2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.1.2016 otevřeno: 1060 x

Juniorský výběr se sešel v Břvích, vyráží na turnaj do Švýcarska

Házenkáři do jednadvaceti let absolvují v nadcházejících dnech další fázi přípravy před dubnovou kvalifikací o postup na ME juniorů. Pod vedením trenérů Michala Tonara a Aloise Mráze absolvují v Břvích tři tréninkové jednotky a poté vyrazí k mezistátnímu měření do Švýcarska.

 

Po delší době se tým sešel na přípravném kempu v sestavě, která se blíží ideálnímu plánu trenérské dvojice. „Vinou dlouhodobého zranění se omluvil Martin Hlava a zdravotní komplikace nedovolily účast Dieudonnému Mubenzemovi. Tyto dvě omluvy jsme ale doplnili o dva kvalitní hráče, takže se dá říci, že jsme téměř v optimální sestavě,“ řekl trenér Michal Tonar.

 

V přípravě navazuje juniorský výběr na herní věci, které tým rozpracoval při posledním srazu na konci minulého kalendářního roku. „Na Slovensku jsme začali s upraveným obranným systémem, a jelikož je na tomto srazu šest hráčů, kteří neabsolvovali akci na Slovensku, znovu se budeme zaměřovat na obranu. To považujeme za základní pilíř úspěchu. Samozřejmě se budeme věnovat i útočným činnostem. Chceme především zapracovat do systému hráče, kteří nebyli na Slovensku,“ dodal trenér k náplni připravy.

 

V rámci přípravy se věnovali mladí čeští reprezentanti i malým házenkářům. | Foto: Tým házenkářů do 21 let

 

Házenkáři míří do Švýcarska autobusem společně s týmem juniorek (W 20). Mladé české hráčky na turnaji Master Cup ve městě Zug čekají tři zápasy, junioři nastoupí na palubovku rovněž třikrát, poměří se však vždy s domácím výběrem Švýcarska. „Švýcaři patřili v dorostenecké kategorii do top desítky, takže nás čeká kvalitní soupeř, který nás prověří, jestli jsme se vydali správným směrem a jestli jsme se po třech akcích někam posunuli. Počítáme s tím, že nám budou modelovat tři těžká utkání, která nás čekají v dubnu v kvalifikaci,“ zdůraznil Tonar.

 

Přípravě na kvalifikační turnaj, který sehrají junioři na domácím hřišti, věnuje tým maximum. „Před samotnou kvalifikací nás čeká ještě jedna akce v březnu, kterou bychom chtěli využít na seznámení se s novým prostředím haly v Radotíně, kde se bude konat kvalifikace. Samozřejmě hráči i realizační tým vyhlíží ke kvalifikaci optimisticky a všichni věříme v postup na ME do Dánska. Zároveň ale víme, že nás čeká spousta práce. Soupeři, kteří nás čekají v kvalifikaci, nám nedovolují nic podcenit,“ uzavřel Tonar.

 

Program turnaje v Zugu:

Švýcarsko – Česká republika 15. ledna 2016, 20.30 hodin
Švýcarsko – Česká republika 16. ledna 2016, 20.30 hodin
Švýcarsko – Česká republika 17. ledna 2016, 17.15 hodin

 

Nominace:

Brankáři: Herajt Filip (Talent M.A.T. Plzeň), Pšenica Bohumil (HC Zubří)
Levá křídla: Rajnoha Lukáš (SKP Frýdek-Místek), Šafránek Ondřej (Talent M.A.T. Plzeň)
Levé spojky: Tonar Jakub (Talent M.A.T. Plzeň), Franc Václav (FKK Lovosice), Nesvadba František (HC Zubří)
Střední spojky: Březina Filip (HC Dukla Praha), Kučera Vít (Handball KP Brno)
Pravé spojky: Kašpárek Stanislav (Balatonfüredi KSE, Maďarsko), Bičiště David (Talent M.A.T. Plzeň)
Pravá křídla: Hlava Martin (HBC Ronal Jičín), Dědeček František (Jablonec n. N.)
Pivoti: Kopáč Filip (Sokol Nové Veselí), Rom Martin (Talent M.A.T. Plzeň)