Zora Olomouc), Michaela Janoušková (Bayer Leverkusen, Německo), Petra Kudláčková (Slavia Praha), Iveta Luzumová (Thüringer HC, Německo), Šárka Marčíková, Andrea Očadlíková, Lenka Roháčková, Leona Šviráková (všechny Sokol Poruba), Michaela Sobieská (HC Zlín). 

Program české ženské reprezentace 

Kvalifikace mistrovství Evropy 2016 (Švédsko)

9. března 2016 – 18.00 hodin: Česko – Srbsko (Zlín, hala Euronics)

13. března 2016: Srbsko – Česko (Kraljevo čas oznámí Srbové později)

1. nebo 2. června 2016: Itálie – Česko (místo a čas oznámí Italové později)

4. června 2016 – 17.30 hodin: Česko – Ukrajina (Most, hala Baníku)