EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.12.2015 otevřeno: 922 x

Junioři se sejdou v Hustopečích, dvakrát se utkají se Slováky

Čeští junioři do 20 let se sejdou v pondělí 28. prosince v Hustopečích, kde pod vedením trenéra Michala Tonara absolvují dvě tréninkové jednotky a v úterý se přesunou do Bratislavy, kde se v úterý a ve středu dvakrát utkají se stejně starými Slováky. DOPLNILI JSME ADRESY HAL V BRATISLAVĚ.

 

Pro české reprezentanty půjde o poslední letošní přípravu na dubnovou kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Na ni naváží v lednu tři zápasy ve Švýcarsku. Češi mají ve skupině, která se bude hrát v Praze, Nizozemsko, Rakousko a Turecko. Na závěrečný turnaj postoupí jen vítěz této kvalifikace.

 

Michal Tonar o soustředění a zápasech

Dostali jsme od slovenské strany nabídku sehrát dvě utkání, což se nám hodilo, proto po dvou trénincích do Bratislavy pojedeme. Při celém soustředění i při těch dvou zápasech se Slováky už budeme vše směřovat k dubnové kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy proti Nizozemsku, Rakousku a Turecku. 

 

O omluvenkách a náhradách

Protože jsme měli hodně omluvenek ze zdravotních důvodů, museli jsme kádr doplňovat o hráče, kteří ještě v reprezentaci nedostali tolik příležitostí. Dostanou prostor, aby se ukázali i v mezistátních utkání, kterých v sezoně tolik není. 

 

O Slovácích

Slovenská házená patří asi na stejnou výkonnostní úroveň jako naše. V mládežnických kategoriích jsme s nimi hráli vyrovnané zápasy. Dostaly se ke mně informace, že se na Slovensku příprava mládeže zintenzivnila, že mají mnohem více srazů než my, tak uvidíme, jestli je to pravda a kam se za ten rok posunuli. Bude to dobré porovnání. Ale není to důvod nevěřit našim kvalitám a doufám, že obě utkání zvládneme a vyhrajeme.

 

O záměrech

Navážeme na listopadové soustředění, kdy jsme zkoušeli nové věci, které bychom rádi hráli. Je třeba si to vyzkoušet i mezistátním utkání, jak nám to bude fungovat. Jako hlavní však vidím zabudování dalších zcela nových hráčů, kteří nemají ještě jediný start za juniorskou, ale ani dorosteneckou reprezentaci. Půjde o hledání optimální sestavy, celého družstva.

 

O nováčcích

Vít Kučera, střední spojka z Brna. Rok nebyl na žádném soustředění. Tomáš Nejdl ze Strakonic, který si o pozvánku řekl svými výkony v první lize. Lukáš Rajnoha z Frýdku-Místku neabsolvoval kvůli zranění podzimní soustředění. Miroslav Štohanzl z Nového Veselí se také vrací po zranění.

 

O šestce testovaných

Nejvíce budeme testovat tři kluky z pozice levého křídla a střední spojky. U těchto šesti kluků si chceme ověřit, jak v tom týmu mohou fungovat.

 

O dubnové kvalifikaci

Musíme mít šťastnou ruku v nominaci hráčů, kteří budou v ten daný okamžik v herní formě. V širším výběru máme plno kluků, kteří dostávají prostor v extralize. Ti budou rozehraní. Je otázka, jak na tom budou ti, kteří spíš zahřívají lavičku a patří do juniorského výběru. Čekají nás tři těžké duely, jak Rakousko, tak Nizozemsko a nakonec i Turecko, mají svou výkonnost. Bude záležet na každém postu, aby ten hráč byl rozehraný a mohl podat to nejlepší, co v něm bude.

 

Detaily k utkáním na Slovensku

V úterý 29. prosince se hraje od 16.00 hodin v Bratislavě první zápas proti domácímu výběru ve Športovej hale LF Mlynská dolina. Druhé utkání je na programu ve středu 30. prosince od 11.30 hodin v hale Mladosť.

Adresy hal:

ŠH LF Mlynská dolina, Staré Grunty 36, Bratislava 

ŠH Mladosť, Trnavská cesta 39, Bratislava

Nomimace českých juniorů ke dvě zápasům na Slovensku

Brankáři: Filip Herajt (Talent M.A.T. Plzeň), Jan Hrdlička (FCC Město Lovosice), Bohumil Pšenica (Gumárny Zubří).

Pravá spojka: David Bičiště (Talent M.A.T. Plzeň).

Střední spojky: Jiří Dolejší (Sokol Nové Veselí), Vít Kučera (KP Brno).

Levé spojky: Václav Franc (FCC Město Lovosice), Tomáš Nejdl (HBC Strakonice), František Nesvadba (Gumárny Zubří).

Pravá křídla: Jan Chmelík (Dukla Praha), František Dědeček (TJ Elektro-Praga Jablonec nad Nisou). 

Levá křídla: Filip Dořičák (Gumárny Zubří), Lukáš Rajnoha (SKP Frýdek-Místek), Ondřej Šafránek (Talent M.A.T. Plzeň).

Pivoti: Filip Kopáč (Dukla Praha), Miroslav Štohanzl (Sokol Nové Veselí).