EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.1.2016 otevřeno: 1030 x

Kouč Jan Filip: Mohli jsme dopadnout hůř, Makedonii bereme

Mluvil klidně, vyrovnaně, bez emocí. Přece jen však bylo cítit, že… Z toho, co bylo možné, je to jeden z přijatelnějších soupeřů. Mohli jsme při losu dopadnout hůře. Tak hodnotil trenér házenkářské reprezentace mužů Jan Filip los baráže o postup na mistrovství světa 2017, v němž Češi narazí na staré známé z Makedonie.

 

Makedonie. Radost nebo zklamání?

Z toho, co bylo možné, je to jeden z přijatelnějších soupeřů. Mohli jsme při losu dopadnout hůře. Zdůrazňuji, že jde o kvalitního soupeře. Je to také soupeř, se kterým jsme se v poslední době často setkávali. V kvalifikaci o postup na Euro do Polska jsme v tabulce skončili za nimi, remizovali jsme s nimi na předchozím mistrovství Evropy 2014 v Dánsku.

 

Je výhodou nebo nevýhodou, že první zápas odehrajete doma?

Nemyslím si, že je to výhoda. Začínali bychom raději venku. To nezměníme, takže se s tím musíme vyrovnat.

 

S Makedonci jste v poslední kvalifikaci ve Zlíně remizovali, ve Skopje o čtyři branky prohráli. Dá se s nimi hrát, dává to určitou naději?

Dává. Je možné je porazit, musíme však hrát za hranicí našich současných možností, schopností. K tomu musíme mít k dispozici kompletní a zdravý kádr. Pak si myslím, že máme šanci proti tomuto týmu uspět. Připravíme se a těšíme se na červen.

 

Logisticky jste si cestování do Makedonie zkusili loni v červnu. Je to lepší než cestovat třeba na Island nebo do Ruska?

S tím nebudeme mít problém. Víme, co nás čeká, máme to vyzkoušené.

 

Makedonci obsadili na končícím ME v Polsku 11. místo. Udivil vás někdo z jejich týmu?

Jejich kádr zůstává už delší dobu stejný. Nyní v Polsku měli jiného druhého brankáře. Přišel nový mladý hráč Filip Kuzmanovski na pozici levé spojky, který se mi líbil. Uvidíme, jestli zůstane pohromadě i po Euru, protože třeba Mojsovskému je 35 a let a jsem zvědavý, jestli bude pokračovat. Z našeho pohledu je dobře, že ten tým tak známe a kteří hráči proti nám nastoupí, pokud se to příliš nezmění. 

Program české reprezentace mužů sezony 2015/2016

3. až 10. dubna 2016: Přípravný kemp v Třeboni, 2 utkání proti Rakousku (v pátek 8. v Rakousku, v sobotu 9. v Třeboni)

10. až 12. června a odveta 14. nebo 16. června 2016: Play-off kvalifikace MS 2017 Česko - Makedonie