EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.11.2015 otevřeno: 1294 x

Reprezentační trenér Jan Bašný nominoval dvacet házenkářek pro turnaj v Paříži

Trenér české házenkářské reprezentace Jan Bašný nominoval dvacet hráček pro soustředění v Břvích u Prahy a pro turnaj čtyř zemí v Paříži, který se bude hrát 28. a 29. listopadu. Polovina házenkářek je z českých klubů interligy, druhá z klubů ve Francii, Maďarsku, Německu a Švédsku. Bašný povolal dvě debutantky – Ivanu Salašovou ze Zory Olomouc a Martinu Weisenbilderovou ze švédského Kristianstadu.

 

Česká reprezentace se sejde v úterý 24. listopadu v 15.00 hodin ve Sportovním areálu v Břvích u Prahy, kde během tří dnů absolvuje pět tréninků a v pátek po poledni se přesune do Paříže, kde v sobotu ve 14.30 hodin nastoupí proti Rumunsku, desátému tým posledního mistrovství světa v roce 2013 v Srbsku. Na něm Češky pod vedením Jana Bašného obsadily 15. místo. Druhou dvojici tvoří domácí Francouzky a Kubánky. Vítězky semifinále se utkají v neděli o první místo, poražené o třetí místo. 

 

Vážíme si toho, že jsme dostali pozvání na takový turnaj. Na této výkonnostní úrovni to funguje tak, že pořadatel si pozve toho, koho chce. Pozvánku jsme dostali na základě vůle francouzského trenéra Alaine Portese, který mi zavolal a řekl mi, že by nás na tom turnaji chtěl. Ptal se mě, jestli by mi to vyhovovalo a jestli bychom se chtěli zúčastnit. Věděl, že jsme se nekvalifikovali na prosincové mistrovství světa do Dánska. Já jsem samozřejmě souhlasil, protože taková mezinárodní konfrontace je vždy důležitá a vždy pomůže nejen týmu, ale i individuálně hráčkám,“ popisuje zákulisní jednání trenér české reprezentace Jan Bašný.

 

Do kádru pozval dvě úplné novicky. „Obě hráčky dlouhodobě sledujeme, zvažovali jsme, jestli je nepozveme už na říjnovou kvalifikaci. Takže nynější povolání do týmu je přirozený vývoj. Obě se zúčastnily letní univerziády v Koreji. U Salašové hledáme hráčku do budoucna, která je schopná hrát v útočné fázi na dvou postech. A má parametry pro mezinárodní házenou. U Weisenbilderové je to podobné, jen se zaměřením na obranu. Uplynulou sezonu hrála dobře za Baník Most, byla pilířem mostecké obrany. Mám informace o tom, jak se jí daří ve Švédsku,“ vysvětluje nominace Ivany Salašové a Martiny Weisenbilderové Bašný. 

 

Turnaji přikládá vážnost z mnoha důvodů. Jde o bezprostřední konfrontaci se světovou špičkou a jednu z posledních příprav na důležitou fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 do Švédska. V březnu příštího roku se Češky dvakrát střetnou s favoritkami skupiny ze Srbska. „Turnaj určitě nepodceníme a budeme se na něj zodpovědně chystat. Nejen při trénincích, ale také při videoporadách. Ať již na Rumunky nebo na Francouzky. Pracujeme na tom, abychom získali záznamy z nějakých nedávných utkání Rumunek. Zápasy francouzské reprezentace zajistím já tady přímo na místě,“ vzkazuje Bašný z francouzského Nantes, kde vede tamní prvoligový klub, a přidává: „Chceme se pokusit uhrát s top týmy příznivé výsledky. To však není prohra o dvacet gólů. To si nemůžeme dovolit, protože už by nás nepozvali a navíc by to našemu týmu před další naší kvalifikací spíš ublížilo. Myslím, že naše hráčky jsou schopné zahrát kvalitní zápasy. Navíc se můžeme pořádně připravit na březnové kvalifikační utkání se Srbkami. Protože ony jsou také absolutní špička. Vždyť na tom šampionátu v roce 2013 skončily druhé. A nic na tom nemění fakt, že měly v poslední době vnitřní problémy.“

 

Češky vedou po dvou kolech společně se Srbkami 2. skupinu kvalifikace, když porazily doma Itálii a vyhrály na Ukrajině. Z každé ze sedmi čtyřčlenných skupin postoupí na šampionát první dva celky a nejlepší třetí. Ve skupinách se hraje systémem každý s každým doma-venku. Kvalifikace skončí pro tým Jana Bašného 4. června 2016 v Mostu.

 

Mistrovství Evropy se koná od 4. do 18. prosince 2016 ve švédských městech Göteborg, Helsingborg, Kristianstad, Malmö, Stockholm.

Nominace české ženské reprezentace na soustředění v Břvích a turnaj v Paříži

Brankářky: Dominika Müllnerová (Baník Most), Barbora Raníková (Nantes Loire Atlantique, Francie), Lucie Satrapová (Thüringer HC, Německo).

Pravé spojky: Michaela Hrbková (Siófok KC, Maďarsko), Helena Ryšánková (Sokol Poruba).

Střední spojky: Iveta Luzumová (Thüringer HC, Německo), Šárka Marčíková (Sokol Poruba), Petra Růčková (Baník Most), Ivana Salašová (Zora Olomouc), Martina Weisenbilderová (Kristianstad, Švédsko).

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Baník Most), Kamila Kordovská (Slavia Praha).

Pravá křídla: Lenka Hradilová (Koblenz/Weinbern, Německo), Michaela Janoušková (Bayer Leverkusen, Německo), Jana Knedlíková (Audi ETO Györ, Maďarsko). 

Levá křídla: Veronika Malá (Slavia Praha), Kristýna Salčáková (Achenheim Truchtersheim, Francie).

Pivotky: Petra Adámková (Koblenz/Weinbern, Německo), Lucie Severová (Zora Olomouc), Alena Stellnerová (Slavia Praha).

Trenéři: Jan Bašný a Jan Bělka.

Program české ženské reprezentace 

Kvalifikace mistrovství Evropy 2016 (Švédsko)

9. března 2016: Česko – Srbsko (Zlín, hala Euronics)

12. nebo 13. března 2016: Srbsko – Česko (místo a čas oznámí Srbové později)

1. nebo 2. června 2016: Itálie – Česko (místo a čas oznámí Italové později)

4. června 2016: Česko – Ukrajina (Most, hala Baníku)

Další akce

24. až 30. listopadu 2015: Přípravný kemp v Břvích u Prahy

Program turnaje v Paříži

Sobota 28. listopadu – 14.30 hodin: Česko – Rumunsko; 17.00: Francie – Kuba.

Neděle 29. listopadu: Program bude znám na základě sobotních výsledků.