2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.12.2015 otevřeno: 1736 x

Trenéři Filip a Kubeš nominovali tým pro přípravný turnaj v Polsku

Trenéři české mužské házenkářské reprezentace Jan Filip a Daniel Kubeš nominovali 14 hráčů a vyjmenovali 11 náhradníků pro přípravný turnaj v Polsku 28. a 29. prosince letošního roku. Vánoční pohár ve Vratislavi je pro národní tým poslední turnajovou prověrkou před lednovým pokračováním kvalifikace o postup na mistrovství světa 2017 do Francie. Češi se v pondělí 28. prosince utkají s Íránem. Druhou dvojici tvoří domácí Poláci a Ukrajinci. Na základě pondělních výsledků se bude hrát v úterý o konečné pořadí v turnaji.

 

„Rozhodli jsme se, že pozveme 14 hráčů a další dva doplníme podle zdravotního stavu a podle toho, jak budeme potřebovat tým doplnit. Třeba pivot Jan Užek je zraněný a nevíme, jestli bude do turnaje v pořádku,“ uvedl trenér Jan Filip a objasnil další způsob nominace: „Chybět budou hráči, kteří nastoupí v klubech první a druhé německé bundesligy ještě v neděli 27. prosince. Jejich nominace by vzhledem k termínu turnaje, kdy hrajeme již v pondělí, nepřinesla zřejmě to, co bychom si představovali. Ti, co budou hrát v Německu o den dříve, pozvaní jsou.“ 

 

Češi narazí v pondělí 28. prosince od 17.00 hodin na Írán, účastníka lednového mistrovství světa v Kataru a poraženého finalistu asijské olympijské kvalifikace z minulého týdne. „Takže jde skutečně o solidního protivníka. Máme videozáznamy všech jejich zápasů z MS v Kataru i z nynější kvalifikace, takže příprava bude z tohoto pohledu jednodušší než proti Belgii. Víme, že Íránci jsou trochu divočejší, ale individuálně velmi schopní. Tím, že jsme proti nim nikdy nehráli, tak půjde o novou zkušenost především směrem ke kvalifikaci proti Turkům,“ doplnil Jan Filip. S kolegou Kubešem povolali do týmu hráče, kteří za reprezentaci delší dobu nenastoupili – Tomáš Mrkva, Ladislav Brykner. „Poprvé od lednového MS dáme prostor Michalu Kasalovi. A to vzhledem k tomu, že Filip Jícha ani Pavel Horák nebudou k dispozici na kvalifikaci. Navíc potřebujeme hráče, který by uměl dávat jednoduché góly z dálky,“ uzavřel Jan Filip. Měl na mysli právě Kasala, který bude s 209 centimetry nejvyšším reprezentantem. 

 

Český svaz házené zahajuje v úterý 1. prosince 2015 prodej vstupenek na kvalifikační utkání MS proti Turecku, které se bude hrát 16. ledna 2016 ve Zlíně a je posledním duelem skupiny v první části kvalifikace. Vstupenky v ceně 149 korun lze koupit v síti Ticketstream.

Nominace Česka na Vánoční pohár v Polsku

(28. a 29. prosince 2015 ve Vratislavi)

Brankáři: Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Tomáš Mrkva (Hamm-Westfalen, Německo).

Spojky: Tomáš Babák (St. Gallen, Švýcarsko), Ladislav Brykner (EHV Aue, Německo), Michal Kasal (FC Porto, Portugalsko), Vojtěch Petrovský (SKP Frýdek-Místek), Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie), Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen, Německo).

Křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Milan Kotrč (Dukla Praha), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).

Pivoti: Leoš Petrovský (Azoty Pulawy, Polsko), Petr Šlachta (Gumárny Zubří).

 

Náhradníci: Arthur Adamík (FCC Město Lovosice), Libor Hanisch, Jan Užek (oba HCB OKD Karviná), Tomáš Hes (MŠK Povážská Bystrica, Slovensko), Radek Horák (Grand Nancy ASPTT, Francie), Stanislav Kašpárek (KSE Balatonfüredi), Jan Landa, Jiří Motl (oba FCC Město Lovosice), Milan Škvařil, Michal Tonar, Petr Vinkelhöfer (všichni Talent M.A.T. Plzeň.

Program mužské reprezentace při Vánočním poháru 

Neděle 27. prosince 2015 – 11.30 hodin: Sraz české skupiny v hotelu International - Praha, přesun do Polska. 16.00: Sraz všech ve Vratislavi. 18.30 až 20.00: Trénink.

Pondělí 28. prosince – 17.30: Česko – Írán.

Úterý 29. prosince: Podle pondělních výsledků.

Program české reprezentace mužů sezony 2015/2016

3. až 6. ledna 2016: Přípravný kemp v Plzni, v rámci něj 2 utkání ve Švédsku (4. a 5. ledna)

13. ledna 2016: Turecko – Česko, 5. kolo první fáze kvalifikace MS 2017

16. ledna 2016: Česko – Turecko, 6. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Zlín, hala Euronics)

3. až 10. dubna 2016: Přípravný kemp v Třeboni, 2 utkání proti Rakousku (v pátek 8. v Rakousku, v sobotu 9. v Třeboni)

11. nebo 12. června a odveta 15. nebo 16. června 2016: Případné play-off kvalifikace MS 2017 (v případě postupu českého týmu)