EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.11.2015 otevřeno: 1161 x

Hodnocení trenéra Jana Filipa: Bylo to těžší, než jsme čekali

Přinášíme vám osobní hodnocení trenéra Jana Filipa k druhému zápasu proti Belgii. Trenér českého týmu zhodnotil klady i slabiny výkonu svých svěřenců.

Jsme rádi, že jsme splnili náš cíl a odvážíme si odtud dva body. Věděli jsme už před zápasem, že to bude náročné a že budeme muset hrát na hranici svých možností, abychom uspěli. Soupeř podal výborný výkon, bylo to pro nás těžké až do konce. Dostali jsme 32 gólů, i přesto si myslíme, že jsme zlepšili obranu. Už v prvním poločase jsme se mohli dostat do většího náskoku, ale neproměňovali jsme šance a ztráceli jsme míče v přechodu do útoku. Oni nás pak za to trestali. Nechávali jsme si navíc dávat nesmyslné góly a to souvisí s disciplínou. Pak nás všechno stojí mnohem víc sil.

Dokázali jsme ale zvládnout závěr zápasu a to rozhodlo. Lépe jsme zvládli obranu a získali nějaké míče. Na začátku druhého poločasu, kdy šla Belgie do vedení, to pro nás bylo těžké, ale v závěru jsme ukázali, že jsme lepší.

Ukázalo se, že je jedno, proti jakému soupeři hrajeme. Musíme hrát s maximálním nasazením a disciplinovaně. Snažit se plnit to, co si řekneme. Měli jsme tady pár nových hráčů a zápasy nám ukázaly, že s nimi můžeme počítat, ať už jde o Vojtu Petrovského nebo Petra Šlachtu. Myslím, že se ukázali oba v dobrém světle.

Máme čtyři body. Jsme si vědomi toho, že výkony nebyly takové, jaké jsme si představovali, ale do léta se zase budeme chtít posunout dál. Musíme zapracovat na obranné činnosti. Soupeř hrál dobře čtyři věci a my jsme s tím měli problém. Spolupráce s brankářem nám nefungovala tak, jak jsme si představovali. Přesto, že jsme dali relativně dost gólů, ani v útoku to nebylo optimální.

Bylo to asi trochu těžší, než jsme čekali. Belgičané jdou nahoru, viděl jsem jejich dva zápasy s větším odsunem a hodně se zlepšili. Hráči jsou dobře atleticky vybavení, mají dobrého trenéra, který jim naordinoval nějaký způsob hry, a oni se jej snaží dodržovat. Je to mladý hladový tým a myslím, že za pár let se může posunout zase ještě dál.

Pro nás je dobře, že před zápasem s Tureckem uvidíme jejich zápas s Belgičany a uvidíme, jak si tito soupeři spolu povedou. Budeme mít srovnání. Čeká nás turnaj v Polsku a pak dvě utkání se Švédy. Budeme spolu delší dobu než teď a budeme mít čas se nachystat.