EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.2.2016 otevřeno: 1052 x

Děvčata sama vyhledávají informace o soupeřkách, což je skvělé, říká kouč Hlavatý

Třicet osm dnů zbývá českým juniorkám ke klíčovému duelu probíhající sezony. Osmnáctého března vstoupí do kvalifikace o postup na červencové mistrovství světa duelem proti Německu. A právě Němky jsou považované za největší favoritky skupiny, která se odehraje v Hodoníně a z níž jen vítězky postoupí na šampionát do Ruska.

 

Sedmnáct děvčat a dam absolvuje v těchto dnech druhé letošní soustředění pod vedením trenéra Tomáše Hlavatého. Tentokrát v Olomouci. Pět tréninkových jednotek doplní kromě porad u videa také úterní zápas proti domácímu interligovému týmu Zory.

 

Pane Hlavatý, cítíte už na děvčatech nervozitu z blížící se kvalifikace? 

Nervozitu ještě ne, protože momentálně je ta kvalifikace zatím daleko. Ale cítím z děvčat velké odhodlání. Hned na první poradě v Olomouci už jsme se hráčkami bavili o konkrétních jménech v německém týmu. Němky jako největší soupeřky jsme rozebírali ve videozáznamech. Posouváme se dopředu a jsem nadšený, že i sama děvčata hledají informace o soupeřkách. Děláme vše proto, abychom byli na březen co nejlépe připravení.

 

Na co tedy zaměřujete při herních trénincích?

Při trénincích se zaměřujeme na obranné i útočné systémy, aby se nám podařilo eliminovat silnou stránku Němek. Na tomto soustředění dáváme přednost taktickým tréninkům, abychom vše dokonale zvládli. Vše si vysvětlujeme, jdeme do detailů.

 

V jaké činnosti jsou Němky lepší? V obraně či v útoku?

Němky mají lepší obranu, ale víme i o jejich velmi silné přechodu do rychlého protiútoku. Navíc na spojkách hrají děvčata, která jsou kolem 180 centimetrů vysoká, takže vyšší než ta naše.

 

Jak se s tím vypořádate?

Právě tím, že budeme dokonale vědět, jaké jsou jejich silné stránky, jak a kde střílejí, co dělají během hry. A budeme hledat také jejich slabiny. Do toho se zapojují aktivně i děvčata, kdy prohlížejí záznamy utkání a hledají. To je pro mě důležité, že sama chtějí. 

 

Sezona se posouvá do druhé poloviny, jak jsou na tom vaše hráčky kondičně?

O kondici bychom se mohli bavit hodiny. Ale musíme si přiznat, že v kondiční připravenosti za evropskou špičkou zaostáváme. Rezervy máme také v silových, rychlostních i vytrvalostních schopnostech. Hráčkám připravuji individuální tréninkové plány. Ale je velmi těžké je naplnit. Každý klub má totiž své tréninkové systémy a těžko se do nich zapojuje ještě něco navíc. Kluboví trenéři chtějí, aby hráčky jejich tréninky absolvovaly na sto procent. Při dvou trénincích denně je obtížné přidat ještě třetí. Ale myslím a věřím, že když děvčata budou chtít, tak si na to čas najdou. 

Nominace juniorské reprezentace pro soustředění v Olomouci

Brankářky: Michaela Hillebrandová (Slavia Praha), Karolína Smolová (Baník Most), Jana Vašulková (HC Zlín).

Spojky: Veronika Galušková (SVŠ Plzeň), Natálie Gärtnerová (HC Zlín), Sára Kovářová, Magdaléna Svobodová (obě Sokol Písek), Jana Chlupová, Kamila Kordovská, Michaela Pešková (všechny Slavia Praha), Markéta Jeřábková (Baník Most), Jana Šustková (Veselí nad Moravou).

Křídla: Vendula Fryčáková, Tereza Fryčáková (obě Zora Olomouc), Michaela Kolářová (HC Zlín).

Pivotky: Monika Kříčková (HC Zlín), Adriana Míšová (Zora Olomouc).

Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá. kař: Ján Štefan. Masér: Jiří Dejl. 

Fotogalerie ze soustředění juniorské reprezentace v Olomouci

 

 

 

 

Zraněný palec Moniky Kříčkové.

 

A je po tréninku.

Foto: Jiří Dejl