EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.1.2016 otevřeno: 1404 x

Dorostenky čeká čtyřdenní příprava v Nymburku

Házenkářky do 18 let se ve čtvrtek sejdou v Nymburku ke čtyřdenní přípravě. Absolvují osm tréninků a poměří se s týmem Bělé pod Bezdězem. DOPLNĚNO!

 

České reprezentankty do 18 let se od čtvrtka 28. ledna do neděle 31. ledna budou v Nymburku společně připravovat další část reprezentační sezóny, jejímž vrcholem bude červencové otevřené mistrovství Evropy ve Švédsku.

 

„Bude to pro tento tým první letošní kemp. Na této akci opět vyzkoušíme několik nových tváří. Na programu je osm tréninkových jednotek a jedno utkání s prvoligovým týmem žen Bělé pod Bezdězem," řekl k programu čtyřdenního srazu vedoucí družstva Milan Lípa.

 

Pozvání nových hráček potvrdil i trenér Jan Salač: „Dorostenecká a juniorská reprezentace je o neustálém výběru vhodných typů hráček, které by mohli v budoucnu dojít až do seniorské reprezentace. Ať to bude jedna nebo pět. Protože je plno našich hráček zařazováno již stabilně do nejvyšší soutěže, je nominace obtížná. A my musíme v této souvislosti komunikovat s trenéry. Na druhou stranu můžeme ještě před konečným laděním formy na Open ve Švédsku, které proběhne na začátku července, vyzkoušet některé další hráčky."

 

Ne všechny nominované hráčky se z různých důvodů mohly akce zúčastnit. „Omluvenky přišly a nebylo jich málo: Eksteinová, Franzová, Hynková, Baumbachová, Kovářová (všechny zdravotní stav), dále Rybníčková. Pokud připočteme hráčky, které nastupují již za WHIL (Mučková - zranění, Konečná, Šustková, Galušková, Buchnerová), tak jsme velice omezeni," vyjmenoval absence trenér.

 

Tým se zaměří především na souhru defenzívy i ofenzívy. „Během tréninků si hráčky zopakují obranné systémy a útočné kombinace, seznámí se ale i s několika novinkami. Trenéři si také pořádně prověří, jak jsou na tom hráčky s fyzičkou," dodal Lípa a tím, že pro hráčky bude připravena i kvalitní regenerace a společné aktivity mimo palubovku. Na tu se chce trenér Salač zaměřit. "Zaměříme se hodně na regeneraci, která děvčatům chybí v oddílech nejvíce. Zaměříme se jak na precizní provedení herních činností jednotlivce a jejich zdokonalování, tak na základní herní kombinace. Některá cvičení budou, jak jsme již naznačili, i kondičně zaměřená," přiblížil více program Salač.

 

Realizační tým kolem dorosteneckého výběru se snaží pro hráčky připravit i program mimo halu, teambuildingové aktivity. „V Nymburce těch možností moc není. Přesto se budeme snažit pro děvčata něco vymyslet. Pokud se podaří tak navštívíme trénink basketbalistů Nymburka, kteří se budou připravovat na nedělní zápas VTB ligy proti Kazani," naznačil kouč.

 

A co čeká dorostenky dále na jaře? „V březnu nás čeká ještě jedna přípravná akce, kde jsme chtěli odehrát přípravný dvojzápas se zahraničním soupeřem. Bohužel se zatím většina zvaných omluvila. Pak nás již čeká na konci května lehce regeneračně zaměřená akce po náročném jarním programu. To už budeme vědět, jak dopadly juniorky v kvalifikaci na MS a tudíž se budeme moci soustředit na finální nominaci. Ve hře jsou dorostenky, které nastupují již za družstvo juniorek. Ty by v případě postupu byly k dispozici právě výběru juniorek. Na ME Open bude opět cílem co nejlepší výsledek a současně zajištění účasti pro nově tvořící se družstvo dorostenek (2000 - 2001) na OH v Maďarsku (Györ). Tak jako se to povedlo již dvakrát po sobě. Nejprve hráčkám, které vedl pan Krejčíř, tak i současným juniorkám," popsal druhou půlku reprezentační sezóny Salač.

Nominace pro přípravný kemp v Nymburku:

Adéla Novotná (Slavia Praha), Tereza Lapčíková (HC Zlín), Monika Bajerová (Zora Olomouc), Barbora Večeřová (Slavia Praha), Linda Jungová (Baník Most), Jarmila Sedláková (HC Zlín), Veronika Parthová (Baník Most), Anna Vilímová (Sokol Kobylisy II), Karolína Žáčková (Zora Olomouc), Jitka Brožová (Jiskra Havlíčkův Brod), Jolana Mizerová (HC Zlín), Silvie Polášková (Tatran Bohunice), Barbora Lednická (TJ Jiska Otrokovice), Lucie Říhová (TJ Sokol Vršovice), Lucie Preslová (TJ Sokol Písek), Jana Vašulková (HC Zlín).

 

České házenkářky do 18 let na turnaji v Polsku (prosinec 2015).